مارشمالو

  • کالاهای موجود
مارشمالو دوسیل برزیلی سفید صورتی زرد نارنجی
مارشمالو دوسیل برزیلی سفید صورتی زرد نارنجی
بسته بندی از 200 گرم
از 52,000 تومان
مارشمالو هاریبو صورتی و سفید بسته 150 گرمی
مارشمالو هاریبو صورتی و سفید بسته 150 گرمی
بسته بندی
50,000 تومان
مارشمالو هاریبو صورتی و سفید بسته 70 گرمی
مارشمالو هاریبو صورتی و سفید بسته 70 گرمی
بسته بندی
39,000 تومان
مارشمالو هاریبو با مغز شکلاتی
مارشمالو هاریبو با مغز شکلاتی
بسته بندی
50,000 تومان
مارشمالو ببتو صورتی و سفید
مارشمالو ببتو صورتی و سفید
بسته بندی
35,000 تومان
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح ماشین
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح ماشین
بسته بندی از 200 گرم
از 52,000 تومان
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح قلبی
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح قلبی
بسته بندی از 200 گرم
از 52,000 تومان
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح خرسی
مارشمالو دوسیل برزیلی طرح خرسی
بسته بندی از 200 گرم
از 26,000 تومان
مارشمالو دوسیل برزیلی صورتی آبی سفید زرد
مارشمالو دوسیل برزیلی صورتی آبی سفید زرد
بسته بندی از 200 گرم
از 52,000 تومان
loader filter hajibadoomi

مارشمالو چیست؟

در میان انواع شکلات‌ها و شیرینی‌های قفسه‌های فروشگاه‌ها حتما چشمتان به آن آبنبات‌های نرم و به نظر پفکی خورده است! این آبنبات نرم و جذاب که به آن مارشمالو (Marshmallow) می‌گویند، دارای بافتی کاملا متفاوت از سایر آبنبات‌ها است. با بافتی نرم و جویدنی که خیلی جذاب روی یک فنجان کاکائوی داغ شناور می‌شوند و بعد آرام آرام ذوب می‌شوند و یا می‌توان آنها را به صورت کبابی مصرف کرد که آن هم کاملا سلیقه‌ای است. اما چنین چیزی چطور ممکن است و مارشمالو واقعا چیست؟ مارشمالو یک نوع آبنبات است که از قند و شربت ذرت ساخته می‌شود و بعلاوه حاوی ژلاتین نیز هست اما خب عنصر اصلی ساخت مارشمالو هوای زده شده است. اگرچه به طور کلی هوا به عنوان یک عنصر درنظر گرفته نمی‌شود اما در تهیه‌ی مارشمالو یا موارد دیگری مانند خامه‌ی زده شده و مرنگ یک عنصر مهم است. به هر حال این آبنبات که گاهی اوقات با نام پف‌نبات نیز خوانده می‌شود یکی از آبنبات‌های خاص و جذابی است که ما هم تصمیم داریم در مورد آن صحبت کنیم. اگر شما هم از طرفداران این شیرینی خاص هستید می‌توانید برای خرید مارشمالو سری به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بزنید.

نمایی از مارشمالو

مارشمالو چطوری درست می‌شود؟

فرآیند درست کردن مارشمالو شامل ترکیب شکر، شربت ذرت و آب و سپس جوشاندن این مواد است. شربت قند باعث شیرین شدن مارشمالو می‌شود و وقتی مواد تا یک درجه‌ی خاصی حرارت داده می‌شود، بافت خاص مارشمالو ایجاد می‌شود. پس از اضافه کردن ژلاتین، مواد حاصل را با هوا مخلوط می‌کنند. ژلاتین باعث می‌شود مارشمالو خودش را بگیرد و بافت جویدنی داشته باشد. اگر هر گونه طعم‌دهنده یا رنگ لازم باشد در همین مرحله به مواد اضافه می‌شود. تولیدکنندگان ابنبات از دستگاه‌های اکسترودر استفاده می‌کنند تا مارشمالو به صورت لوله‌های بلند از آن خارج شود و سپس این لوله‌ها به استوانه‌های کوچک برش داده می‌شوند. سپس قطعات مارشمالو تحت غبارپاشی نشاسته‌ی ذرت قرار می‌گیرند تا از چسبیدن آنها به یکدیگر جلوگیری شود و بعد از آن بسته‌بندی شده و به فروشگاه‌ها منتقل می‌شوند.

طریقه ساخت مارشمالو

تاریخچه‌ای از ساخت مارشمالو

شاید جالب باشد کمی در مورد تاریخچه‌ی مارشمالو بدانیم. مصری‌های باستان اولین کسانی بودند که 2000 سال قبل از یک خوردنی خوشمزه که امروزه به آن مارشمالو گفته می‌شود، لذت می‌بردند. این شیرینی خیلی خاص بود و مختص خدایان و خانواده‌ی سلطنتی بود. مارشمالو از گیاه پنیرک (Mallow) ساخته می‌شد که به صورت وحشی در مرداب‌ها (Marshes) می‌رویید. نام مارشمالو هم از اسم گیاه و محل روییدن آن برگرفته شده است. گیاه مالو یا پنیرک بومی آسیا و اروپا است؛ مصریان باستان شیره‌ی این گیاه را می‌گرفتند و آن را با مغزها و عسل ترکیب می‌کردند. البته کسی نمی‌داند در آن زمان مارشمالو دقیقا چه شکلی بوده است!

پس از آن مارشمالو با استخراج شیره‌ی گیاه پنیرک به صورت یک آبنبات نرم ساخته می‌شد. این فرآیند که بسیار وقت‌گیر هم بود با دست انجام می‌شد. سازندگان این آبنبات به دنبال راه جدیدتری برای ساخت مارشمالو بودند و در اواخر دهه‌ی 1800 راه جدیدی برای این کار پیدا کردند. به این ترتیب مارشمالو با استفاده از نشاسته‌ی ذرت اصلاح شده ساخته می‌شد. در همین دوران بود که تولیدکنندگان آبنبات شیره‌ی پنیرک را با ژلاتین جایگزین کردند و این شکل جدید مارشمالوها را ساختند.

تاریخچه ساخت و تهیه مارشمالو

روش‌هایی جذاب برای خوردن مارشمالو

مارشمالو مانند سایر آبنبات‌ها و شکلات‌ها به تنهایی خوشمزه و جذاب است اما خب اگر همیشه آنها را کبابی می‌کنید شاید خسته‌کننده باشد! شما می‌توانید روش‌های خلاقانه‌ی زیادی برای خوردن مارشمالوها امتحان کنید، روش‌هایی مانند مخلوط کردن آنها با انواع تنقلات، دسرها و یا غذاها. فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج بدهید و یک معجون خوشمزه بسازید. در ادامه تصمیم داریم برخی از روش‌های پختن و خوردن مارشمالو را به شما آموزش دهیم، روش‌هایی که می‌تواند خوردن مارشمالوها را جذاب‌تر کند.

بررسی روش‌هایی جذاب برای خوردن مارشمالو

روش‌های مصرف مارشمالو: 1. مارشمالو کبابی

یکی از راه‌های آسان خوردن مارشمالو، کبابی کردن آن است. یک مارشمالوی بزرگ را روی یک چوب بلند یا سیخ فلزی بزنید و سپس آن را روی آتش بگیرید. مارشمالوها باید 15 تا 20 سانتی‌متر از شعله‌های آتش دور باشند. چند دقیقه‌ای آنها را بچرخانید. مراقب باشید مارشمالو کبابی شما نسوزد و به صورت یکنواخت پخته شود. کبابی شدن مارشمالو ممکن است حدودا 4 دقیقه زمان بگیرد. پس از آن می‌توانید از خوردن مارشمالو کبابی لذت ببرید.

نمایی از مارشمالو کبابی

روش‌های مصرف مارشمالو: 2. درست کردن یک دسر خوشمزه (s’mores)

یکی از روش‌های خوردن مارشمالو درست کردن یک دسر خوشمزه است؛ دسری به نام اس‌مور (s’mores). برای این کار باید کراکر، شکلات و مارشمالو داشته باشید. یک لایه کراکر، سپس یک لایه شکلات و روی آن قطعات کوچک مارشمالو را بریزید. در نهایت یک لایه‌ی کراکر دیگر روی آن قرار دهید.

دسر خوشمزه با مارشمالو

روش‌های مصرف مارشمالو: 3. ترکیب میوه‌ها با مارشمالو

یک سالاد میوه به همراه مارشمالو یک گزینه‌ی عالی به عنوان عصرانه است. برای تهیه‌ی این سالاد خوشمزه می‌توانید یک فنجان توت فرنگی و دو عدد موز را به قطعات ریز خورد کنید و تکه‌های پرتقال نیز به آن اضافه کنید. در نهایت یک فنجان (50 گرم) مارشمالو به مخلوط میوه‌ها اضافه کنید. روی سالاد میوه‌ها را با نایلون بپوشانید و آن را در یخچال بگذارید تا برای سرو آماده شود. اگر قرار است سالاد را چند ساعت بعدتر مصرف کنید بهتر است موز را به آن اضافه نکنید. موز را می‌توانید در زمان سرو خورد کرده و درون سالاد بریزید.

ترکیب میوه با مارشمالو یک ترکیب خوشمزه

روش‌های مصرف مارشمالو: 4. اضافه کردن مارشمالو روی هات چاکلت

یکی از راه‌های مصرف مارشمالو ریختن آن درون فنجان هات چاکلت است. یک لیوان هات چاکلت برای خودتان درست کنید و در نهایت روی آن چند قطعه مارشمالو بریزید تا به آرامی در آن حل شوند. از خوردن شکلات داغ خود لذت ببرید.

هات چاکلت و مارشمالو ترکیب جذاب

روش‌های مصرف مارشمالو: 5. طعم‌دار کردن پاپ کورن با مارشمالو و شکلات

شما می‌توانید یک مشت مارشمالو و چیپس شکلات را روی پاپ کورن خود پخش کنید. بعلاوه می‌توانید شکلات را درون مایکروویو ذوب کنید و سپس آن را روی پاپ کورن‌های ساده و بدون طعم بریزید و چند مارشمالوی کوچک نیز به آن اضافه کنید.

نحوه ی طعم دار کردن پاپ کورن با مارشمالو و شکلات

روش‌های مصرف مارشمالو: 6. پختن مارشمالو روی کاپ کیک

اگر به دنبال راهی برای تزیین کاپ کیک‌های خود هستید، مارشمالو یک گزینه‌ی ساده و خوشمزه است. کاپ کیک مورد علاقه‌ی خود را بپزید و سپس در حالی که کیک‌ها هنوز گرم هستند روی هر کدام از آنها یک مارشمالو بگذارید. صبر کنید تا مارشمالو کاملا ذوب شود و سپس آن را روی کیک پخش کنید و بگذارید خنک شوند.

نمایی از کاپ کیک با پختن مارشمالو

برندهای ایرانی و خارجی تولیدکننده‌ی مارشمالو

شکلات و شیرینی از آن دسته خوردنی‌هایی است که تقریبا همه به آن علاقمند هستند. به ندرت ممکن است به کسی شکلات تعارف کنید و برندارد. و البته همه‌ی ما وقتی به فروشگاه می‌رویم حتما سری هم به غرفه‌ی شکلات‌ها می‌زنیم. مارشمالو یکی از آبنبات‌های جذاب غرفه‌ی شکلات‌ها است که در برندهای مختلف موجود است. ما هم تصمیم داریم برخی از برندهای محبوب و پرطرفدار مارشمالو را معرفی کنیم.

بررسی برندهای ایرانی و خارجی تولیدکننده‌ی مارشمالو

مارشمالو هاریبو (Haribo)

هاریبو یک برند آلمانی تولیدکننده‌ی پاستیل و مارشمالو است که فعالیت خود را از سال 1920 آغاز کرده است. برند هاریبو با بیش از 100 سال سابقه در تولید پاستیل و مارشمالو یکی از برندهای پیشرو و محبوب در سراسر جهان است. مارشمالوی هاریبو نیز از کیفیت بالایی برخوردار است و در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. مارشمالوهای رنگی، مارشمالو با مغزی شکلات و غیره از محصولات این برند مشهور هستند.

نمایی از مارشمالو هاریبو (Haribo)

مارشمالو ببتو (Bebeto)

شرکت ببتو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبنبات نرم در ترکیه است که فعالیت خود را از سال 1995 آغاز کرده است. محصولات ببتو با طعم و کیفیت بی‌نظیر مورد توجه و محبوبیت قرار گرفته‌اند و به کشورهای مختلفی صادر می‌شوند. مارشمالو ببتو با تنوع بی‌نظیر مانند کولا مارشمالو، مارشمالو ستاره‌ای، مارشمالوهای رولی، بستنی، سفید و صورتی، هندوانه‌ای، باربیکیو و غیره تولید و صادر می‌شود.

تصویری از مارشمالو ببتو (Bebeto)

مارشمالوی دوسیل (Docile)

شرکت دوسیل در سال 1991 در شهر لاژیدوی برزیل شروع به کار کرد. دوسیل در سبد محصولات خود بیش از 250 محصول دارد که در دسته‌های پاستیل، آدامس، ژله، مارشمالو و غیره قرار می‌گیرند. این برند با استفاده از تجهیزاتی مدرن و متخصصان توانمند توانسته است محصولاتی باکیفیت را به بازار عرضه کند. مارشمالوهای دوسیل در انواع مارشمالو پیچی، توت فرنگی، قلبی، مینی مارشمالو و غیره تولید می‌شود و در بازار جهانی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

نمایی از مارشمالوی دوسیل (Docile)

مارشمالو شیبا – یک برند ایرانی محبوب

شرکت شیوا که فعالیت خود را از سال 1372 آغاز کرده است محصولات خود را با برند شیبا و شیبابا به بازار عرضه می‌کند. از جمله محصولات این برند ایرانی می‌توان به پاستیل، بستنی زمستانی، مارشمالو، انواع آبنبات و غیره اشاره کرد. مارشمالوهای شیبا نیز از کیفیت بی‌نظیری برخوردار هستند و در انواع متنوعی مانند جنگلی، قلبی، هندوانه‌ای و غیره تولید می‌شوند.

نمایی از مارشمالو شیبا – یک برند ایرانی محبوب

طرز تهیه مارشمالو خانگی ساده

اگرچه فرآیند ساخت مارشمالوهای اولیه و حتی مارشمالوهای امروزی کار سختی به نظر می‌رسد اما به سادگی می‌توانید خودتان مارشمالوی خانگی ساده درست کنید. ابتدا مخلوطی از شکر، نمک، آب و شربت ذرت را بپزید و ژلاتین را به آن اضافه کنید. سپس باید مخلوط مواد را درون مخلوط‌کن بریزید تا سبک و پفکی شود. کف ظرف مورد نظر خود پودر قند بریزید و مواد را درون آن پخش کنید. روی مارشمالو هم پودر قند بپاشید. پس از اینکه مارشمالو خانگی ساده شما خودش را گرفت آنها را روی یک تخته قرار داده و برش دهید. بخش‌های برش خورده‌ی مارشمالو چسبناک هستند که می‌توانید آن را در پودر نارگیل، پودر شکلات و یا هر چیز دیگری بغلطانید. مارشمالوی خانگی شما آماده است و می‌توانید از خوردن آنها لذت ببرید.

طرز تهیه مارشمالو خانگی

مدت زمان نگهداری مارشمالو

مارشمالو نیازی به نگهداری درون یخچال و یا انجماد ندارد. تا زمانی که مارشمالوهای شما در یک ظرف دربسته و یا در یک کیسه‌ی پلاستیکی محکم و در محیطی خنک قرار دارند، برای چند هفته و یا چند ماه سالم خواهند ماند. البته در مورد مارشمالوی خانگی داستان کمی متفاوت است و ممکن است خیلی زود شروع به خشک شدن کنند. گرچه همچنان قابل خوردن هستند اما بافت نرم خود را از دست می‌دهند.

تاریخ انقضا مارشمالو

خرید مارشمالو از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

در این مطلب با یکی از آبنبات‌های پفکی و خوشمزه‌ای آشنا شدیم که به روش‌های بسیار متنوعی می‌توان از آنها استفاده کرد. تنوع استفاده از مارشمالو آن را به یکی از خوردنی‌های جذاب تبدیل کرده است. به سادگی قرار دادن مارشمالوها روی کیک تا کبابی کردن آنها روش‌های متنوع خوردن این شیرینی پرطرفدار است. به هر حال همه چیز به سلیقه و ذائقه‌ی شما بستگی دارد. در نهایت اینکه فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی امکان خرید آنلاین مارشمالو را فراهم کرده است. قیمت مارشمالو و سایر محصولات در این فروشگاه کاملا مقرون به صرفه است.