دراژه

  • کالاهای موجود
دراژه کشمشی رنگی با روکش شکلات سفید
دراژه کشمشی رنگی با روکش شکلات سفید
558,000 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای ریز شیرین
دراژه سنگی رودخانه ای ریز شیرین
511,500 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای درشت تلخ
دراژه سنگی رودخانه ای درشت تلخ
682,000 تومان
دراژه نخودچی رنگی با روکش شکلات سفید
دراژه نخودچی رنگی با روکش شکلات سفید
573,500 تومان
دراژه بادام زمینی با روکش شکلات شیری
دراژه بادام زمینی با روکش شکلات شیری
558,000 تومان
دراژه کشمشی با روکش شکلات تلخ
دراژه کشمشی با روکش شکلات تلخ
682,000 تومان
دراژه توپی سان شاین
دراژه توپی سان شاین
604,900 تومان
بیسکو دراژه شکلاتی
بیسکو دراژه شکلاتی
542,500 تومان
دراژه بادام با روکش شکلات سفید
دراژه بادام با روکش شکلات سفید
953,250 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای نارنجی
دراژه سنگی رودخانه ای نارنجی
511,500 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای قرمز
دراژه سنگی رودخانه ای قرمز
511,500 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای فیروزه ای
دراژه سنگی رودخانه ای فیروزه ای
511,500 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای زرد
دراژه سنگی رودخانه ای زرد
511,500 تومان
دراژه کشمشی خالدار با روکش شکلات سفید
دراژه کشمشی خالدار با روکش شکلات سفید
559,000 تومان
دراژه سنگی رودخانه ای سبز
دراژه سنگی رودخانه ای سبز
511,500 تومان
دراژه سنگی رنگی ریز
دراژه سنگی رنگی ریز
512,000 تومان
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

دراژه چیست؟

دنیای شکلات‌ها آنقدر گستره و متنوع است که تمامی ندارد. شکلات‌های کاکائویی و شیری، شکلات‌های تلخ، تافی، آبنبات و حالا هم دراژه (dragée). دراژه یک واژه‌ی فرانسوی است که به طور سنتی به نوعی آبنبات رنگی پوشیده شده اشاره دارد که قسمت خارجی آن سفت و سخت و مرکز آن نرم است.

خرید شکلات پذیرایی

کاربرد دراژه

از درآژه معمولا برای تزیین شیرینی، کیک و بستنی استفاده می‌شود. امروزه از واژه‌ی دراژه برای اشاره به اکثر آبنبات‌های کوچک روکش‌دار، از جمله اسمارتیزهایی که با آن آشنا هستیم، استفاده می‌شود. دراژه شکلاتی از آن دست تنقلات جذاب و دوست‌داشتنی است که در میان کودکان طرفدارهای زیادی دارد.

ما تصمیم داریم در ادامه‌ی این مطلب در مورد دراژه شکلاتی نکاتی را بیان کنیم. ضمن اینکه برای خرید محصولات دراژه و همینطور دراژه شکلاتی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی مراجعه کنید و این شکلات‌های کوچک و رنگارنگ را به سادگی تهیه کنید.

کاربرد دراژه

تاریخچه‌ی دراژه شکلاتی

دراژه شکلاتی یکی از قدیمی‌ترین شیرینی‌هایی است که می‌توان در تاریخ به دنبال آن گشت. به نظر می‌رسد ریشه‌های آن نیز به دوران روم باستان بازمی‌گردد. در فرانسه دراژه اولین بار در قرن 13 ظهور پیدا می‌کند؛ زمانی که تنها داروخانه‌ها مجاز به خرید و فروش قند بودند. در واقع، در آن دوران دراژه به عنوان یک دارو در نظر گرفته می‌شد و به آن ادویه‌ی دهان می‌گفتند و تصور بر این بود که قدرت درمانی بالایی دارد.

جالب است بدانید اولین بار یک داروساز این شیرینی را اختراع کرد. او به دنبال راهی برای ذخیره و حمل و نقل بادام مصرفی خود بود و سپس این ایده به ذهنش رسید که بادام‌ها را با شکر و عسل پوشانده و بپزد!

تاریخچه‌ی دراژه شکلاتی

مصرف دراژه از زمان قرون وسطی!

دراژه‌ها به خاطر خواص درمانی خود مورد توجه قرار می‌گرفتند و از جمله خواص آنها نیز تازه کردن نفس، رفع مشکلات گوارشی و مهم‌تر از همه مبارزه با ناباروری بود. در طول قرون وسطی، تولید دراژه در بسته‌های کوچک بود و البته قیمت بالایی هم داشت. در واقع دراژه یک محصول لوکس در نظر گرفته می‌شد که تنها اشراف می‌توانستند آن را تهیه کنند و البته به عنوان هدیه به قاضی‌ها و یا اعضای خانواده‌ی داده می‌شد.

در شکلات فروشی حاجی بادومی انواع شکلات خارجی، شکلات پذیرایی و شکلات تخته‌ای موجود است.

مصرف دراژه از زمان قرون وسطی!

دراژه، ساخته‌ی دست فرانسوی‌ها

دراژه‌ای که امروزه با آن آشنا هستیم در سال 1760 ایجاد شد، زمانی که یک شیرینی‌پز فرانسوی فرایند پختی را بدست آورد که او را قادر می‌ساخت یک لایه‌ی نرم روی شکلات‌ها یا شیرینی‌ها ایجاد کند. با رسیدن دوران صنعت نیز این فرآیند به صورت مدرن درآمد. تولید دراژه شکلاتی سازمان‌دهی شد، تولید آن بالا رفت و به سرعت برای همه‌ی افراد قابل دسترسی بود و همه می‌توانستند این خوشمزه‌های کوچولو را تهیه و مصرف کنند.

 

دراژه، ساخته‌ی دست فرانسوی‌ها

انواع دراژه

حتما شما هم با بسته‌بندی‌های مختلف و رنگارنگ اسمارتیز در فروشگاه‌ها مواجه شده‌اید. شکلات‌های جذابی که نمی‌توان به سادگی از کنار آنها عبور کرد! اسمارتیز در واقع یکی از اولین برندهایی است که به تولید دراژه شکلاتی پرداخته است و هنوز هم دراژه‌ها با این نام خوانده می‌شوند.

امروزه شرکت‌های شکلات‌سازی مختلفی به تولید دراژه شکلاتی می‌پردازند و محصولات باکیفیت خود را از بهترین مواد اولیه و با استفاده از بهترین تجهیزات تولید می‌کنند. اما خب باید بدانید دراژه تنها محدود به دراژه شکلاتی نیست! انواع مختلفی از دراژه‌ها از جمله دراژه میوه‌ای، دراژه رنگی، دراژه‌های مغزدار، دراژه‌های کشمشی، دراژه شکلاتی تلخ، دراژه سنگی، دراژه شکلاتی شیرین و غیره وجود دارد. فقط کافی است کمی بیشتر به بسته‌بندی‌های دراژه‌ها دقت کنید تا به دنیای بی‌نهایت شکلات‌ها و تنوع آنها پی ببرید.

انواع دراژه

1. دراژه شکلاتی، یکی از پرطرفدارترین‌ها

طرفداران شکلات کاکائویی، شکلات را در هر شکل و شمایلی که باشد ستایش می‌کنند. چه فرقی دارد شکلات شما چه نوع بسته‌بندی‌ای داشته باشد، صرفا همین که شکلات باشد کافی است! به همین خاطر است که دراژه شکلاتی نیز بسیار پرطرفدار است. البته دراژه شکلاتی معمولا در دو نوع مغزدار و ساده تولید می‌شود.

دراژه شکلاتی ساده تنها از شکلات تهیه می‌شود و درون دراژه شکلاتی مغزدار نیز معمولا از انواع مختلف مغز مانند بادام، فندق، کشمش و غیره استفاده می‌شود. به این ترتیب انواع دراژه شکلات مغزدار از جمله دراژه شکلاتی با مغز پسته، دراژه شکلاتی با مغز فندق، دراژه شکلاتی با مغز بادام، دراژه شکلاتی با مغز قهوه و غیره را می‌توانید از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید و از طعم و تنوع بی‌نظیر آنها لذت ببرید.

1. دراژه شکلاتی، یکی از پرطرفدارترین‌ها

2. دراژه میوه‌ای، رتبه‌ی دوم پس از دراژه شکلاتی!

دنیای شکلات‌سازی پر از تنوع است؛ تنوعی که باعث می‌شود هر روزه شاهد محصولاتی جدید و خوشمزه در شکلات‌ها باشیم. اگرچه دراژه شکلاتی یکی از پرطرفدارترین انواع دراژه‌ها است اما نوع دیگری از دراژه‌های طعم‌دار، یعنی دراژه میوه‌ای نیز توانسته است محبوبیت زیادی در بین بچه‌ها و البته بزرگترها پیدا کند.

دراژه میوه‌ای در رنگ‌ها و طعم‌های مختلف برای ذائقه‌های مختلف وجود دارد که با استفاده از اسانس میوه‌های مختلف تهیه می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که طعم میوه‌ها همیشه برای شما جذاب است و البته شکلات‌های میوه‌ای را هم می‌پسندید پس دراژه میوه‌ای هم می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد؛ دراژه میوه‌ای در طعم‌هایی مانند سیب، توت فرنگی، پرتقال، آلبالو، موز و غیره نیز برای هر سلیقه‌ای قابل تهیه است.

2. دراژه میوه‌ای، رتبه‌ی دوم پس از دراژه شکلاتی!

3. دراژه قهوه، انتخاب عاشقان قهوه

همانطور که قبلا هم گفتیم دراژه در انواع دراژه ساده و دراژه مغزدار موجود هستند. یکی از انواع دراژه مغزدار، دراژه قهوه است؛ یک انتخاب عالی و خاص برای کسانی که عاشق طعم دانه‌های قهوه هستند. دانه‌های رست شده‌ی قهوه با پوششی از شکلات تلخ، سفید و یا شکلات شیری، علاوه بر طعم بی‌نظیر شکلات، با عطر و طعم دانه‌ی قهوه تکمیل می‌شود. برای علاقمندان به دراژه قهوه، شوکودانه قهوه فرمند یک انتخاب خوشمزه و بی‌نظیر است.

از تنوع محصولات مارشمالو، تافی و پاستیل در فروشگاه ما دیدن کنید.

3. دراژه قهوه، انتخاب عاشقان قهوه

4. دراژه سنگی، تداعی کننده سنگ‌های کف رودخانه

شکلات‌ها و دراژه‌های شکلاتی همیشه در اشکالی خاص، معمولا گرد و بیضی موجود هستند. اما یکی از انواع دراژه که شکل و شمایل آن، آدم را یاد سنگ‌های کف رودخانه می‌اندازد، دراژه سنگی یا بهتر بگوییم دراژه شکلاتی سنگی است! این دراژه‌ها با روکش‌های رنگی جذاب و مغز کاکائو و شکلات می‌توانند گزینه‌ای خوبی برای تزیین شیرینی و کیک و ژله باشند.

4. دراژه سنگی، تداعی کننده سنگ‌های کف رودخانه

برندهای تولیدکننده‌ی دراژه شکلاتی در ایران

آبنبات، شکلات، تافی، دراژه و سایر انواع شکلات آنقدر پرطرفدار هستند که هرچقدر هم تولید شوند انگار کم است! خوشبختانه شرکت‌های شکلات‌سازی مختلفی در سراسر دنیا و همینطور کشور ما ایران وجود دارد که به تولید انواع شکلات می‌پردازند. ما در ادامه تصمیم داریم به معرفی برخی از شرکت‌های سازنده‌ی بهترین دراژه شکلاتی اشاره کنیم؛ دراژه‌هایی که از خوردن آنها سیر نخواهید شد.

برندهای تولیدکننده‌ی دراژه شکلاتی در ایران

1. دراژه شکلاتی فرمند

یکی از بهترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی شکلات در ایران شرکت شکلات پرند است که محصولات خود را با نام تجاری فرمند به بازار عرضه می‌کند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1374 آغاز کرده و محصولات متنوعی از شکلات، دراژه و غیره تولید می‌کند. راز کیفیت محصولات پرند از جمله دراژه شکلاتی فرمند استفاده از بهترین مواد اولیه، تکنولوژی مدرن و تلاش مداوم در خلق طعم‌های جدید است. دراژه شکلاتی فرمند در انواع مختلف دراژه شکلاتی با مغز قهوه، دراژه شکلاتی فرمند با مغز آجیل، دراژه شکلاتی با طعم نعنا و غیره در دسترس است.

1. دراژه شکلاتی فرمند

2. دراژه شکلاتی آیدین

صنایع غذایی داداش برادر یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر محصولات شکلاتی است که از سال 1323 فعالیت خود را آغاز کرده است. محصولاتی مانند آبنبات، تافی مغزدار، کیک و بیسکویت، دراژه شکلاتی و غیره از محصولات شرکت آیدین است. دراژه شکلاتی آیدین مغزدار با مغزی برنجک، دراژه شکلاتی شیری آیدین، دراژه کاکائویی آیدین، دراژه شکلاتی با مغز پاستیل و غیره از انواع دراژه شکلاتی آیدین است که می‌توانید با طعم عالی و بسته‌بندی‌های جذاب می‌توانید تهیه کنید.

2. دراژه شکلاتی آیدین

3. دراژه شکلاتی گرجی

شرکت گرجی فعالیت خود را از سال 1340 آغاز کرد و یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌هایی تولیدکننده‌ی بیسکویت، شکلات، ویفر، کراکر و غیره است. این شرکت با تولید محصولات جدید و ایجاد تنوع همچنان مورد توجه زیادی قرار می‌گیرد. دراژه شکلاتی گرجی نیز یکی دیگر از محصولات این شرکت است که طرفداران زیادی دارد. دراژه شکلاتی گرجی را می‌توانید در طعم‌های مختلف مانند دراژه شکلاتی با بیسکویت بادامی گرجی و دراژه شکلاتی با غلات حجیم‌شده‌ی گرجی و غیره تهیه کنید.

3. دراژه شکلاتی گرجی

4. دراژه شکلاتی پارمیدا

شرکت کیان شکلات کیمیا با نام تجاری پارمیدا یکی از شرکت‌های شکلات‌سازی نامدار است که فعالیت خود را از سال 1377 آغاز کرده و محصولات شکلاتی متنوع و باکیفیت تولید می‌کند. دراژه شکلاتی پارمیدا از جمله محصولات این شرکت است که با تنوع بالا به مشتری عرضه می‌شود. دراژه شکلاتی مغزدار، دراژه شکلاتی سنگی و غیره از جمله محصولات برند پارمیدا است.

4. دراژه شکلاتی پارمیدا

5. دراژه شکلاتی آی سودا

شرکت آی سودا فعالیت خود را از سال 1354 و با تولید بستنی، شیرینی و شکلات آغاز کرد و سپس فراورده‌های کاکائویی، فرآورده‌های آردی و شیرینی‌جات، ژله‌های آماده، آبمیوه، قرص نعنا و غیره را نیز به سبد محصولات خود اضافه کرد. دراژه شکلاتی آی سودا یکی از محصولات محبوب و دوست‌داشتنی این شرکت است که در انواع بیسکو دراژه کاکائویی آی سودا و دراژه شکلاتی آی سودا تولید می‌شود.

5. دراژه شکلاتی آی سودا

6. دراژه شکلاتی شیرین عسل

نام شیرین عسل یکی از آن نام‌های آشنایی است که شاید بخش بزرگی از کودکی و ایام مدرسه‌ی ما را فراگرفته است. محصولات برند شیرین عسل همراه زنگ تفریح مدرسه بودند و هنوز هم محصولات این برند باکیفیت و تنوع بالا در فروشگاه‌ها به چشم می‌خورند.

6. دراژه شکلاتی شیرین عسل

دراژه شیرین عسل با طعم خاطرات!

اگر به دنبال خرید دراژه شکلاتی شیرین عسل هستید باید بگوییم که این برند نوستالژی دراژه‌های بسیار متنوعی در سبد محصولات خود دارد که از میان آنها می‌توان به دراژه شکلاتی پرستیژ مخلوط نات، دراژه شکلاتی فان بال در بسته‌بندی‌ها و طعم‌های مختلف، دراژه فان بال شکلاتی با مغز بادام زمینی، دراژه فان بال نعنایی و غیره اشاره کرد. محصولاتی که با طعم جذاب خود خاطرات زیادی را هم در ذهنتان زنده خواهد کرد.

دراژه شیرین عسل با طعم خاطرات!

دراژه شکلاتی ساده و مغزدار

دنیای بچه‌ها همیشه آغشته به طعم شیرین شکلات و آبنبات است؛ شکلات‌های جذاب و رنگارنگی که خنده را بر لب‌های آنها می‌نشاند. البته عاشق شکلات بودن سن و سال نمی‌شناسد و بزرگترها هم عاشق انواع شیرینی و شکلات هستند. یکی از انواع شکلات‌هایی که جذابیت زیادی هم دارد دراژه‌های شکلاتی است. دراژه شکلاتی در نوع ساده یا مغزدار تولید می‌شود.

دراژه شکلاتی ساده و مغزدار

خرید دراژه از شکلات فروشی حاجی بادومی

لذت خوردن یک دراژه شکلاتی با مغز فندق چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت؛ اگرچه دراژه شکلاتی با مغزهای متنوع زیادی در دسترس است. در هر صورت چه به عنوان یک تنقلات خوشمزه و جذاب و چه برای تزیین کیک و شیرینی و بستنی، می‌توانید این محصول را تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی نیز امکان خرید آنلاین دراژه شکلاتی را فراهم کرده است تا به سادگی بتوانید محصولات مورد نظر خود را تهیه کنید.

خرید دراژه از شکلات فروشی حاجی بادومی