چای

 • کالاهای موجود
چای کاسپین محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
چای کاسپین محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
196,000 تومان
چای کارامل محمد ساعدی نیا استوانه 130 گرمی
چای کارامل محمد ساعدی نیا استوانه 130 گرمی
248,000 تومان
چای ماسالا محمد ساعدی نیا استوانه 200 گرمی
چای ماسالا محمد ساعدی نیا استوانه 200 گرمی
233,000 تومان
چای دیبا محمد ساعدی نیا استوانه 150 گرمی
چای دیبا محمد ساعدی نیا استوانه 150 گرمی
236,000 تومان
چای پریزاد محمد ساعدی نیا کیوب 40 گرمی
چای پریزاد محمد ساعدی نیا کیوب 40 گرمی
92,000 تومان
کوکوا تی نعنا محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
کوکوا تی نعنا محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
241,000 تومان
چای کاسپین محمد ساعدی نیا کیوب 35 گرمی
چای کاسپین محمد ساعدی نیا کیوب 35 گرمی
85,000 تومان
کوکوا تی دارچین ساعدی نیا کیوب 35 گرمی
کوکوا تی دارچین ساعدی نیا کیوب 35 گرمی
100,000 تومان
چای کاسپین محمد ساعدی نیا بیضی 120 گرمی
چای کاسپین محمد ساعدی نیا بیضی 120 گرمی
236,000 تومان
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا استوانه 100 گرمی
136,000 تومان
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا پاکتی 150 گرمی
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا پاکتی 150 گرمی
147,000 تومان
چای دیبا محمد ساعدی نیا بیضی 250 گرمی
چای دیبا محمد ساعدی نیا بیضی 250 گرمی
374,000 تومان
چای کاسپین محمد ساعدی نیا پاکتی 200 گرمی
چای کاسپین محمد ساعدی نیا پاکتی 200 گرمی
278,000 تومان
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا بیضی 250 گرمی
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا بیضی 250 گرمی
265,000 تومان
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا کیوب 30 گرمی
چای لاهیجان محمد ساعدی نیا کیوب 30 گرمی
65,000 تومان
چای کارامل محمد ساعدی نیا کیوب 40 گرمی
چای کارامل محمد ساعدی نیا کیوب 40 گرمی
193,000 تومان
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

قیمت و خرید چای 

چای (Tea) قدمتی 5000 ساله دارد و یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های دنیا است. تاریخچه چای، اهمیت وجود آن، انواع چایِ خارجی و ایرانی در مراسمات مختلف، همگی تجربه نوشیدن چای و جایگاه آن را عمیق‌تر می‌کنند. برای استعلام بهترین قیمت چای، خرید چای و خلاصه انواع نوشیدنی گرم و سرد، روی آجیل فروشی حاجی بادومی حساب کنید.

قیمت و خرید چای

قیمت چای: چای چیست؟

اگرچه که ما ایرانی‌ها  عشق چایی، حتی در زل گرمای تابستان، هستیم؛  اما برای درک درست از چای، اجازه دهید در ابتدا یک توضیح کامل درباره‌ی اینکه اصلا چایی چیست، داشته باشیم.

در اصل سه دسته نوشیدنی به‌نام چای در دنیا وجود دارد: چایِ واقعی، چایِ گیاهی و چایِ طعم دار. دسته اول چایِ واقعی است و دسته دوم و سوم واقعا چای نیستند و در آن‌ها یا اصلا گیاه چایی موجود نیست یا فقط بخش کمی از گیاه چای (Camellia sinensis)، استفاده می‌شود.

دمنوش‌های گیاهی و چای‌های طعم‌دار شده در واقع ترکیبی ادویه‌ها، گیاهان و گل‌ها هستند که با نام چای معروف شده‌اند. در هر حال با وجود لیست عجیب و غریب نوشیدنی سرد و گرم در کافی شاپ‌ها، هنوز  پرطرفدارترین نوع چای، چایی نبات در استکان کمر باریک شاه عباسی است!

برای کشف دنیای چای و برای داشتن بهترین خرید چای وا ستعلام قیمت چای نام حاجی بادومی را در ذهن داشته باشید. 

(برای خرید انواع نوشیدنی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت چای: چای چیست؟

خرید چای فله ای: تاریخچه چای در ایران

کشور چای کجاست؟ اگرچه که کشور چین زادگاه چایی است، اما با روش‌های مختلف، کشورهای زیادی مثل ایران، در صدد کشت و پرداخت چایی شده‌اند. کشت چای در ایران، در سال 1314 توسط محمد میرزا کاشف السلطنه، که توانست به زحمت چند بوته چای را به ایران آورد، آغاز شد. ایران، چین، ژاپن، روسیه، انگلستان، ترکیه و مراکش از پرمصرف‌ترین کشورها، در نوشیدن چایی در دنیا هستند. مورخان معتقدند که قهوه و چای، در اوایل سلطنت سلسله صفویه (1501-1722) به کشور معرفی شدند.

از آن زمان به بعد، چایِ سیاه از محبوب‌ترین نوع چایی در ایران شد! و  خرید چای، قیمت چای و فروش چای برای پذیرایی در مراسمات مختلف، از مهمانی‌های ساده گرفته تا عروسی و جشن‌ها باستانی، جزء الزامات قرار گرفت. قیمت چای کیلویی، قیمت انواع چایِ خارجی و خرید چایِ سبز اصل را از حاجی بادومی بخواهید.

خرید چایِ ایرانی بخاطر ارگانیک بودن آن، در سال‌های اخیر با استقبال زیادی روبه‌رو شده است. (برای خرید چای فله ای ایرانی و خرید چای فله ای خارجی، در انواع برندها، مثل چای فله ای سبز، چای فله ای نیوشا، چای فله ای خارجی و چای فله ای احمد با حاجی بادومی تماس بگیرید. )

(به دنبال مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از نوشیدنی سرد هستید؟ ما برای‌تان بهترین‌ها را در نظر گرفته‌ایم.)

خرید چای فله ای: تاریخچه چای در ایران

قیمت چای کیسه ای: چای چگونه کشف شد؟

داستان چای از چین شروع می‌شود. طبق افسانه‌ها، در سال 2737 قبل از میلاد، امپراتور چین شن نونگ در حالی که خدمتکارش آب آشامیدنی را می‌جوشاند، زیر درختی نشسته بود که ناگهان برگی از درخت در آب افتاد. شن نونگ، یک گیاه شناس مشهور، تصمیم گرفت دمنوشی را که خدمتکارش به طور تصادفی ایجاد کرده بود، امتحان کند. با این اتفاقی، برگ‌های گیاهان مختلف مورد آزمایش قرار گرفتند و چایی شگفتی آفرید! از آن به بعد خرید و فروش چای از آسیا شکل گرفت و به اروپا رسید و جهان را در نوردید! (برای استعلام قیمت چای خارجی کیلویی درجه یک همین حالا با حاجی بادومی تماس بگیرید.)

(برای خرید قهوه با قیمت مناسب و کیفیت عالی این صفحه را از دست ندهید.)

قیمت چای کیسه ای: چای چگونه کشف شد؟

خرید چای کیلویی: انواع چایی برای مهمانی

چای‌های واقعی‌، گیاهان دمی هستند که از برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شوند. این مدل چای‌ها، همان چای‌های سنتی هستند که هزاران سال پیش کشف شده‌اند. در کل پنج چایِ واقعی وجود دارد: چایِ سفید، چایِ سبز، چایِ اولانگ، چایِ سیاه و چایِ پوئر. این‌ها همان دسته چای‌هایی هستند که اکثر دانشمندان در مورد فوایدشان صحبت می‌کنند.

اگرچه تمامی این چای‌ها از برگ های یک گیاه به دست می‌آیند، اما با روند فرآورده شدن، از نظر طعم، عطر و ظاهر بسیار متفاوت هستند. چایِ سفید لطیف و مطبوع است در حالی که چایِ سیاه به شدت تند و پررنگ است.

برخی از چای‌های واقعی مانند اولانگ و چایِ سیاه اکسیده می‌شوند. در این فرآیند، آنزیم‌های موجود در برگ‌های چایی را در معرض اکسیژن قرار گرفته و منجر به تیره شدن برگ‌ها می‌شود.

سایر چای‌های واقعی مانند چایِ سفید و چایِ سبز در معرض اکسید شدن قرار نمی‌گیرند. این روند، منجر به طعم ملایم‌تر و طبیعی‌ترمی‌شود. در اینجا، ما تفاوت بین چای‌های واقعی را تحلیل می‌کنیم. (برای استعلام قیمت چای ایرانی خوش عطر با حاجی بادومی تماس بگیرید.)

(خرید کاپوچینو را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت برای کافی شاپ و دورهمی‌هایتان همین الان سفارش دهید!)

خرید چای کیلویی: انواع چایی برای مهمانی

قیمت چایِ سفید

چای سفید کم فرآورده‌ترین چایِ دنیا است. چایِ سفید، ساده‌ترین فرآیند تولید را طی کرده تا ظاهر و طعم طبیعی خود را حفظ کند. برگ‌های چایِ سفید دست چین هستند و بخاطر لطافتی که دارند، بلافاصله در فضای باز و زیر نور طبیعی خورشید خشک می‌‌شوند. برای تهیه چایِ سفید از جوان‌ترین برگ‌های گیاه چای استفاده می‌شود. به طور معمول، تولید کنندگان فقط دو برگ اول هر شاخه چای را برداشت می‌کنند.

مرکز تولید چایِ سفید مرغوب استان فوجیان چین است. اخیراً مزارع چایِ سفید در سریلانکا و همچنین آفریقا توسعه یافته است. از لحاظ سلامتی شاید چایِ سفید، بهترین نوع چای باشد ولی از لحاظ قدرت در طعم، خیلی‌ها چایِ سیاه را ترجیح دهند. (قیمت چای خارجی درجه یک را از حاجی بادومی بخواهید.)

(خرید کافی میت از بهترین برندهای دنیا!)

خرید چای: طعم و عطر چایِ سفید

چایِ سفید طعم خیلی ملایم و شیرینی دارد. این چایی تا آن حدی که مورد علاقه‌ی چای‌خورها باشد، ملایم است. رنگِ چایِ سفید، زرد روشن است، و اگر در بردارنده‌ی ساقه و برگ‌های بزرگ‌تر باشد، زرد مایل به سبز است و در مواقعی ته رنگ گلی و میوه‌ای دارد. این چای اغلب با یک تکه لیمو یا مقدار کمی عسل مصرف می‌شود تا طعم شیرین آن‌را برجسته‌تر کند. خرید چایِ سفید بخاطر خواص ضد پیری رو به افزایش است.

قیمت چایِ سفید

قیمت چایِ سبز

چایِ سبز مانند چایِ سفید، از برگ‌هایی که فقط کمی تحت فعل و انفعالات شیمیایی قرار گرفته‌اند، به دست آمده است. برگ‌های چای سبز اکسیده نمی‌شوند، اما فرآیند تولید آن طولانی‌تر از چایِ سفید است. برگ‌های چایِ سبز نیز دست چین هستند و پس از جدا شدن از بوته چای، بلافاصله به مرکز تولید در محل منتقل می‌شوند. در آنجا، برگ‌های چای روی حصیرهای پارچه‌ای یا بامبو پهن شده و خشک می‌شوند. این مرحله از فرآیند، فقط به کاهش رطوبت آن‌ها کمک می‌کند.

هنگامی که برگ‌ها تقریبا سست شدند، برای جلوگیری از اکسید شدن، آن‌ها را با حرارت خشک می‌کنند. برگ‌های چایِ سبز یا در تابه حرارت می‌بینند یا در طول فرآیند خشک شدن بخارپز می‌شوند. و همانطور که برگ‌های چایی در حال خشک شدن هستند،

استادان چای شروع به شکل دادن به برگ‌ها می‌کنند. به همین خاطر چایِ سبز در شکل و شمایل مختلف دیده می‌شوند. خریدِ چایِ سبز بخاطر خاصیت لاغری، بسیار پرطرفدار است. انواع چایِ سبز بر اساس نوع حرارت و نوع شکل و شمایل متنوع است. (خرید چای خارجی عطری برای مهمانی یا برای خرید چای سبز رژیمی درجه یک با ما تماس بگیرید.)

(برای خرید نسکافه با بهترین قیمت به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت چای ماچا

چایِ ماچا یک نوع چایِ سبز آسیاب شده است که مثل قهوه، به صورت پودری به فروش می‌رسد. معمولاً به عنوان چایِ لاته دم می‌شود.

چایِ ماچا به سبک ژاپنی فرآورده شده و سرشار از آنتی اکسیدان است. خرید چایِ ماچا بخاطر حجم بالای آنتی اکسیدان، مخصوصا بعد از یوگا و مدیتیشن، عالی است. خرید چای ماچا اصل برای کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها با قیمت مناسب را از حاجی بادومی بخواهید.)

قیمت چای جنمایچا

چایِ جنمایچا ترکیبی از برگ‌های چایِ سبز است که با برنج قهوه‌ای خرد شده مخلوط شده است. این یک چایِ مقرون به صرفه است که طعم آن شبیه به چایِ سبز چینی است، زیرا نت‌های برشته در آن احساس می‌شود.

خرید چای: طعم و عطر چایِ سبز

چایِ سبز چینی طعم برشته‌ای و آجیلی و چایِ سبز ژاپنی بخاطر اینکه بخارپز می‌شود، طعمی گیاهی و علفی است. رنگ چایِ سبز معمولاً سبز روشن یا زرد کم رنگ است.

بسته به تنوع، چایِ سبز ممکن است دارای ته رنگ میوه‌ای یا نت‌های علفی باشد. چایِ سبز  طعم گس عجیبی دارد، اما اگر به روش درست دم شود، آنچان هم گس نیست.

قیمت چایِ سبز

قیمت چای اولانگ

چایِ اولانگ که در چین با نام «چایِ wulong» شناخته می‌شود، یک چایِ نیمه اکسیده است. برگ‎‌های اولانگ به مدت کوتاهی، اجازه‌ی اکسید شدن دارند. طعم و رنگ چایِ اولانگ قوی‌تر از چایِ سبز و ملایم‌تر از چایِ سیاه است.

برگ‌های چایِ اولانگ تحت فرآیند تولید متوسطی قرار می‌گیرند که عبارتند از: برداشت دستی، پژمرده شدن، غلتاندن، اکسیداسیون کوتاه مدت و خشک کردن.

برگ‌های دست چین شده‌ی چای، در سبدهای بامبو خشک می‌شوند. برگ چای در معرض اکسیژن قرار می‌گیرد و آنزیم‌ها، فرآیند تخمیر کنترل شده‌ای را آغاز می‌کنند که طعم و رنگ برگ‌ها را تغییر می‌دهد.

چایِ اولانگ منحصراً در چین و تایوان کشت می‌شود. انواع چایِ اولانگ بر اساس منطقه‌ای که در آن رشد می‌کنند طبقه‌بندی می‌شوند. قیمت چای اولانگ گران است.

ترکیب خاک، آب و هوا و سایر عوامل منطقه‌ای بر طعم چای تأثیر بسزایی دارد. و علاوه بر آن، طعم چایِ اولانگ نیز بسته به مدت زمان اکسید شدن برگ‌ها متفاوت است. این مدل چای می‌تواند در دما بین 8 تا 80 درصد اکسیده شود.

چایِ اولانگی که کمتر اکسید شده باشد، چای کیسه ای نامیده می‌شود. چایِ اولانگی که به شدت اکسید شده باشد، یک محصول چینی است که به نام دا هونگ پائو نیز شناخته می‌شود.

این نوشیدنی، طعم مالتی دارد که قوی و در عین حال ملایم است. (خرید و قیمت چای خارجی کیلویی را از حاجی بادومی بخواهید.)

خرید چای: طعم و عطر چایِ اولانگ

به طور کلی، چایِ اولانگ دارای طعم گس با ظاهری یکدست است. چایِ اولانگ به رنگ سبز کم رنگ یا کهربایی است. 

قیمت چایِ سیاه

چایِ سیاه از همه‌ی انواع چای‌ها، بیشتر تحت فعل و انفعالات شیمیایی قرار می‌گیرد. حین فرآیند پژمرده شدن، تحت مالش، اکسیداسیون و خشک شدن قرار می‌گیرد.

این فرآیند طولانی تولید، چایی پررنگ و یادآور طعم قهوه می‌سازد. چایِ سیاه بیشتر در چین، هند، سریلانکا و آفریقا تولید می‌شود. بزرگ‌ترین مناطق کشت چایِ سیاه مناطق آسام و دارجلینگ هند است.

چایِ سیاه، مانند چایِ اولانگ، معمولاً بر اساس مناطقی که در آن تولید می‌شود‌، نامگذاری می‌شوند. چایِ سیاه سیلان که در سریلانکا کشت می‌شود با برگ‌های کشیده نمایش می‌شوند.

چایِ سیاه چینی معمولا قوی‌تر و گس‌تر از انواع چایِ هندی است. انواع چایِ سیاه با درجه خلوص مختلف ارائه می‌شوند. مثل چایِ بهاره، چایِ تابستانه و مواردی از این قبیل. (برای خرید چای ایرانی اصل با قیمت مناسب با حاجی بادومی مشورت کنید.)

خرید چای: طعم و عطر چایِ سیاه

چایِ سیاه هنگام دم‌کشیدن قهوه‌ای تیره یا کهربایی متمایل به قرمز است. چایِ سیاه دارای طعم مالت با رایحه‌های طبیعت است. چایِ سیاه دارجلینگ با طعم‌های گلی و میوه‌ای لطیف‌تر است.

چایِ سیاه سیلان دارای نتی از طعم شکلاتی و جسورانه است. (برای قیمت چای سیاه فله ای همین حالا با حاجی بادومی تماس بگیرید.) 

قیمت چایِ سیاه

خرید و قیمت چایِ پوئر Pu-Erh

چایِ پوئر (Pu'er یا Pu-erh) به دو دسته تقسیم می‌شود: چایِ پوئر خام و چایِ پوئرِ قدیمی. چایِ پوئر خام تحت فرآیندی تولیدی، مشابه چایِ سبز قرار می‌گیرد.

نتیجه‌ی آن چایی است که از نظر فنی خیلی نزدیک به چایِ سبز است، اما بسته به تولید اغلب به صورت خام فروخته می‌شود.

چایِ پوئر قدیمی، سریعا بعد از برداشت، اکسید نمی‌شود، بلکه برای مدتی تحت شرایط خاصی خوب استراحت می‌کند و با افزایش سن برگ‌ها، تحت یک فرآیند اکسیداسیون طبیعی قرار می‌گیرند.

برگ‌های چای پوئر کهنه معمولا بین 10 تا 15 سال در جایگاه خاصی نگهداری می‌شوند. باکیفیت‌ترین چای‌های قدیمی پوئر را می‌توان تا 50 سال کهنه کرد.

(قیمت چای خارجی عطری مناسب مجالس و مهمانی‌ها را از حاجی بادومی استعلام بگیرید.)

خرید چای: طعم و عطر چایِ پوئر

چایِ خام پوئر از نظر طعم و عطر، بیشتر شبیه به چایِ سبز است. رنگ آن‌ها روشن‌تر است و طعم‌ گیاهی قوی دارد. چایِ پوئر کهنه شده از نظر طعم به چایِ سیاه نزدیک‌تر است. رنگ آن‌ها مایل به قرمز تیره است و طعمی جسورانه‌ای دارد.

قیمت و خرید چایِ طعم دار

چای‌ِ طعم دار از ترکیب برگ چای با دمنوش گیاهی تهیه می‌شود. یک چایِ واقعی مانند چایِ سبز یا چایِ سیاه به عنوان پایه استفاده می‌شود و سایر گیاهان، ادویه‌ها و گل‌ها برای ایجاد طعم‌های متفاوت اضافه می‌شوند.

از محبوب ترین چای‌های طعم دار می‌توان به چایِ ارل گری و چایِ ماسالا اشاره کرد.

قیمت چایِ ارل گری

چایِ ارل گری یک چایِ محبوب بریتانیایی است که از ترکیب چایِ سیاه با روغن و عصاره‌ی پرتقال و ترنج تولید می‌شود. طعمِ چایِ ارل گری، ترکیبی از طعم‌های میوه‌ای و گس است.

(خرید چای ارل گری خوش عطر و رنگ را با قیمت مناسب از حاجی بادومی بخواهید.)

قیمت چایِ ماسالا اصل

چایِ ماسالا یک نوشیدنی محبوب هندی است که از ترکیب ادویه‌ها و چایِ سیاه تولید می‌شود. به طور معمول، چایِ ماسالا از ترکیب چایِ سیاه آسام یا دارجلینگ و پنج ادویه مختلف تهیه می‌شود: فلفل سیاه، هل، میخک، دارچین و زنجبیل.

این نوشیدنی، طعمی تند دارد که با افزودن آجیل، شکل خامه‌ای یکنواختی به خود می‌گیرد. چایِ ماسالا، با اضافه شدن شیر، به‌نام چایِ لاته هم معروف است.

خرید چایِ ماسالا بخاطر طعم دلچسب و آرام‌بخشش با استقبال زیادی روبرو است. (قیمت چای ماسالا اصل را از حاجی بادومی استعلام بگیرید.)

قیمت چایِ کرک

چایِ کرک یا چایِ کاراک یک مدل دیگر از چای‌های طعم‌دار است که بخاطر عطر خوب و طعم دلچسبش جایگاه خوبی در کافی شاپ‌ها پیدا کرده است.

ترکیبات اصلی چایِ کرک حاوی آب یا شیر و چای سیاه و ادویه‌های مختلف مثل زنجبیل، هل، دارچین، زعفران، شکر است. خرید چایِ کرک بخاطر طعم گیاهی و خامه‌ای‌اش پرطرفدار است.

قیمت چایِ ترش

چای ترش در دسته‌ی دمنوش‌ها است، ولی از آنجاییکه با پسوند چایی خوانده می‌شود، برآن شدیم تا توضیح کوتاهی درباره این دمنوش گیاهی که توصیه‌ی خیلی از پزشکان سنتی است، در این متن داشته باشیم.

چای ترش، از دم کردن قسمت‌هایی از گیاه هیبسکوس تهیه می‌شود. چای ترش طعم ترش دلپذیری دارد و بصورت گرم و سرد سرو می‌شود. اینگونه می‌گویند که برای بیماری دیابت و کاهش وزن مؤثر است.

قیمت و خرید چایِ طعم دار

خرید چای: فواید و مضرات چایِ سیاه

خرید چایی بیشتر در آسیا و بعد در سایر نقاط جهان به دلیل مزایای خاصی که دارد، مورد توجه است. تحقیقات در مورد مزایای سلامتی چای از تسریع کاهش وزن (بخصوص در مورد چایِ سبز) تا امکان پیشگیری از سرطان متغیر است.

چایی حاوی انواع مختلفی از مواد شیمیایی و ترکیباتی است که به طعم و مزایای سلامتی آن کمک می‌کند. (برای بهترین قیمت چای با حاجی بادومی مشورت کنید.)

خرید و قیمت چای: فواید چای

ترکیبات اصلی چای شامل پلی‌فنول‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و کاتچین‌ها هستند. پلی‌فنول‌ها حدود 30 درصد وزن برگ‌های خشک چای را تشکیل می‌دهند.

وجود همین پلی‌فنل‌ها، فلاونوئیدها و تانن‌ها هستند که گیاه را برای دفع بیماری‌ و خستگی‌ها مناسب می‌سازد.

تنین چای (همان تانن)، مسئول مشخصات طعم و عطر چای هستند. فلاونوئیدها حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که مزایای سلامتی متعددی را تأمین می‌کنند.

این آنتی‌اکسیدان‌ها برای از بین بردن رادیکال‌های آزاد، نقش دارند. و اخیرا در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی به میزان وسیع، از عصاره چایِ سبز به منظور جلوگیری از پیری زودرس و بیماری‌های عصبی کمک می‌گیرند.

البته ترکیب شیمیایی چای بسته به نوع چای و نحوه تولید آن متفاوت است. چای‌هایی که کمترین فرآوری را دارند - چایِ سفید و چایِ سبز - مقادیر مشابهی از پلی‌فنول‌ها در برگ‌های تازه‌ی خود دارند. (خرید و فروش چای در بهترین قیمت را از حاجی بادومی بخواهید.)

(برای خرید هات چاکلت به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت چای: مواد موجود در چایِ سیاه

چایِ سیاه حاوی چه موادی است؟ چایِ سیاه نه تنها یک نوشیدنی بدون شیرینی و کم کالری است، بلکه دارای چندین فواید برای سلامتی نیز هست.

چای سیاه حاوی گروه‌های قوی پلی‌فنل‌ها برای مبارزه با رادیکل‌های آزاد است. (قیمت چای ارزان و باکیفیت از بهترین برندها را با حاجی بادومی بخواهید.)

خرید چای: مضرات چای

استفاده‌ی بی‌رویه‌ی هر محصولی مضر است. مصرف بی‌رویه چای از هر نوعی که باشد، احتمال دارد شما را درگیر برخی از مشکلات کند:

 • کاهش جذب آهن
 • بالا بردن اضطراب و بی‌قراری
 • ایجاد اختلال در خواب
 • ایجاد حالت تهوع
 • سوزش سر دل
 • عوارض بارداری
 • سردرد
 • سرگیجه

خرید چای: فواید و مضرات چایِ سیاه

قیمت چای : میزان کافئین موجود در چای

چایی حاوی کافئین طبیعی است. در واقع، برگ‌های چای حاوی غلظت‌های بالاتری از کافئین نسبت به دانه‌های قهوه هستند. پس چرا قهوه بیشتر از چای کافئین دارد؟

قهوه از آسیاب کردن دانه‌ها به صورت پودری تهیه می‌شود که سپس در آب جوشانده می‌شود؛ اما، برگ‌های چای فقط برای مدت کوتاهی خیسانده شده و سپس جدا می‌شوند.

از آنجایی که شما کل دانه قهوه حل شده در آب را می‌نوشید و نه کل برگ چای را، کافئین کمتری دریافت می‌کنید. همین امر در مورد پودر چایِ سبز ماچا در مقابل برگ چایِ سبز صادق است.

ماچا مقادیر قابل توجهی کافئین بیشتری نسبت به سایر چای‌های سبز دارد. (خرید چای کاسپین ساعدی نیا در بسته بندی‌های جذاب و لاکچری را در لیست محصولات حاجی بادومی ببینید.)

محتوای کافئین انواع چای

 • چایِ سفید: 10 تا 25 میلی گرم
 • چایِ سبز: 25-35 میلی گرم
 • چایِ اولانگ: 30 تا 50 میلی گرم
 • چایِ پوئر: 30-40 میلی گرم
 • چایِ سیاه: 14 تا 60 میلی گرم

(برای خرید شکلات تلخ اگر به دنبال بهترین برندهای دنیا هستید، به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت چای : میزان کافئین موجود در چای

خرید چایِ کیسه ای در مقابل خرید چایِ دمی

همه چای‌ها از نظر کیفیت و طعم یکسان نیستند. استفاده از کیسه‌های چای راحت و آسان است ولی به این معنا نیست که  حاوی چابی بی‌کیفیتی هستند.

در چایِ کیسه‌ای، برگ‌ها منقبض می‌شوند و از بزرگ شدن کامل آن‌ها برای اضافه شدن طعم جلوگیری می‌شود. اگر از چایِ کیسه‌ای استفاده می‌کنید، به دنبال چایِ کیسه‌ای بزرگ‌تری باشید که فضای بیشتری برای دم کشیدن برگ‌ها داشته باشد.

اما اگر می‌خواهید از فواید چای نهایت استفاده را داشته باشد، توصیه می‌شود به جای چایِ کیسه‌ای از چایِ دمی استفاده کنید. مثلا چایِ بهاره برگ دار  کیفیت بالاتر و طعم بهتری دارند. (خرید چای دمی در بهترین کیفیت را در لیست محصولات حاجی بادومی جستجو کنید.)

خرید چایِ کیسه ای در مقابل خرید چایِ دمی

خرید انواع چایِ عربی

چایِ عربی چیست؟ انواع مختلفی از چایِ عربیِ معروف در دنیا وجود دارد. اما چیزیکه انواع چایِ عربی را محبوب می‌کند؛

قدرت در طعم، رنگ کهربایی و شیرین شدن آن با شکر و طعم دهنده‌ی نعناع تازه است. چایِ عربی از چایِ سیاه سیلان درست می‌شود.

به طور سنتی، قوری چایِ عربی با مقدار زیادی شکر شیرین می‌شود، اما بخاطر مضرات شکر، بسیاری آن را بدون شکر یا قند بلکه با عسل سرو می‌شوند. (برای خرید چای ماسالا ساعدی نیا به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

(برای خرید شکلات خارجی مجموعه‌ای از بهترین‌ها را برایتان در نظر گرفته‌ایم.)

خرید انواع چایِ عربی

خرید انواع چای ایرانی: خرید چای فله ای

چایِ ایرانی، همان چای محبوب شمال است که بخاطر رطوبت و مروغبیت خاک، زبانزد است. چایِ ایرانی بنابر نحوه چینش و قسمت‌های مختلف گیاه، نوع فصل برداشت و ظاهر آن دسته‌بندی‌های متنوعی دارد؛

مانند: چایِ سرگل، چایِ ممتاز، چایِ قلم، چای شکسته، چای باروتی، چای کله‌مورچه‌ای، چای بهاره، چای تابستانه و خیلی موارد دیگر تقسیم می‌شود.

قیمت چای سیاه فله را از حاجی بادومی استعلام بگیرید. (قیمت چای ایرانی اصل را از حاجی بادومی استعلام بگیرید.)

از برندهای پرطرفدار چای در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت چای: برندهای پرطرفدار چای در ایران

قیمت چایِ دبش

خرید چایِ دبش، از آنجاییکه از نظر قیمت و کیفیت عالی است، بسیار پرطرفدار است. شرکت چایِ دبش با واردات از مرغوب‌ترین مزارع چایِ دنیا، مثل هندوستان، سریلانکا و کنیا، کار خود را در دهه 40 آغاز کرد.

در حال حاضر با بیش از 70 مدل چایِ بسته‌بندی، فله و چایِ کیسه‌ای از رقبای برندهای معتبر چای در دنیا است. برای خرید چای دبش در بهترین قیمت به حاجی بادومی مراجعه کنید.

قیمت چایِ نیوشا

برند چایی نیوشا، با ارائه انواع دمنوش گیاهی مرغوب در بازار معروف شد. دمنوش نیوشا بدون مواد افزودنی و کاملا گیاهی، در بسته‌بندی‌های کاملا بهداشتی و جذاب عرضه می‌شوند. از آنجاییکه استفاده از دمنوش‌های گیاهی کمی دردسر داشت و وقت‌گیر بود، دمنوش‌های گیاهی نیوشا با استقبال زیادی روبرو شدند. خرید چایِ نیوشا هم به دلیل بالا بودن درصد خلوص، پرطرفدار است. انواع چایِ نیوشا برای سلیقه‌های مختلف موجود است. برای خرید چای نیوشا فله ای با حاجی بادومی تماس بگیرید.

قیمت چایِ شهرزاد

چایِ شهرزاد، برندی ایرانی است که وظیفه‌ی بسته‌بندی و حفظ طعم و رنگ چایِ اصیل هندوستان را برعهده دارد. چایِ شهرزاد در بسته‌بندی‌ها و طعم‌های متفاوت عرضه می‌شود.

برند شهرزاد بیش از نیم قرن است که فعالیت دارد. انواع چای شهرزاد در بسته بندی‌های 500 گرمی شامل: چایِ سیلان، چایِ دارجلینگ، کلکته، ارل‌گری، چایِ سبز و سی‌تی‌سی کنیا هستند.

برای خرید چای شهرزاد فله ای به حاجی بادومی مراجعه کنید.

(برای خرید شکلات از نوع مرغوب‌ترین‌ها به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

قیمت چای احمد

داستان چایِ احمد حدود 35 سال پیش توسط جوان ایرانی در همپشایر انگلستان، شکل گرفت. آقای رحیم افشار، مدیر کل شرکت چایِ احمد با این شعار که " من همان کیفیت از چای را که در منزل خود می‌نوشم، تولید می‌کنم."

چایی احمد جزء برندهای پرطرفدار در ایران و کشورهای خاورمیانه است. برای خرید چای احمد فله ای با حاجی بادومی تماس بگیرید.

قیمت چایِ دوغزال

خرید چایِ دو غزال بخاطر محصولات متنوع و کیفیتی که دارد در منطقه خاورمیانه پرطرفدار است. چایِ دو غزال با اصالت سریلانکایی بیش از 50 سال قدمت دارد. برای خرید چای دوغزال به 

قیمت چای توینینگز

چایِ توینینگز با بیش از صد سال سابقه، یکی از برندهای معتبر در دنیا است. چایِ Twinings خوش عطر و خوش طعم است و برای پذیرایی از مهمان انتخابی ایده‌آل است.

قیمت چای: برندهای پرطرفدار چای در ایران

منبع