برگه

  • کالاهای موجود
برگه زردآلو تیزابی درجه یک
برگه زردآلو تیزابی درجه یک
468,000 تومان
قیسی زردآلو درجه یک
قیسی زردآلو درجه یک
568,000 تومان
برگه زردآلو آفتاب خشک درجه یک
برگه زردآلو آفتاب خشک درجه یک
ناموجود
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

خرید برگه زردآلو

این روزها سلامتی و حفظ آن دغدغه مهمی برای ما است. مخصوصاً با آلودگی هوا و غذاهای پروسه شده‌ای که می‌خوریم، معلوم نیست که چه چیزهایی وارد بدن‌مان می‌شود. برای همین، ما حتماً باید روزانه غذاهای سالم را مصرف کنیم. یکی از غذاهایی که می‌توانیم مصرف کنیم برگه میوه است. برگه میوه نوع خشک شده میوه است که غلظت مواد غذایی آن به خاطر فرایند خشک شدنش بالاتر است. برای همین، خوردن برگه میوه می‌تواند فایده زیادی برای سلامت بدن ما داشته باشد. در این مقاله ما می‌خواهیم در مورد برگه میوه هلو و زردآلو و مزایای آنها برای بدنمان توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا در مورد این دو میوه خشک خوش طعم و پر فایده برایتان توضیح دهیم.

(در انواع آجیل‌ها هم مواد غذایی فراوان و مفیدی وجود دارند. برای خرید پسته احمد آقایی، پسته فندقی و بادام هندی می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.)

برگه زردآلو چیست؟

برگه میوه زردآلو از میوه زردآلو به دست می‌آید. زردآلو میوه‌ای از گروه گیاهان رزاسه یا گلسرخیان است. هلو و آلو هم شامل این گروه می‌شوند. اگر زردآلو را دیده باشید می‌دانید که پوستی نازک و نرم دارد. بافت زردآلو هم خیلی نرم است. داخل زردآلو یک هسته قهوه‌ای رنگ با پوست سفت وجود دارد. از هسته‌ زردآلو می‌توان روغن گرفت و از آن در پخت و پز استفاده کرد. زادگاه رویش زردآلو چین است. بعد از رواج در چین، زردآلو به سراسر دنیا صادر شد. بعد از وارد شدن زردآلو به آمریکا، آمریکایی‌ها کشف کردند که این میوه در آمریکا خیلی خوب رشد می‌کند. به همین خاطر نام علمی زردآلو پرونوس آرمنیکا است. اگر مایل به خرید برگه زردآلو هستید و می‌خواهید از قیمت برگه زردآلو مطلع شوید، حتماً به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(می دانید تخمه‌ها چقدر مواد غذایی زیادی در خود دارند؟ اگر دوست دارید این آجیل خوشمزه و مقوی را تجربه کنید، برای خرید تخمه جابانی و شاهدانه از فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید.)

خرید برگه زردآلو: آیا زردآلو خشک بهتر است یا برگه قیسی زردآلو؟

اگر دلتان زردآلو می‌خواهد، زردآلو تازه خوشمزه است و شما می‌توانید آن را مصرف کنید. اما در خصوص نگهداری بهتر، نگهداری از زردآلو خشک هم بهتر است و هم این که مواد غذایی بیشتری در آن جمع شده است. دلیل آن این است که به خاطر فرآیند خشک کردن زردآلو و تبدیل آن به برگه قیسی زردآلو، غلظت مواد غذایی در زردآلو بیشتر می‌شود. البته در برخی از موارد ارزش و مقدار مواد غذایی میوه‌های تازه و خشک شده با هم برابر است. اما در مورد زردآلو شما می‌توانید با اطمینان خاطر آن را مصرف کنید و بدانید که مواد غذایی در برگه قیسی زردآلو خیلی بیشتر از حالت تازه آن هستند. ما در فروشگاه حاجی بادومی در زمینه عرضه انواع خشکبار فعالیت می‌کنیم. اگر می‌خواهید از قیمت قیسی مطلع شوید یا برای خرید آن اقدام کنید، خوشحال می‌شویم که از فروشگاه ما بازدید کنید.

(علاوه بر زردآلو خشک انواع خشکبار مغذی دیگر هم در فروشگاه آنلاین حاجی بادومی عرضه می‌شوند. برای خرید گردو و خرید آلو خشک می‌توانید به صفحه‌های مربوطه مراجعه کنید.)

خرید قیسی: در برگه زردآلو چه ویتامینها و مواد معدنی وجود دارند؟

خوردن برگه زردآلو فواید زیادی برای بدن ما دارد. شما با خوردن حدود ۱۳۰ گرم برگه زردآلو می‌توانید مواد غذایی و ویتامین‌های زیادی را به بدن خود برسانید. برای مثال، زردآلو سرشار از ویتامین آ است. بنابراین، شما با خوردن ۱۳۰ گرم زردآلوی خشک شده می‌توانید حدود 94 درصد از میزان مورد نیاز ویتامین آ و ۱۹ درصد از میزان روزانه آهن بدنتان را مصرف کنید. همچنین، در زردآلو ویتامین ث وجود دارد که با خوردن آن سیستم ایمنی بدن‌تان تقویت می‌شود.

(دوست دارید یک میان وعده خوشمزه، پر انرژی و سالم بخورید؟ پس از صفحه محصولات پروتئین بار ما بازدید کنید.)

با خوردن زردآلو خشک مواد معدنی و ویتامین های مختلف را وارد بدنتان کنید

شما با خوردن زردآلو نیز می‌توانید فیبر، کلسیم و کاروتنوئید که یک نوع آنتی اکسیدان است را وارد بدنتان کنید. پس همانطور که مشاهده می‌کنید در زردآلو مواد معدنی و ویتامین‌های مختلفی وجود دارند و خوردن برگه زردآلو به افزایش این مواد در بدن ما کمک خواهد کرد. اگر به دنبال خرید انواع برگه میوه هستید، پس به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید. ما در این فروشگاه علاوه بر درج قیمت برگه زردآلو، امکان خرید آن را هم در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

(دنبال بهترین اسنک برای میان وعده هستید؟ پیشنهاد ما به شما این است که از صفحه تنقلات ما در فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید.)

خرید برگه قیسی: میزان کالری زردآلو چقدر است؟

در بخش قبلی ما در مورد مواد غذایی در زردآلو صحبت کردیم. برگه زردآلوها سرشار از مواد غذایی هستند. این به این خاطر است که فرآیند خشک کردن میوه زردآلو باعث می‌شود که مواد غذایی داخل زردآلو غلظت بیشتری داشته باشند. به همین خاطر هم میزان مواد غذایی زردآلو بیشتر است. اما ممکن است کالری آن هم بیشتر باشد.

(به دنبال غذاهایی می‌گردید که مواد غذاییزیاد اما کالری کمی دارند؟ از صفحه ابر غذا یا سوپر فود ما بازدید کنید تا در مورد این غذاها بیشتر بدانید.)

قیمت قیسی: تفاوت میزان مواد غذایی و کالری در زردآلوهای خشک و تازه چقدر است؟

برای مثال، فرض کنید که ۱۳۰ گرم زردآلوی تازه را می‌خواهید بخورید. در زمان مصرف این میزان زردآلو، شما تقریباً ۷۴ کالری و ۱۴.۳ گرم قند را به بدنتان می‌رسانید. اما در صورتی که ۱۳۰ گرم برگه میوه زردآلو مصرف کنید، کالری که به بدن شما می‌رسد ۳۱۳ کالری و قند آن ۶۹.۵ گرم است. این تفاوت فاحشی که مشاهده می‌کنید در نتیجه فرآیند خشک کردن میوه به دست می‌آید.

(می دانستید که خوردن شکلات علاوه بر پر انرژِی کردن سرحال‌تان هم می‌کند؟ اگر مایل به خرید شکلات هستید، می‌توانید از صفحه محصولات شکلات تخته‌ای یا شکلات تلخ ما بازدید کنید.)

زردآلوهای خشک بدون افزودنی انتخاب سالم تری هستند

البته ناگفته نماند که برخی از تولیدکنندگان برگه میوه به محصولاتشان افزودنی‌های طعم و رنگ هم اضافه می‌کنند. در نتیجه، قند و چربی برگه‌های میوه ممکن است بیشتر شود. با این حال، شما این انتخاب را دارید که محصولات غذایی بدون افزودنی در بازار را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از قیمت قیسی زردآلو مطلع شوید، حتما به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(دنبال یک ماده غذایی پرفایده و با خواص طبی هستید؟ به صفحه خواص زنجبیل خشک مراجعه کنید تا بیشتر در مورد آن و خواص شگفت انگیزش بدانید.)

قیمت برگه زردآلو: آیا کالری زیاد در برگه زردآلو همیشه مضر است؟

درست است که فرآیند خشک کردن میوه‌ها میزان کالری و مواد غذایی‌شان را افزایش می‌دهد، اما گاهی اوقات مصرف کالری فوایدی برای بدن هم دارد. وقتی که شما قند زردآلو را مصرف می‌کنید کالری در بدن‌تان تولید می‌شود. در نتیجه، این کالری انرژی را برای بدنتان تولید می‌کند. بنابراین، در مواقع خستگی کالری می‌تواند بدنتان را شارژ کند.

(برای هدیه دادن به عزیزان و دوستان دادن شکلات و تنقلات سالم یکی از بهترین انتخاب‌ها است. برای تهیه باکس هدیه شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.)

با خوردن برگه های زردآلو آنرژی خود را تآمین کنید

اگر شما ورزشکار هستید، خوردن زردآلو انرژی از دست رفته شما را برمیگرداند. مخصوصاً در ورزش‌هایی که نیاز به انرژی زیادی دارند (مثل کوهنوردی و دویدن)، شما در این مواقع می‌توانید با خوردن برگه قیسی زردآلو انرژی از دست رفته‌تان را بازیابید. برای خرید قیسی زردآلو و اطلاع از قیمت آن می‌توانید از فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید.

(تغذیه مناسب برای دانش آموزان هم برای آن‌ها و هم برای والدین‌شان دغدغه مهمی است. برای دانستن بیشتر در مورد تنقلات مناسب دانش‌آموزن به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

قیمت برگه زردآلو: در هنگام خرید قیسی زردآلو به مشخصات انرژی در محصول آن توجه کنید

فرآیند خشک کردن زردآلو باعث می‌شود که مواد غذایی بیشتری در آن جمع شوند. اما یک نکته در مورد برگه میوه زردآلو وجود دارد که باید به آن توجه کنید. برخی از مواد غذایی محلول در آب در زردآلو وجود دارند. بعد از خشک کردن زردالو و به طور کلی هر میوه‌ای، این مواد از بین می‌روند. برخی از این مواد می‌توانند ویتامین‌هایی مثل تیامین باشند. بنابراین، زمانی که شما می‌خواهید قیسی زردآلو را خریداری کنید حتما باید به برچسب محصول زردآلو خشک توجه کنید. معمولاً برچسب محصول میوه‌های خشک شامل اطلاعاتی در مورد ارزش مواد غذایی و کالری می‌شود. اگر مایل به خرید انواع برگه میوه زردآلو هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سری به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بزنید.

(غذاهای ما خوشمزه هستند، چون به آن‌ها ادویه جات و چاشنی‌های مختلف می‌زنیم. برای خرید چاشنی با بهترین کیفیت شما می‌توانید از صفحه مربوطه بازدید کنید.)

قیمت برگه زردآلو: مزایای خوردن برگه میوه زردآلو چیست؟

ما قبلا گفتیم که در زردآلوی تازه و خشک، مواد غذایی و ویتامین‌های زیادی وجود دارند. این مواد غذایی برای بدن‌مان مزایای مختلفی دارند. مخصوصاٌ برگه میوه خشک شده زردآلو می‌تواند ویژگی‌های خوب زیادی برای بدن ما داشته باشد. ما در این بخش در مورد این ویژگی‌ها و مزایای زردآلو خشک شده صحبت خواهیم کرد.

(می‌دانید تخمه با کیفیت چه طعم و ظاهری دارد؟ صفحه بلاگ ما در مورد تشخیص تخمه خوب از بد را بخوانید تا در این مورد بیشتر اطلاعات کسب کنید.)

خرید برگه زردآلو: با مصرف برگه میوه‌های زرد آلو سپری در برابر سرطان برای بدن‌تان بسازید

در این زندگی شهری و آلوده یکی از بیماری‌هایی که ما روزانه شاهد افزایش آن هستیم سرطان است. سرطان می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد. اما یکی از آنها زیاد شدن رادیکال‌های آزاد بدن و استرس اکسیداتیو سلول‌ها است. زمانی که رادیکال‌های آزاد در بدنمان منتشر می‌شوند، استرس اکسیداتیو و ریسک بروز سرطان در بدنمان زیاد می‌شود. اما چطور می‌توانیم با این عامل خطرناک مبارزه کنیم؟

(به سراغ ویتامین‌ و مکمل‌ محلول در آب یا نوشیدنی‌های گرم مثل قهوه می‌گردید؟ حتماٌ سری به صفحه نوشیدنی حاجی بادومی بزنید.)

خرید برگه زردآلو: چطور ریسک بروز سرطان در بدنمان را کاهش دهیم؟

پاسخ ساده است. خوردن میوه‌ها و غذاهای دارای آنتی اکسیدان. یک پاسخ بهتر هم برای شما خوردن زردآلو هم از نوع تازه و هم از نوع خشک است. خاطرتان هست که گفتیم در زردآلو ماده‌ای به نام کاروتنوئید که یک ماده آنتی اکسیدانی است وجود دارد؟ کاروتنوئید در زردآلو یا میوه‌های مختلف رنگ زیبای‌شان را به آنها می‌دهد. مهمتر از آن، این آنتی اکسیدان با اثر استرس اکسیداتیو در بدن مبارزه و آن را خنثی می‌کند. در نتیجه، خوردن زردآلو و مخصوصاٌ نوع خشک شده آن می‌تواند مقدار زیادی از کاروتنوئید را به بدنمان برساند. همین باعث می‌شود که برگ قیسی زردآلو برای مبارزه با سرطان انتخابی عالی باشد. انواع برگه میوه‌ها سرشار از آنتی اکسیدان برای مبارزه با سرطان هستند. برای اطلاع از قیمت قیسی زردآلو و خرید آن شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

قیمت برگه زردآلو: قیسی زردآلو به درمان یبوست کمک می‌کند

مشکل یبوست اذیت‌تان می‌کند؟ نگران نباشید. راه حل برطرف کردن آن خوردن فیبر غذایی زیاد است. فیبر غذایی به عملکرد دستگاه گوارش در زمینه دفع و یبوست کمک می‌کند. خوشبختانه، در انواع برگه میوه‌ها و میوه خشک زردآلو مقدار زیادی فیبر وجود دارد. برای همین، وقتی که شما یک برگه میوه خشک شده را می‌خورید بافت سفت‌تری از میوه تازه دارد. با این حال، خوردن برگه زردآلو می‌تواند سلولز زیادی را به دستگاه گوارش برساند. این مسئله به کاهش یبوست شما کمک می‌کند.

(آیا پکان خورده اید؟ می‌دانید چقدر شبیه گردو است؟ برای دانستن بیشتر در مورد پکان و تفاوت آن با گردو به صفحه تفاوت‌های میان پکان و گردو مراجعه کنید.)

با خوردن زردآلو خشک متابولیسم بدنتان را بهتر کنید

علاوه بر این، با خوردن قیسی زردآلو فرآیند متابولیسم در بدن‌تان هم متعادل خواهد شد. بنابراین، شما با خوردن برگه میوه خشک زردآلو می‌توانید به درمان مشکل یبوست‌تان و هم به فرآیند سوخت و سازتان کمک کنید. اگر مایل به خرید انواع برگه میوه‌ها هستید، می‌توانید از فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید. ما در این فروشگاه امکان خرید برگه زردآلو و برگه‌های میوه‌های دیگر را در قسمت خشکبار برای شما عزیزان فراهم کرده‌ایم.

خرید قیسی: با خوردن برگه میوه زردآلو کلسترول مضر بدنتان را کاهش دهید

یکی از مشکلات رایج در غذا خوردن برای ما کنترل چربی در بدن‌مان است. اما چرا خیلی از ما مشکل چربی و کلسترول زیاد داریم؟ یک دلیل آن خوردن غذاهای پرچرب است. یک دلیل دیگر هم فعالیت بیش از حد رادیکال‌های آزاد در بدن ما است. وقتی رادیکال‌های آزاد در بدن ما می‌خواهند الکترونهای چربی‌ها و پروتئین‌های کلسترول را جذب کنند، کلسترول LDL یا کلسترول مضر در بدنمان زیاد می‌شود. ما در این موقعیت چه کار باید بکنیم که این میزان کلسترول را کاهش دهیم؟

خرید برگه زردآلو: آنتی اکسیدان‌های میوه‌ها از تشکیل کلسترول ال دی ال در بدن جلوگیری می‌کنند

یک راه خیلی مفید برای کاهش ریسک بیماری‌های قلبی خوردن میوه‌هایی است که در آن‌ها آنتی اکسیدان وجود دارند. ما قبلا هم گفتیم که آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند با اثرات رادیکال‌های آزاد مبارزه و آنها را خنثی کنند. اگر شما برگه زردآلو خشک شده یا زردآلو تازه را مصرف کنید، آنتی‌اکسیدان‌های آن می‌توانند میزان کلسترول LDL در بدنتان را کاهش دهند. کلسترول LDL یک عامل خطرناک در افزایش ریسک بروز بیماری‌های قلبی است. در نتیجه، وقتی که شما میزان کلسترول در بدنتان کمتر شود این ریسک هم کاهش پیدا می‌کند. زردآلوهای خشک سرشار از آنتی اکسیدان هستند و خوردن آنها برای سلامت بدن ما مفید است. برای اطلاع از قیمت قیسی زردآلو و انواع برگه زردآلو می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(اگر به دنبال مواد غذایی هستید که چربی و کلسترول زیادی ندارند، به صفحه بهترین آجیل برای فشار خون مراجعه کنید.)

قیمت برگه زردآلو: با خوردن قیسی زردآلو خون‌سازی کنید

حس می‌کنید که کم انرژی هستید؟ تازگی‌ها در آینه صورتتان را دیده‌اید که بیحال و رنگ پریده است؟ شاید دچار کم خونی شده‌اید. ممکن است باورتان نشود، اما خیلی‌ها مبتلا به کم خونی هستند. کم خونی عارضه‌ای است که به خاطر کاهش شدید عنصر آهن در بدن رخ می‌دهد. آهن عنصر مهمی در تشکیل هموگلوبین گلبول‌های قرمز ما است. در واقع ۷۰ درصد هموگلوبین بدن ما از آهن تشکیل شده است. به همین خاطر، اگر آهن بدنمان کم باشد باعث کم شدن گلبول‌های قرمز خون و کم خونی خواهد شد. اما نگران کم خونی خود نباشید. برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد.

خرید قیسی: از کجا آهن مورد نیاز خونمان را تامین کنیم؟

در این مورد شما به راحتی می‌توانید یک میوه زردآلو تازه یا خشک شده یا برگه قیسی زردآلو را میل کنید. در زردآلو آهن به میزان قابل توجهی وجود دارد، مخصوصاً در زردآلو خشک. اگر شما زردآلو خشک را مرتب مصرف کنید می‌توانید آهن را به میزان قابل توجهی به بدنتان برسانید. همچنین، در زردآلو مس هم وجود دارد. خوردن مس با آهن باعث جذب بیشتر آهن در بدن ما می‌شود. از این رو، خوردن برگه زردآلو کمک چشمگیری به درمان کم خونی ما می‌کند. اگر مایل به تهیه انواع برگه میوه‌ها هستید، ما خوشحال می‌شویم که از فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید. ما در این فروشگاه قیمت قیسی زردآلو و خرید آن را برای شما عزیزان فراهم کرده‌ایم.

(به دنبال غذاهایی می گردید که حاوی آهن هستند؟ بادام برزیلی یکی از این خوراکی ها است. با مراجعه به صفحه خواص بادام برزیلی شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این آجیل کسب کنید.)

خرید برگه زردآلو: با خوردن برگه میوه زردآلو از پرخوری کردن جلوگیری کنید

مشکل پرخوری و اضافه وزن دارید؟ دلتان می‌خواهد کمتر بخورید؟ یک توصیه ما به شما برای این مشکل این است که غذاهای فیبردار بیشتری بخورید. ما قبلاٌ هم گفتیم که غذاهای فیبردار برای درمان یبوست خوب هستند. یک فایده دیگر خوردن فیبر، دادن حس سیری به بدنمان است.

خرید قیسی: چرا خوردن فیبر ما را سیر می‌کند؟

دلیل آن این است که وقتی ما غذای فیبردار می‌خوریم دستگاه گوارش ما آهسته فیبر را هضم می‌کند. در نتیجه، بعد از خوردن غذاهای فیبردار شما بیشتر حس سیری و اشتهای کمتری برای خوردن غذاهای دیگر دارید. بنابراین، اگر حس گرسنگی کردید، غذای فیبردار بخورید که مدت طولانی‌تری سیر بمانید. این مسئله در نهایت به شما کمک می‌کند که در خوردن زیاده روی نکنید. همچنین، زیاده روی نکردن در خوردن هم به برنامه‌های لاغری شما کمک خواهد کرد. خوشبختانه در برگه زردآلو خشک مقدار زیادی فیبر غذایی وجود دارد. شما با خوردن مقداری برگه زردآلو خشک می‌توانید میزان کافی فیبر غذایی را به بدنتان برسانید. برای اطلاع از قیمت میوه خشک زردآلو و خرید آن شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(دلتان یک میان وعده خوشمزه پر انرژِی و سالم می‌خواهد که سریع سیرتان می‌کند؟ به صفحه طزر تهیه پروتئین بار مراجعه کنید.)

قیمت برگه زردآلو: با خوردن برگه میوه زردآلو از چشمانتان محافظت کنید

در زندگی مدرن، کار کردن با کامپیوتر و اسمارت‌فون‌ها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی همه ما شده است. ما برای انجام خیلی از کارها، چه کارهای اداری و شخصی حداقل زمانی از روزمان را با استفاده از کامپیوتر و اسمارت فون می‌گذرانیم. چیزی که شاید گفت در استفاده با این وسایل متوجه نشویم، آسیبی است که ممکن است به چشم‌های ما وارد شود. خیلی از صفحه‌‌های نمایش این وسایل دارای نور آبی هستند که از خود منتشر می‌کنند. اگر مدتی طولانی پشت این دستگاه‌ها بنشینیم، این نور آبی می‌تواند به چشم‌های ما آسیب بزند.

 خرید قیسی: چطور از چشمان‌مان در برابر نور آبی اسمارت فون‌ها و کامپیوتر محافظت کنیم؟

یک راه مفید مقابله با آسیب نور آبی دستگاه‌های کامپیوتری خوردن ویتامین‌ها و موادی است به سلامت چشم ما کمک می‌کنند. خوشبختانه، کاروتنوئید، ویتامین آ و ویتامین E که در برگ زردآلو وجود دارند می‌توانند سلامت چشمان ما را افزایش دهند. همچنین، خوردن این مواد برای مقابله با اثرات مخرب اشعه‌های آبی و فرابنفش دستگاه اسمارت فون و کامپیوتر بسیار مفید است. بنابراین، خوردن زردآلو خشک به شما برای سلامت چشمانتان کمک قابل توجهی می‌کند. برای خرید برگه زردآلو شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید. ما در این فروشگاه قیمت میوه خشک کرده را درج کرده‌ایم و شما می‌توانید برای خرید آن به راحتی اقدام کنید.

(قرار است به سفر بروید و نمی‌دانید چه تنقلاتی در راه خوب است؟ از صفحه انواع تنقلات سفر ما بازدید کنید.)

قیمت قیسی: با برگه میوه زردآلو استخوان‌های‌تان را محکم و قوی کنید

خیلی از ما‌ها قدر چیزهایی که داریم را نمیدانیم. برای مثال، فعالیت‌های عادی و پیش‌پاافتاده‌ای مثل راه رفتن یا با دست هایمان چیزی را بلند کردن نشان دهنده بدن سالم و قوی ما هستند. وقتی که شما راه می‌روید پاهای شما درگیر این فعالیت هستند. پاهای ما از ماهیچه و استخوان تشکیل شده‌اند که هر دو باید قوی و سالم باشند. مخصوصاً، اگر استخوان‌های ما قوی نباشند راه رفتن بسیار سخت و می‌تواند حتی غیرممکن باشد.

قیمت قیسی: چطور می‌توانیم از استخوان هایمان محافظت و آن‌ها را تقویت کنیم؟

یک راه تقویت استخوان‌های‌مان مصرف کلسیم است. کلسیم ماده مهمی در رشد و استحکام استخوان‌ها است. کمبود کلسیم باعث می‌شود که استخوان‌های شما ضعیف شوند و در موارد شدید دچار پوکی استخوان شوید. بنابراین، برای داشتن استخوان‌های قوی و محکم شما باید غذاها و میوه‌هایی مصرف کنید که در آنها کلسیم وجود داشته باشند. در زردآلو خشک مقدار زیادی کلسیم وجود دارد. در نتیجه، شما با خوردن روزانه زردآلو خشک می‌توانید مقدار زیادی کلسیم را به بدنتان برسانید. از این رو، با خوردن زردآلو خشک استخوان‌های شما قوی و محکم خواهند شد. کلسیم در انواع برگه میوه زردآلو فراوان است. اگر شما می‌خواهید قیمت میوه خشک زردآلو را ببینید، می‌توانید از فروشگاه آنلاین حاجی بادومی بازدید کنید.

(اگر به دنبال خوراکی‌هایی هستید که بار سلامت استخوان‌هایتان مفید هستید، از صفحه آجیل برای پوکی استخوان ما بازدید کنید.)

قیمت قیسی: با برگه میوه خشک زردآلو سرماخوردگی‌تان را درمان کنید

امان از دست سرماخوردگی و بیماری‌های ویروسی و باکتریایی! همیشه این بیماری‌ها ما را گرفتار می‌کنند. با این حال داشتن یک بدن سالم و قوی هم به ما کمک می‌کند که زودتر خوب شویم و هم اینکه یک سیستم دفاعی خوب در برابر بیشتر بیماری‌ها می‌سازد. برای مبارزه با سرماخوردگی، شما احتیاج به یک سیستم ایمنی قوی دارید. سیستم ایمنی بدن‌مان برای تقویت عملکردش به مواد غذایی مختلف نیاز دارد. مهمترین ماده غذایی در این بین ویتامین ث است. خوشبختانه، در بسیاری از میوه‌ها از جمله زردآلو ویتامین ث وجود دارد. در نتیجه، خوردن زردآلو خشک و تازه می‌تواند برای تقویت سیستم ایمنی ما و درمان سرماخوردگی مفید باشد. بنابراین، خوردن زردآلو خشک برای تقویت سیستم ایمنی بسیار مفید است. برای خرید قیسی زردآلو و اطلاع از قیمت میوه خشک ارگانیک شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

قیمت برگه زردآلو: مزایای برگه میوه زردآلو برای زنان باردار چیست؟

در حالت عادی هر فرد باید به سلامت جسم خودش توجه کافی داشته باشد. ما می‌توانیم با خوردن مواد غذایی مفید برای بدن این سلامت را حفظ کنیم. این مسئله برای زنان باردار چند برابر اهمیت دارد. آنها علاوه بر سلامت خود باید حواسشان به سلامت جنین‌شان هم باشد. بنابراین، آنها باید با خوردن غذاها و میوه‌های متنوع مواد غذایی و ویتامین‌های زیادی به بدن‌شان برسانند.

زنان باردار با خوردن برگ زردآلو می‌توانند مواد غذایی مفیدی را به خود و جنینی شان برسانند

در میوه‌هایی مثل زردآلو ویتامین‌های زیاد و مواد معدنی مثل ویتامین ث و آهن و کلسیم وجود دارد. همه اینها با توجه به مطالبی در بخش‌های قبلی گفتیم برای سلامت بدن مواد مهمی هستند. بنابراین، زنان باردار با مصرف زردآلو خشک می‌توانند این مواد را به مقدار بسیار بیشتری به بدن خود برسند و از سلامت خود و سلامت جنین محافظت کنند. برای خرید برگه میوه زردآلو شما می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید. ما در این فروشگاه قیمت برگه زردآلو را برای مشاهده شما عزیزان درج کرده‌ایم و شما به راحتی می‌توانید برای خرید آن اقدام کنید.

(اگر به بادام زمینی حساسیت دارید، پس حتماٌ از صفحه حساسیت به بادام زمینی ما بازدید کنید.)

با خوردن قیسی زردآلو مایعات بدن‌تان را افزایش دهید

نمی‌دانم شما مشکل من را دارید یا نه. من روزم را با یک لیوان آب شروع می‌کنم. اما بعد از مدت کوتاهی حس تشنگی به من دست می‌دهد. اول این مسئله برای من عجیب بود اما وقتی دلیل آن را فهمیدم درک بهتری از آن داشتم. ما آدم‌ها بزرگتر که می‌شویم فعالیت‌های روزانه‌مان بیشتر می‌شود و در طول مدت کمتری بیشتر احساس تشنگی می‌کنیم چون انرژی بیشتری می‌سوزانیم. با این حال، می‌توان این مشکل تشنگی در کوتاه مدت را به راحتی رفع کرد.

الکترولیت‌ها چه کارکردی در رفع تشنگی دارند؟

ورزشکارانی که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند و نیاز به آب بسیار بیشتری از ما دارند نوشیدنی‌های الکترولیت مصرف می‌کنند. الکترولیت‌ها موادی هستند که در بدن به حفظ مایعات آن کمک می‌کنند. اما شاید شما فکر کنید که اگر ورزشکار نباشم چه؟ اگر نخواهم نوشتنی الکترولیتی بخورم چه؟

به جای نوشیدنی الکترولیتی چه چیزی را برای رفع تشنگی بخوریم؟

شما می‌توانید میوه‌هایی را بخورید که حاوی مواد الکترولیتی هستند. برای مثال، در زرد آلو و زردآلو خشک مقدار زیادی پتاسیم و سدیم وجود دارند. پتاسیم و سدیم الکترولیت‌هایی هستند که به حفظ مایعات در بدن کمک می‌کنند. پس به جای نوشیدن الکترولیتی شما می‌توانید زردآلو خشک را مصرف کنید. به این صورت، مایعات بدن شما مدت بیشتری در بدن‌تان باقی خواهند ماند. برای خرید برگه زردآلو و اطلاع از قیمت آن می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(اگر از مشکل سردرد و میگرن رنج می‌برید، به شما توصیه می‌کنیم به صفحه بهترین خوراکی‌ها برای میگرن مراجعه کنید.)

عضله‌های قهرمانانه با قیسی‌های زردآلو!

ورزشکار هستید و دلتان عضله خوشگل می‌خواهد؟ حتماً زردآلو خشک بخورید. در بخش قبلی ما گفتیم که زردآلو دارای پتاسیم است. پتاسیم علاوه بر اینکه یک الکترولیت است و به حفظ مایعات بدن کمک می‌کند مزایای دیگری هم دارد. برای مثال، پتاسیم به فرآیند عضله‌سازی و ترمیم بافت‌های بدن و سلول‌ها هم کمک می‌کند. این مسئله برای ورزشکاران بسیار مهم است.

چرا مصرف پتاسیم به عضله‌سازی کمک می‌کند؟

اگر شما ورزشکار باشید در زمان انجام ورزش‌های سنگین ممکن است بافت‌ها و عضلات‌تان آسیب ببیند. مصرف پتاسیم کمک می‌کند که سریعتر فرایند بازسازی و ترمیم بافت‌های ماهیچه‌ای‌تان صورت بگیرد. علاوه بر این، خوردن پتاسیم انرژی که در زمان ورزش از دست می‌دهید را به شما باز می‌گرداند. پس اگر ورزشکار هستید و در کار عضله‌سازی یا ماهیچه‌سازی هستید خوردن زردآلو خشک کمک زیادی به شما می‌کند. در زرد آلو و زردآلو خشک مقدار زیادی پتاسیم وجود دارد و این عنصر برای عضله‌سازی و تامین انرژی بسیار مهم است. در نتیجه، با خوردن زردآلو خشک شما می‌توانید هم عضله‌های زیبایی داشته باشید و هم این که انرژی‌تان را در زمان ورزش تامین کنید. اگر مایل به خرید قیسی زردآلو هستید می‌توانید به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید.

(اگر کمبود وزن دارید و به دنبال خوراکی‌های چاق‌کننده می‌گردید به صفحه آجیل‌های چاق‌کننده مراجعه کنید.)

قیمت قیسی زردآلو: انعقاد خون سریعتر با خوردن برگه میوه زردآلو

حتماً شما هم در زمان زخم شدن قسمتی از پوست‌تان متوجه این موضوع شده‌اید. در زمان زخم شدن اول خون از محل زخم بیرون می‌ریزد. بعد از مدتی کوتاه سلولهای خونی شروع به جمع شدن می‌کنند و به تدریج تبدیل به زخم می‌شوند. این فرآیند بسیار مهم در بدن انعقاد خون است. انعقاد خون به بدن ما کمک می‌کند تا سریعاً زخمها را ببندد. به این صورت، بدن ما خون زیادی از دست نخواهد داد. برای انعقاد سریع خون بدن ما نیاز به ویتامین k دارد. با خوردن زردآلو خشک شما می‌توانید مقدار قابل توجهی ویتامین k را به بدن خود برسانید. بنابراین، خوردن زردآلو خشک به بدن شما کمک می‌کند تا فرایند انعقاد خون را با سرعت بیشتری انجام دهد.

برگه میوه زردآلو، یک میان وعده سالم و مغذی

با توجه به مطالب گفته شده در بخش زردآلو شما مشاهده می‌کنید که قیسی زردآلو چه فوایدی دارد. به طور کلی طرز تهیه برگه میوه به طوری است که مواد غذایی زیادی در آن جمع می‌شوند. این مواد غذایی غلظت زیادی دارند. در نتیجه، شما با خوردن زردآلو خشک مواد غذایی بیشتری به بدن‌تان می‌رسانید و از فواید آن بیشتر بهره‌مند می‌شوید. شما برای خوردن زردآلو خشک گزینه‌های زیادی دارید. برای مثال، شما می‌توانید آن را با ماست، عسل یا در کنار مواد غذایی دیگر مصرف کنید. اگر هم دلتان می‌خواهد می‌توانید آن را به تنهایی به عنوان میان وعده میل کنید.

برگه قیسی هلو چیست و خوردن آن چه مزایایی برای بدن‌مان دارد؟

ما در بخش قبلی در مورد زردآلو خشک شده، مواد غذایی موجود در آن و مزایایش صحبت کردیم. یک برگه میوه دیگر هم وجود دارد که ذکر کردن فواید آن خالی از لطف نیست. برگه قیسی هلو از خشک کردن میوه خوشمزه هلو به دست می‌آید. برگه قیسی هلو هم مثل قیسی زردآلو مواد غذایی و ویتامین‌های زیادی در خود دارد که برای بدن ما بسیار مفید هستند. اگر شما به هلو علاقه دارید و می‌خواهید برگه میوه آن را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم که در این بخش با ما همراه شوید تا مزایای خوردن این میوه خوشمزه برای بدن‌تان را توضیح دهیم.

(عاشق قهوه هستید، اما نمی‌دانید با آن چه بخورید؟ شکلات انتخاب خوبی است! برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایای خوردن شکلات با قهوه به صفحه چه شکلاتی با قهوه بخوریم مراجعه کنید.)

چه مواد غذایی درون برگه میوه هلو وجود دارند؟

قبل از این که ما بیشتر در مورد مزایای سلامتی خوردن برگه قیسی هلو توضیح دهیم، اول بگذارید ببینیم که چه مواد غذایی در برگه قیسی هلو وجود دارند. در حقیقت، این مواد غذایی برگه قیسی هلو باعث می‌شوند که ما از مزایای خوردن هلو بهره‌مند شویم. در هلو مواد غذایی زیادی وجود دارند. با خوردن ۱۲۸ گرم برگه قیسی هلو شما می‌توانید این مواد را وارد بدنتان کنید: ۶۷ گرم قند، ۹۸ گرم کربوهیدرات، ۱۰ گرم فیبر و ۶ گرم پروتئین.

برگه میوه هلو سرشار از ویتامین‌ها و مواد غذایی متنوع است

علاوه بر این، ویتامین‌های موجود در هلو خشک شده و تازه ویتامین آ، E، بتاکاروتن، ویتامین ث، فولات، B1، B2، ویتامین B3، ویتامین B6 و پانتوتنیک اسید هستند. همچنین، در هلو خشک شده مواد معدنی مثل کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، فسفر، روی و مس هم وجود دارند. با در نظر گرفتن اینکه وقتی که هلو خشک می‌شود این مواد غذایی در آن بیشتر جمع شوند و غلظت بیشتری پیدا می‌کنند، شما با خوردن برگه‌های هلو مقدار بسیار بیشتری از این مواد را می‌توانید به بدنتان برسانید. اما نقش هر کدام از این مواد غذایی و تاثیر آنها بر روی بدن‌مان چیست؟ با ما همراه باشید تا در بخش‌های بعدی در مورد این موضوع صحبت کنیم.

خوردن برگه میوه هلو چین و چروک‌های پوست‌مان را کمتر می‌کند

نگران به وجود آمدن چین و چروک در پوست‌تان هستید؟ از همین الان پیشگیری کنید و مواد غذایی را بخورید که پوست‌تان را شاداب می‌کنند. یک ماده غذایی خوب برای این کار ویتامین ث است که در هلو به مقدار زیاد وجود دارد. اما علاوه بر ویتامین ث، ماده دیگری هم به نام اسید کلروژنیک در برگه قیسی هلو موجود است. ویتامین ث و اسید کلروژنیک موادی هستند که در بدن در تولید کلاژن در عضلات و پوست نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در نتیجه، خوردن برگه قیسی هلو به کلاژن‌سازی پوست و کاهش چین و چروک آن کمک قابل توجهی می‌کند.

(برای محافظت از پوست‌تان به غیر از هلو میوه‌های دیگری هم وجود دارند. نارگیل یکی از این میوه‌ها است. برای دانستن خواص نارگیل خشک به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

موهای زیبا و نرم با خوردن برگه میوه هلو

هر دختری دلش می‌خواهد موهای زیبا و نرمی داشته باشد. اگر مراقب نباشیم تارهای موهایمان می‌توانند شکننده و نازک باشند. مراقبت از مو به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از آنها تغذیه مناسب است. وقتی شما مواد غذایی مناسب را به مویتان می‌رسانید موی شما شاداب و نرم شود. یکی از این مواد غذایی مهم آهن است.

چرا آهن برای سلامت موهایمان مهم است؟

آهن در بدن ما به خون‌سازی کمک می‌کند. خوردن آهن باعث می‌شود که خون بیشتری به پوست سر و ریشه موی‌مان برسد. در نتیجه، رسیدن خون به سر باعث می‌شود که فولیکول‌های سر ما تقویت شوند. به این صورت، تارهای مو ما جنس محکم‌تر و قوی‌تری دارند و بیشتر رشد می‌کنند. در برگه قیسی هلو آهن به مقدار زیادی وجود دارد. شما با خوردن مرتب برگه قیسی هلو می‌توانید مقدار زیادی آهن به بدنتان برسانید و به این صورت، موهای زیبا و محکمی داشته باشید.

آیا خوردن برگه میوه هلو برای زنان باردار فایده‌ای دارد؟

تغذیه کافی و مناسب زنان باردار بسیار مهم است. آنها نه تنها از خود، بلکه باید از بدن جنین‌شان هم محافظت کنند. برای همین، زنان باردار باید مواد غذایی را به میزان کافی مصرف کنند. برگه قیسی هلو خوراکی سرشار از مواد غذایی مفید برای زنان باردار است. در برگه‌های هلو مقدار زیادی ویتامین ث وجود دارد. ویتامین ث باعث رشد بهتر ماهیچه، رگهای خونی، دندان‌ها، پوست و استخوان‌ها در جنین می‌شود. علاوه بر این، فولاتی که در برگه قیسی هلو وجود دارد می‌تواند ریسک بروز عارضه‌هایی مثل نقص لوله عصبی جنین را کاهش دهد.

خوردن برگه میوه هلو می‌تواند خستگی و گرفتگی عضلانی زنان باردار را کمتر کند

در برگه قیسی هلو پتاسیم وجود دارد. اگر بادتان باشد ما در بخش خواص زردآلو گفتیم که پتاسیم نقش مهمی در بازسازی ماهیچه و بافت‌های ماهیچه‌ای دارد. این مزیت برای زنان باردار هم مفید است. دلیل آن این است که زنان باردار در طول دوران بارداری احساس خستگی و گرفتگی عضلانی زیادی دارند. در نتیجه، پتاسیم با خاصیت ترمیمی خودش می‌تواند به آنها کمک کند که این خستگی عضلانی‌شان از بین برود. در نتیجه، زنان باردار با خوردن مرتب برگه قیسی هلو می‌توانند مزایای زیادی را به بدنشان برسانند.

(شما با دادن هدیه به همکارتان، ارتباط‌تان با آنها را قوی‌تر می‌کنید. برای انتخاب‌های هدیه برای همکاران به صفحه ایده هدیه سازمانی مراجعه کنید.)

آیا مصرف برگه قیسی هلو خشک شده برای دیابتی‌ها مضر است؟

ما در بخش مواد غذایی گفتیم که در برگه قیسی هلو مقدار زیادی قند وجود دارد. برای همین، افراد دیابتی باید این مسئله را در مصرف برگه قیسی هلو خشک شده در نظر بگیرند. با این حال قندی که در هلو وجود دارد یک قند طبیعی و سالم است. اما اگر فرد دیابتی هستید یا ریسک بروز دیابت در شما بالا است، حتماً با پزشک خود در رابطه با مصرف برگه قیسی هلو مشورت کنید.

فواید خوردن برگه میوه هلو برای چشم چیست؟

چشم ما عضوی از بدن ما است که ما خیلی از آن برای انجام کارهای روزانه استفاده می‌کنیم. اگر چشم‌مان سالم نباشد یا به هر دلیلی دچار بیماری یا اختلال شود، این مسئله بسیار خطرناک است. در نتیجه، ما همیشه باید به سلامت آن توجه کنیم. یکی از راه‌های تامین سلامت چشم خوردن مواد غذایی سالم برای چشم است. یکی از این مواد بتاکاروتن است که در برگه هلو به مقدار قابل توجهی وجود دارد. مصرف بتاکاروتن سلامت قوه بینایی را افزایش می‌دهد. همچنین، مصرف بتاکاروتن به طور منظم باعث کاهش ریسک بروز شب کوری و بیماری تباهی لکه زرد در افراد با سنین بالا هم خواهد شد. در نتیجه، شما با خوردن مرتب برگه هلو می‌توانید به سلامت چشم‌تان کمک کنید و ریسک بروز بیماری‌های چشمی در سنین بالاتر را کاهش دهید.

آیا می‌توانیم برای کاهش وزن برگه هلو مصرف کنیم؟

افرادی که برنامه لاغری دارند و ورزش می‌کنند و شاید این سوال برایشان پیش بیاید که آیا می‌توانیم از برگه هلو به عنوان میان وعده غذایی استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت که بله، اما این مقدار باید متعادل باشد. یادتان باشد که در برگه هلو مقدار زیادی کالری و قند وجود دارد. بنابراین، مصرف بیش از حد آن می‌تواند به جای کاهش وزن باعث اضافه وزن شما شود. اما یک خوبی که خوردن برگه هلو دارد رساندن فیبر به بدن است. وقتی که شما فیبر می‌خورید تا مدتی احساس سیری می‌کنید. برای همین، میل ندارید که زیاد غذا بخورید. بنابراین، فیبر برگه هلو می‌تواند از این لحاظ به شما کمک کند. با این وجود، حتماً باید در مصرف برگه هلو مراقب باشید، زیرا مقدار بیش از حد آن می‌تواند اثر سوئی بر کاهش وزن شما داشته باشد.

(برخلاف عقیده خیلی از افراد، خوردن لواشک مزایایی هم دارد! برای دانستن مزایای خوردن لواشک به صفحه خواص لواشک مراجعه کنید.)

خوردن برگه میوه هلو چه مزایایی برای دستگاه گوارش ما دارد؟

مطمئنم همه ما در زندگی‌مان گاهی اوقات مشکل یبوست را تجربه می‌کنیم. مشکل یبوست در خیلی مواقع می‌تواند اعصاب خورد کن و دردناک باشد. خوشبختانه، در برگه هلو فیبر زیادی وجود دارد. فیبر برای سیستم گوارش ما بسیار مفید است. یک کارکرد فیبر افزایش حرکات روده و تسهیل فرآیند دفع در بدن است. به این صورت، مشکل یبوست شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، خوردن فیبر می‌تواند برای درمان مشکلاتی مثل نفخ و معده درد هم مفید باشد. بنابراین، خوردن برگه هلو برای سلامت دستگاه گوارش ما مفید است.

با خوردن برگه میوه هلو ریسک بروز سرطان را کاهش دهید

ما پیش از این گفتیم که در دنیای آلوده و شهری ما بیماری‌هایی مثل سرطان رو به افزایش هستند. یکی از کارهایی که می‌توانیم برای کاهش ریسک بروز این بیماری‌ها انجام دهیم خوردن میوه‌ها و موادی است که در آنها آنتی اکسیدان وجود دارند. آنتی اکسیدان‌ها موادی مفید در برای مبارزه با سرطان هستند. زمانی که رادیکال‌های آزاد در بدن ما منتشر می‌شوند، زیاد شدن آنها باعث افزایش ریسک بروز سرطان می‌شود. اما با شما با خوردن آنتی اکسیدان‌ها می‌توانید اثرات رادیکال‌های آزاد در بدنتان را خنثی کنید.

آنتی اکسیدان‌های برگه میوه هلو در مبارزه با سرطان مفید هستند

در برگه هلو هم مواد آنتی اکسیدانی به نام‌های اسید کلروژنیک و ویتامین c وجود دارند. هر دوی این ماده ویژگی‌های آنتی اکسیدانی دارند و اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد در بدن‌مان را خنثی می‌کنند. به این صورت، خوردن برگه قیسی هلو می‌تواند برای مبارزه با سرطان و پیشگیری از بروز سرطان معده مفید می‌باشد.

(خرما میان وعده‌ای خوشمزه و سالم است. باور ندارید؟ به صفحه خواص خرما مراجعه کنید.)

با خوردن برگه میوه هلو از سلامت قلب‌تان محافظت کنید

چربی خون‌تان زیاد و کلسترول آن بالا است؟ برای سلامت قلبتان ترس دارید؟ متاسفانه مشکل چربی بالا و ریسک بروز عرضه قلبی خیلی شایع‌تر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم. این به خاطر آن است که خیلی از ما غذاهایی مصرف می‌کنیم که پرکالری و پرچرب هستند. به این ترتیب، اگر حواسمان نباشد ریسک بروز بیماری‌های قلبی در بدن ما می‌تواند خیلی زیاد باشد. اگر فکر می‌کنید که ریسک بروز بیماری قلبی در شما زیاد است به شما یک پیشنهاد می‌کنیم: به جای مصرف غذاهای پرچرب برگه هلو بخورید.

چرا خوردن برگه هلو می‌تواند سلامت قلب‌مان را افزایش دهد؟

در برگه هلو آهن و ویتامین k به میزان زیاد وجود دارند. همانطور که می‌دانید آهن به خون‌سازی در بدن کمک می‌کند. ویتامین k هم کارش جلوگیری از لخته شدن خون در رگهای خونی است. اما چرا این دو ماده مهم هستند؟ قلب ما وظیفه اصلی‌اش رساندن خون به اعضای مختلف بدن است. عنصر آهن با خون‌سازی می‌تواند خون رگ‌ها را بسازد. ویتامین k هم از لخته شدن خون در رگهای خونی جلوگیری می‌کند. در نتیجه، خون به تمام اعضای بدن ما به خوبی خواهد رسید و از لخته شدن آن جلوگیری می‌شود. علاوه بر این، لوتئین و لیکوپنی هم که در برگه هلو وجود دارند می‌توانند ریسک بروز نارسایی قلبی در افراد را کاهش دهند. برای همین، خوردن برگه هلو می‌تواند تاثیر زیادی در سلامت قلب ما داشته باشد.

برگه هلو و سلامت کلیه

مشکل سنگ کلیه دارید یا کلیه‌تان دچار التهاب شده است؟ مشکل سنگ کلیه برای خیلی از افراد می‌تواند اتفاق بیفتد. خیلی از ماها به اندازه کافی آب نمی‌خوریم و همین مسئله ریسک بروز سنگ کلیه را افزایش می‌دهد. اگر زیاد آب نمی‌خورید یا کلاٌ علاقه‌ای به خوردن آب ندارید می‌توانید برگه هلو مصرف کنید. در برگه هلو پتاسیم وجود دارد. یک ویژگی خوب خوردن پتاسیم این است که هم به حفظ مایعات در بدن ما کمک می‌کند و هم اینکه سم‌های کلیه را هم پاک می‌کند. این مسئله باعث می‌شود که کلیه ما همیشه پاک و سالم باشد و ریسک بروز سنگ کلیه و نفریت در آن کاهش پیدا کند. بنابراین، خوردن برگه قیسی هلو می‌تواند به شما در درمان سنگ کلیه و نفریت کمک شایانی کند.

(چه کسی می‌تواند در برابر عطر و طعم زعفران مقاومت کند؟ بهتر از آن این است که این چاشنی غذای خوش طعم و خوشمزه هم پر از خواص است. برای دانستن مزایای خوردن زعفران به صفحه خواص زعفران مراجعه کنید.)

با مصرف برگه هلو یک سیستم ایمنی خوب و قوی دارید

موقع سرماخوردگی که می‌شود همه ما می‌نالیم. علائمی مثل سرفه، عطسه و آبریزش بینی می‌توانند خیلی اعصاب خورد کن باشند. اما اگر راهی وجود داشت که شما در سال کمتر سرما بخورید یا اصلاٌ سرما نخورید چه؟ یا اگر سرما می‌خورید مریضی شما خیلی خفیف باشد؟ ممکن است برای برخی این ادعا خیلی تعجب‌آور باشد. مگر می‌شود سرما نخورد یا مریض نشد؟ بله، این مسئله امکان‌پذیر است. افرادی که خیلی کم در سال سرما می‌خورند یا اصلاٌ مریض نمی‌شوند همه جور ویتامین و مواد مفید را به بدنشان می‌رسانند.

سیستم ایمنی قوی، راه چاره سرما نخوردن

برای کاهش سرماخوردگی و درمان آن سیستم ایمنی شما باید قوی باشد. هرچه سیستم ایمنی شما قوی‌تر باشد احتمال سرماخوردگی شما کمتر است یا شما سریعتر خوب می‌شوید. اما چه چیزی را می‌توانیم برای تقویت سیستم ایمنی‌مان بخوریم؟ برگه هلو انتخاب مناسبی است. در برگه هلو ویتامین ث و لیکوپن وجود دارند. این دو ماده هم آنتی اکسیدان هستند و هم این که در تقویت سیستم ایمنی ما نقش مهمی دارند. در حقیقت، ویتامین ث یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده گلبول‌های سفید در سیستم ایمنی بدن‌مان است. بنابراین، با خوردن برگ هلو شما می‌توانید سیستم ایمنی قوی‌تر و سالم‌تری داشته باشید.

خوردن برگه میوه هلو چه عوارضی دارد؟

ما در بخش‌های قبلی گفتیم خوردن برگ میوه هلو فواید زیادی برای بدن ما دارد. اما بگذارید نکته‌ای را به شما یادآوری کنیم. در مصرف برگ هلو تعادل را حتما رعایت کنید. مثل هر ماده غذایی زیاده روی در مصرف هر چیزی ضررهایی برای بدن و سلامت ما دارند. برای مثال، اگر شما برگه هلو را زیاد مصرف کنید می‌توانید به دندان‌هایتان آسیب بزنید. این به این خاطر است که در برگه هلو مقدار زیادی قند وجود دارد. پس حتماً در این مورد این نکته را رعایت کنید.

(طرفدار کره بادام زمینی هستید؟ خوب است، چون خوردن این خوراکی برای بدنتان هم مفید است. به صفحه خواص کره بادام زمینی مراجعه کنید تا بیشتردر مورد مزیای خوردن کره بادام زمینی بدانید.)

در مصرف برگه هلو معتدلانه رفتار کنید

یک نکته دیگر این است که قند برگه هلو باعث می‌شود که زیاده روی در آن باعث چاقی و افزایش وزن شود. بنابراین، حتماً در مصرف برگ هلو زیاده روی نکنید. علاوه بر این، اگر برگ‌های هلو را به درستی خشک نکنید، احتمال آلوده شدن آن‌ها به قارچ و آفلاتوکسین زیاد است. بنابراین، در این مورد هم حواستان باشد.

فرآیند خشک کردن هلو به چه صورت است؟

اگر شما دلتان می‌خواهد برگ هلو داشته باشید می‌توانید خودتان در خانه آن را با کمترین امکانات درست کنید. روش‌های آسانی برای درست کردن برگه هلو وجود دارند. شما می‌توانید برگ هلو را در مایکروویو، اجاق و زیر نور خورشید قرار دهید تا خشک شوند. ما در اینجا روش درست کردن برگ هلو با نور آفتاب را برایتان توضیح می‌دهیم.

چطور برگه‌های هلو را با نور آفتاب درست کنیم؟

در مرحله اول شما باید هلوی تازه را به هر مقداری که می‌خواهید تهیه کنید. در مرحله بعدی، باید هلوهایتان را از میان به دو قسمت تقسیم کنید. بعد از آن، باید هسته هلوها را خارج کنید. سپس، شما می‌توانید در یک سینی آن‌ها را روی یک پارچه پهن کنید. بعد از آن یک پارچه توری روی هلوها بکشید و آنها را زیر نور خورشید قرار دهید. پس از گذشت چهار روز یا بیشتر، شما می‌توانید ببینید که برگهای هلو خشک شده‌اند. اگر می‌خواهید برگه‌های هلوتان قهوه‌ای نشوند می‌توانید آب و لیمو ترش را با هم دیگر ترکیب کنید. سپس، برگه‌های هلو را پیش از قرار دادن در معرض آفتاب به محلول آب و لیمو آغشته کنید.

(آجیل فقط برای آدم بزرگ‌ها نیست! بچه‌ها هم می‌توانند از آن لذت ببرند! اگر می‌خواهید بیشتر در مورد بهترین آجیل برای کودکان بدانید، به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

نتیجه گیری

موقع انتخاب غذا که می‌شود می‌دانم خیلی از ماها دوست داریم به دنبال غذاهای خوشمزه و خوش طعم برویم. تعجبی هم ندارد، چون ما انسان‌ها به دنبال طعم‌های متنوع هستیم. اما در اینجا می‌توانیم به شما بگوییم که این امکان وجود دارد که شما طعم خوش و سلامت را با هم ترکیب کنید. انواع برگه میوه هم طعم خوبی دارند و هم اینکه مواد غذایی مفیدی در آن‌ها وجود دارند. فکرش را بکنید! شما با خوردن برگ میوه هم مواد غذایی مفیدی به بدن خود می‌رسانید و هم این که یک میان وعده خوشمزه را میل خواهید کرد. اگر تمایل به تهیه انواع برگه میوه دارید، حتما به فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مراجعه کنید. شما با مشاهده قیمت انواع برگه میوه می‌توانید به خرید قیسی هلو، زردآلو و میوه‌های دیگر اقدام کنید.