پسته احمد آقایی

  • کالاهای موجود
loader filter hajibadoomi

معرفی پسته احمد آقایی

امروز می خواهم یک محصول واقعی، صد در صد ایرانی را برایتان معرفی کنم. اسمش احمد آقایی است. اشتباه نکنید منظورم آقای بازیگر یا احمد آقای همسایه نیست. یکجور خوردنی خوشمزه و خوش قیافه است. اصلا بهتر از لبخندش برایتان نگویم که در این ایام قرنطینگی دلتان غش می‌رود. احمد آقایی خوش خنده ترین پسته‌ی شهر آجیل هاست. کلا آجیل یعنی پسته، آن هم از نوع پسته مجلسی که برای خودش آقایی شده، معرفی می کنم خدمتتان سلطان شهر آجیل ها، پسته احمد آقایی!

از یک میوه چه توقعی دارید؟ برای اینکه از دستبرد دیگران محفوظ باشد در جیب جا شود؟ زیبایی بخش و مقوی باشد؟ و مسلما خوشمزه هم باشد. درست می گویم؟ پسته تمامی این آپشن ها را دارد. خرید پسته احمد آقایی به دلیل ظاهر زیبا و قیمت مناسبترش نسبت به سایر پسته های مجلسی انتخاب شایسته ای است. طعم دلچسبش آن را جزو مواد اولیه اصلی بستنی ها و شیرینی های سنتی مرغوب قرار داده است. با خواندن ادامه مطلب بیشتر آن را بشناسید و اینکه شما را دعوت می‌کنم تا از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی دیدن کنید و ارقام مختلف پسته و آجیل را با بهترین کیفیت خرید کنید.

خرید اینترنتی پسته مقوی احمد آقایی

خرید جهانی پسته احمد آقایی - پسته احمد آقایی صادراتی

اگر آجیل خور باشید حتما اسم پِسته احمد آقایی را زیاد شنیده اید. کشیده، درشت، خندان و خوش رنگ، کلا پسته خوش فروشی است. مغز قرمز رنگ و پوسته استخوانی روشن آن چشم هر آجیل شناسی را به خود جلب می کند؛ قیمت پسته احمد آقایی نسبت به پسته های مجلسی اکبری و کله قوچی ارازن تر است. در صادرات هم طرفدار زیاد دارد. پسته احمد آقایی صادراتی به نام Long Pistachio در دنیا مشهور است و کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، فرانسه و آلمان خریدار پر و پا قرص آن هستند. از آنجا که این پسته کشیده و بادامی شکل است برای تولید خلال پسته کارایی زیادی دارد. برایتان بگویم که روس ها و هندی ها هم به شدت طرفدار این نوع پسته ایرانی هستند.

احمد آقایی از پرطرفدارترین پسته‌ها در اروپا

پسته احمد آقایی و درخت جادویی- پسته احمد آقایی رفسنجان

درخت آن که دست پرورده احمد آقا فروتن است. در شهرستان احمدیه نوق (یکی از بخش های شهرستان رفسنجان در استان کرمان) به ثمر رسیده است. اینطور که آمارها نشان می‌دهند بیشتر در کرمان، رفسنجان و دامغان محصول می‌دهد ولی در کل براساس علم گیاه شناسی اگر آب و هوا و خاک خوب مهیا باشد درختی سازگار است و رشد سریعی خواهد داشت. جالب است بدانید که ارتفاع درخت آن تقریبا 309 سانتی متر و عرض تاج درخت به حدود 400 سانتی متر می‌رسد. این نوع جزو درختان زود گلده دسته بندی می‌‎شود که تا نیمه‌های فروردین به گل می‌نشیند و شهریور ماه آماده برداشت است. پسته ها به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند. خوشه پسته احمد آقایی نسبت به سایر پسته‌ها کم پشت تر است ولی در عوض بیش از 70 درصد پسته خندان می دهد. معمولا اگر شهریور ماه به سمت مشهد سفر کرده باشید پسته احمد آقایی تازه و خوش رنگ و لعاب دامغان را خواهید دید.

درخت پسته احمد آقایی بیشتر در کرمان رشد می‌کند

مزایا و مضرات پسته احمد آقایی

پسته از هر نوعی که باشد سرشار از ویتامین‌ها و انواع مواد معدنی مفید است. مثلا حتما زیاد شنیده‌اید که اگر کم خون شدید پسته بخورید، حالا در این اوضاعی که ویروس کرونا ما را محاصره کرده، با پسته به جنگش بروید. پسته به دلیل اینکه سرشار از انواع ویتامین‌های گروه B است حسابی دستگاه ایمنی بدن را برای مبارزه بر علیه بیمارهای واگیردار قوی می کند. به علاوه آهن وکلسیم هم دارد که باعث می شود گلبول های قرمز قبراقی داشته باشید و دیگر نه کرونا و نه هیچ ویروس دیگری بر شما اثر نخواهد داشت. (آمین)

فقط دقت کنید با اینکه پسته سرشار از مواد معدنی مفید است و چربی غیر اشباع دارد اما مراقب باشید که مصرف بی رویه آن (در دوران سخت حصر در خانه) دردسر ساز نشود.

طبیعت این آجیل مقوی گرم و خشک است. وقتی زیاد آجیل می‌خورید در کنارش یک سری هم به میوه ها بزنید مخصوصا کیوی و خیار مصرف کنید تا مزاجتان تعادل پیدا کند.

این پسته وقتی شور و برشته می‌شود خیلی خوش رنگ تر و خوش طعم تر از نوع پسته احمد آقایی خام است. اما باید برای خرید پسته های طعم دار به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید چون شاید رنگ کپک زده و بوی نا و کهنگی پسته های قدیمی زیر این رنگ و طعم پنهان شده باشند.

 قیمت به روز پست احمد آقایی برای خرید آنلاین پیوند

فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

این روزها برای حفظ سلامتی تغذیه خوب و سالم حرف اول را می‌زند. مواد خوراکی مرغوب را باید از فروشگاه های معتبر تهیه کرد. در اینجا قصد داریم فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی را به شما معرفی کنیم و حتما شما هم با یک بار خرید به جرگه ما خواهید پیوست. انواع آجیل و خشکبار درجه یک و ممتاز را بدون دردسر تشخیص جنس مرغوب از بی کیفیت و با قیمت مناسب از فروشگاه حاجی بادومی بخواهید و کیفش را ببرید.