ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

خرید آجیل: انواع آجیل خام شور

همه‌ی ما از دیدن یک خانم مسن سرحال و خوش چهره و یک پیرمرد سالم و خوش اندام کیف می‌کنیم، همان افرادی که در جوانی به خورد و خوراک خودشان اهمیت داده‌اند. داشتن پوست شفاف و استخوان‌های قوی کاری غیر ممکن است فقط کمی دل و دماغ می‌خواهد. همه‌ی ما از پولدار و بی‌پول برای تنقلات هزینه ‌می‌کنیم، اما انتخاب نوع تنقلات شما را نسبت به دیگران متمایز می‌کند. در این بخش از آجیل فروشی آنلاین حاجی بادومی می‌خواهیم با معرفی انواع آجیل شما را در حفاظت از زیبایی و جوانی‌تان حمایت کنیم.

خرید آجیل اینترنتی و خشکبار با قیمت مناسب می‌تواند جایگزین خوبی برای میان وعده‌های ناسالم و گرانقیمت شما باشد. اگر به سلامت خود و کودکانتان اهمیت می‌دهید و می‌خواهید در آینده بجای اینکه در سالن انتظار پزشک ارتوپد باشید، در سالن باشگاه، پیلاتس تمرین کنید از اجیل و ویتامین های آن غافل نشوید. برای خرید آجیل اینترنتی چه آجیل اقتصادی و چه آجیل لوکس سری به حاجی بادومی بزنید چرا که این فروشگاه به عنوان مرکز فروش آجیل لوکس تهران بهترین محصولات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

خرید خشکبار

آجیل چیست؟

آجیل (ajil) یکی از تنقلات محبوب در میان ایرانی‌ها است و خرید آجیل عید، آجیل یلدا و غیره از زمان‌های قدیم عادتی مرسوم بوده است. کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که علاقه‌ای به اجیل نداشته باشد با این حال خیلی از افراد تصور می‌کنند اجیل ممکن است باعث چاقی شود و به همین علت از خوردن آن امتناع می‌کنند. اما باید بدانید مصرف آجیل به عنوان یک میان‌وعده‌ی سالم نه تنها باعث چاقی نمی‌شود بلکه می‌تواند برای تعادل و حفظ وزن سالم نیز مفید باشد.

اجیل‌ها کالری نسبتا بالایی دارند و حجم زیادی از آنها را (حدود 73 تا 90 درصد) چربی تشکیل می‌دهد. با وجود این، چربی‌های موجود در مغز آجیل غالبا از نوع چربی‌های سالم یا همان چربی‌های اشباع نشده است که می‌تواند به سلامت قلب کمک کند، التهابات را کاهش دهد و در کاهش وزن نیز موثر باشد.

آجیل لوکس

آجیل، مهمان تاریخی ایرانیان

انواع مغز آجیل از زمان‌های قدیم پای ثابت مراسم مختلف ما از جشن‌های ملی تا حتی مذهبی بوده است. ممکن است طبقه‌بندی آجیل بسته به فرهنگ‌های مختلف تفاوت داشته باشد، اما نفس حضور آن ثابت است (مثلا آجیل نوروز یا خرید آجیل شب چهارشنبه سوری). در لغت‌نامه‌ها که بگردید در جواب سؤال «آجیل چیست؟» به چنین چیزی می‌رسید: «مجموع پسته، بادام، نخود، فندق، تخمه کدو و تخمه هندوانه تفت‌داده و نمک‌زده یا آچارده» (به نقل از لغت‌نامه دهخدا). هر چند بعدها چند مورد هم کم و زیاد شده. مثلا نخودچی دیگر کمتر استفاده می‌شود و جای آن را بادام هندی شور یا تخمه‌ جابانی گلپر زده (همان تخمه ژاپنی خودمان!) گرفته است.

در هر صورت با گذشت زمان مخلوط مغز آجیل بر اساس سلایق مختلف تغییر کرده است. اما به طور کلی آجیل به دو دسته‌ی آجیل شور و آجیل شیرین تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها نیز ممکن است به صورت خام یا بوداده موجود باشند. در هر صورت اجیل چه به صورت آجیل تخمه دار، آجیل مخلوط، چهار مغز، با بسته‌بندی‌های لاکچری و غیره خوردنی بسیار لذیذی است که نمادی از فرهنگ ایرانی به حساب می‌آید.

آجیل ممتاز

قصه آجیل‌ ها در مراسمات مختلف فرهنگی و دینی

در فرهنگ ایرانی پذیرایی از مهمان بسیار حائز اهمیت است. برای پذیرایی از خوردنی‌ها و تنقلات متفاوتی استفاده می‌شود که یکی از آنها آجیل پذیرایی است. البته تنوع و مغزهای موجود در آجیل‌ها بین هر خانواده‌ای ممکن است متفاوت باشد. برخی از اجیل‌ها به مرور زمان جای خود را به آجیل‌های دیگری داده‌اند در حالی که برخی دیگر سال‌ها و چه بسا قرن‌هاست پای ثابت تمام اجیل‌های مهمانی‌ها هستند. در هر صورت ما تصمیم داریم در ادامه حکایت برخی از انواع آجیل پذیرایی که در مراسم‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد را برایتان بگوییم.

آجیل تخمه دار

آجیل مشکل‌ گشا یا آجیل نذری 

تهیه‌ی آجیل مشکل گشا یا آجیل نذری یکی از رسومی است که از زمان‌های قدیم رواج داشته است. برای این کار در گذشته سفره‌ی نذری پهن می‌کردند و به مدد از دست مشکل گشای حضرت علی علیه السلام، نذر و نیاز می‌کردند و حاجات خود را از خداوند می‌خواستند. 

پس از مراسم نیز اجیل‌ها را در کیسه‌های کوچکی با روبان سبز ریخته و بین مهمان‌ها پخش می‌کردند. این روزها بسته بندی آجیل نذری و یا تزیین آجیل نذری آنقدر زیبا و دلبر شده است که همانند گیفت‌های عروسی، مهمان‌ها را به وجد می‌آورد.  این نوع اجیل را می‌توان در دسته‌ی آجیلهای ارزان یا آجیل اقتصادی قرار داد. 

نذری آجیل مشکل‌گشا را لُرک هم می‌گفتند که به خاطر تقدس عدد 7 از هفت میوه و مغز تشکیل می‌شد. هفت ترکیب آجیل مشکل گشا معمولا شامل پسته، بادام، سنجد، کشمش، گردو، برگ هلو، انجیر خشک یا خرما است. اگرچه این آجیل چند مغز نذری از هفت ترکیب مختلف تهیه می‌شود اما کمی با آجیل هفت مغز مرسوم متفاوت است. ترکیبات آجیل 7 مغز معمولا از مغز بادام، پسته، بادام هندی و فندق تشکیل می‌شود و در کنار آنها معمولا از کشمش یا گردو نیز استفاده می‌شود. 

هر چند امروز این ترکیب هم کمی تغییر کرده است و مثلا سنجد، انجیر و خرما حذف شده‌اند و به جای آنها از کشمش و توت خشک استفاده می‌شود. در هر صورت این ترکیب بین شهرهای مختلف ایران می‌تواند کاملا متفاوت باشد اما آنچه بین همه‌ی انواع آجیل مشکل گشا مشترک است، ترکیب شور و شیرین این نوع اجیل است. بعلاوه اینکه شما می‌توانید برای داشتن یک آجیل اقتصادی و کاهش قیمت آجیل اقتصادی، از ترکیبات مختلفی استفاده کنید.

آجیل اقتصادی

آجیل عید یا آجیل مخلوط

نوروز یا آغاز سال نو یکی از آن مراسم و تاریخ‌هایی است که با آجیل رنگ و لعاب بیشتری می‌گیرد. در ایام عید همه‌ی اقوام و دوستان برای تجدید دیدار به منزل یکدیگر می‌روند و اجیل عید نیز گرمی‌بخش این میهمانی‌های ایام عید است. آجیل شب عید معمولا از نوع آجیل تخمه دار است که طرفداران زیادی هم دارد.

آجیل عید به آجیل مخلوط هم معروف است. حالا آجیل مخلوط چیست یا بهتر است بگوییم آجیل مخلوطی از چیست، می‌توان معروف‌ترین آن‌ها را اینگونه معرفی کرد: اجیل عید یا مخلوط شامل: تخمه ژاپنی (البته درستش جابانی است! این تخمه از هندوانه‌ای به دست می‌آید که در جابان دماوند کاشت می‌شود و فقط تخمه‌ی آن قابل استفاده است و ربطی به ژاپن ندارد! باور کنید!)، پسته اکبری، بادام درختی، بادام هندی، فندق و تخمه کدو می‌شود. این مواد با نمک تفت داده می‌شود و طعم ترد و بی‌نظیری به خود می‌گیرند و آجیل چند مغز خوشمزه عید را می‌سازند.

آجیل شش مغز

آجیل شب یلدا

شب یلدا طولانی‌ترین شب سال است و ما ایرانی‌ها هر سال آن یک دقیقه بیشتر را با هم می‌گذرانیم و کنار هم جمع می‌شویم. در این شب، آجیل شب چله یا آجیل شب یلدا (پسته، بادام، گردو، فندق، کشمکش، انجیر و برگه زردآلو) هم جزئی جدا نشدنی از تنقلات و خوردنی‌های ماست.

البته به این یکی هم خلاصه نمی‌شود فقط. معمولا آنقدر می‌خوریم که میل‌مان دیگر به شام نمی‌کشد (حتی اگر سبزی پلو و ماهی معروف باشد)! شیرینی معروف شب یلدا هم که باسلوق است که نیاز به معرفی ندارد. برای شب یلدا حتما نیاز نیست به دنبال یک آجیل لوکس داشته باشید؛ با خرید آجیل اقتصادی از دورهمی خود نهایت لذت را ببرید. ضمنا قیمت آجیل اقتصادی با توجه به نوع مغزهای موجود در آن متفاوت است و آجیل اقتصادی به معنای بی‌کیفیت بودن آن نیست. خرید آجیل طرح دار شب یلدا را امسال از اجیل فروشی آنلاین حاجی بادومی سفارش دهید. 

آجیل هفت مغز

تزیین آجیل شب یلدا

تزیین آجیل شب یلدا یکی از مهم‌ترین و چشمگیرترین اقلام در مهمانی‌ یلدا است، مخصوصا اگر برای عروس و داماد باشد. برای تزئین آجیل شب یلدا عروس زیاد خودتان را به دردسر نیاندازید، همیشه سادگی بهترین انتخاب است. چیدن مرتب مغزها دریک  آجیل خوری کریستال یا آجیل خوری فیروزه کوب، همینطور خریداری آجیل طرح قلب یا باکس هدیه آجیل انتخابی جذاب و هوشمندانه است. در کنار ظرف اجیل می‌توانید آجیل ژله درست کنید که هم خیلی راحت است و هم خیلی خلاقانه: 

آجیل شیرین

ژله آجیلی مجلسی

با درست کردن ژله آجیلی یا ژله با مغز آجیل حسابی می‌توانید سلیقه‌ی خودتان را به رخ دیگران بکشید و مراسم شب یلدا را با یک ابتکار بی‌نظیر، باشکوه برگزار کنید. برای تهیه‌ی ژله آجیل شب یلدا به یک قالب ژله، پودر ژله آلوورا، پودر ژله به رنگ دلخواه، آب جوشیده شده، کمی شیر و مقداری مغز اجیل شب یلدا نیاز دارید. درست کردن ژله آجیلی روشی برای تهیه‌ی آجیل طرح دار شب یلدا است. 

آجیل پذیرایی

خرید آجیل شب چهارشنبه‌ سوری

چهارشنبه‌سوری هم یکی دیگر از آیین‌های قدیمی است که در شب آخرین چهارشنبه‌ی سال برگزار می‌شود. در این شب همه‌ی اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند و خوردنی‌های مختلفی از جمله آجیل چهارشنبه سوری صرف می‌کنند. آجیل چهارشنبه سوری اگرچه ترکیب خاص و مشخصی ندارد ولی معمولا شامل کشمکش، انجیر، نخود، پسته اکبری دستچین خام، مغز بادام، انواع برگه‌ها، تخمه، توت و البته شیرینی باسلوق می‌شود. قیمت آجیل شب چهارشنبه سوری نیز با توجه به مغزها و تخمه‌هایی که در آن وجود دارد، متفاوت است. آجیل تخمه دار بهترین گزینه برای این شب‌های دورهمی است. 

آجیل چند مغز

 

آجیل چهارمغز، مغذی و گران‌قیمت!

اجیل 4 مغز شور بدون پوست یکی از گران‌ترین انواع آجیل‌ها محسوب می‌شود چرا که از چهار مغز پسته، فندق، بادام درختی و گردو است. البته ترکیب آجیل دو آتیشه چهار مغز می‌تواند شامل پسته، فندق، بادام هندی و بادام درختی هم باشد. در واقع ترکیبات آجیل چهار مغز هم حول محور علایق شما می‌گردد! این ترکیب مغزها هم به صورت آجیل چهار مغز خام و هم به صورت آجیل چهار مغز شور یا بوداده در دسترس است که می‌توان بنا به ذائقه تهیه کرد. با این حال شما می‌توانید برای تهیه آجیل چهار مغز از آجیل با پوست استفاده کنید. 

اگرچه آجیل چند مغز در هر حالتی سرشار از خواص و فواید است اما شاید بتوان گفت فواید غذایی آجیل چهار مغز خام بیشتر است چراکه فرآیند بوداده کردن اجیل‌ها برخی از خواص آنها را کمتر می‌کند. این نوع آجیل چهار مغز درجه یک علاوه بر اینکه برای مهمانی‌ها و مراسم خاص بسیار پرطرفدار است، می‌تواند گزینه‌ی خوبی به عنوان میان‌وعدهی سالم برای تمامی افراد با هر سن و سالی باشد. در مقابل آجیل چهار مغز شور به خاطر نمک افزوده شده به آن ممکن است برای افراد مبتلا به فشار خون یا بیماری‌های قلبی مضر باشد. 

خرید آجیل چهار مغز درجه یک

شاید جالب باشد بدانید که اجیل از زمان‌های قدیم در بین بازاری‌ها حرمت خاص خود را داشت. برای مثال مغازه‌های خرید و فروش آجیل باید حتما ابتدای بازار قرار می‌گرفتند و درب مغازه هم باید رو به قبله باز می‌شد. ظرف‌های آجیل زیبا و تمیز انتخاب می‌شدند و فروشنده نیز باید با ظاهری تمیز و مرتب حضور پیدا می‌کرد.

بخشی از این موضوع به این خاطر بود که اکثر خرید آجیل تازه مربوط به نذورات و خیرات بود و با اعتقادات مذهبی و ملی مردم سر و کار داشت. اما شاید بپرسید آجیل چهار مغز کیلویی چند است؟ آجیل چهار مغز قیمت نسبتا گران‌تری نسبت به سایر محصولات اجیل‌ها دارد و این قیمت آجیل چهار مغز بسته به نوع خام یا بوداده متفاوت است. برای خرید آجیل چهار مغز فروشگاه معتبری را انتخاب کنید، چون امکان دارد خشکبار نم گرفته را در زیر رنگ و طعم پنهان کنند. 

آجیل چهارشنبه سوری

بهترین زمان خوردن آجیل 4 مغز 

طبق نظر متخصصین تغذیه بهترین زمان خوردن آجیل در روز صبح‌ها است. دانه‌های روغنی اجیلی سرشار از آنتی اکسیدان و روغن‌های چرب هستند که می‌توانند انرژی لازم برای گذراندن یک روز کاری پر مشغله شما را تأمین کنند. متخصصان تغذیه و همینطور پزشکان طب سنتی، بهترین زمان مصرف اجیل را با جزئیات بیشتری اینگونه بیان می‌کنند:

بهترین زمان خوردن آجیل‌ها مثل بادام‌: بادام با مواد مغذی فوق‌العاده‌ای که دارد، می‌تواند شیر صبحانه‌ی شما باشد. بادام‌ها را شب‌ها در آب بخیسانید، صبح پوسته‌ی نازک قهوه‌ای را جدا کرده و آ‌ن‌ها را میکس کنید و با کمی عسل میل کنید. این میکس آجیل یک معجون تمام عیار است و می‌تواند شما را تا شب سرحال و سرزنده نگهدارد.

بهترین زمان مصرف آجیل مثل پسته و بادام هندی: عصرانه‌ی خود را با خوردن چند عدد پسته و بادام هندی بگذرانید، چون چربی اشباع و غیر اشباع سالم که به مقدار بیشتری در این دو مغز روغنی نسبت به سایر اجیل‌ها یافت می‌شود، می‌تواند انرژی از دست رفته شما را تأمین کند.

آجیل با پوست

بهترین زمان مصرف آجیل در بدنسازی

طبق نظر کارشناسان بهترین زمان مصرف آجیل در بدنسازی، پیش از شروع ورزش است. شاید خیلی از ورزشکاران از مصرف آجیل بخاطر چربی و کالری بالایی که دارد پرهیز کنند. اما اجیل ها بخاطر ویتامین‌های نظیر مجموعه ویتامین‌های B و مواد معدنی مثل کلسیم، آهن و منیزیم می‌توانند علاوه بر تأمین انرژی بر روی بهبود عملکرد عضلات نیز تأثیر بسزایی بگذارند.

برای خرید آنلاین آجیل چهار مغز درجه یک فروشگاه اینترنتی و خشکبار حاجی بادومی می‌تواند با تخفیفات ویژه برای ورزشکاران و باشگاه‌ها شما را در تهیه معجون‌های مقوی با اجیل چهار مغز همراهی کند. با توجه به خواص و فوایدی که آجیل‌ها برای سلامتی دارند، قیمت آجیل چهار مغز شاید چندان زیاد هم نباشد!

آجیل مشکل گشا

آجیل شش مغز 

آجیل شش مغز که به نوعی آجیل تخمه دار است، از همان آجیل‌های پرطرفدار و خوشمزه است که به عنوان آجیل پذیرایی برای مهمان‌های ویژه تدارک دیده می‌شود. اجیل شش مغز حاوی پسته، بادام، فندق، تخمه جابانی، تخمه محبوبی و بادام هندی است. خرید آجیل شش مغز بیشتر در عید بازار داغی دارد. چون در آجیل شش مغز تخمه وجود دارد، معمولا برای دورهمی‌های دوستانه خریداری می‌شود تا مهمانی‌های رسمی.

لیست آجیل

آجیل هفت مغز 

آجیل مخلوط هفت مغز، همانطور که از نامش مشخص است از ترکیب اجیل های طعم دار مثل مغز پسته، مغز بادام درختی، مغز گردو، مغز بادام هندی، مغز فندق، بادام زمینی و شاید کمی هم خشکبار مثل میوه خشک شده و مویز تشکیل شده باشد. میگوییم شاید، چون ترکیبات آجیل 7 مغز همانند اقلام آجیل مخلوط کاملا سلیقه‌ای است. البته از آنجاییکه این نوع بسته بندی آجیل که به آجیل هفت مغز شهرت دارد از ترکیب مغزهای درشت و به قولی از ترکیب آجیل درجه یک است. قیمت آجیل هفت مغز هم به نسبت سایر انواع اجیل‌ها گران‌تر است. 

قیمت آجیل

آجیل پذیرایی: آجیل خام

اجیل خام خودش به دو مدل ارائه می‌شود آجیل با پوست خام و آجیل خام بدون پوست. معمولا مصرف آجیل خام برای لاغری یا آجیل خام برای گیاهخواران رایج است تا برای پذیرایی در جشن ها و مهمانی‌ها. خواص آجیل خام نسبت به آجیل شور یا آجیل طعم دار تفاوت چندانی ندارد اما چون بر روی حرارت قرار نگرفته تا برشته شود یا توسط انواع افزودنی‌ها طعم دار نشده تا شور و تند شود، کاملا ارگانیک و طبیعی است. شما می‌توانید برای اجیل خام بسته بندی شده را از سایت خرید و فروش خشکبار حاجی بادومی تهیه کنید. در این سایت امکان خرید خشکبار فله نیز امکان پذیر است. 

خرید آجیل

آجیل شور 

آجیل شور یکی از پرطرفدارترین نوع اجیل‌ها برای مهمانی‌ها و جشن‌ها است. حالا اصلا آجیل شور چیست؟ اجیل شور همان اجیل مخلوط است که تمامی اقلام موجود در آن با نمک و کمی حرارت مزه دار شده‌اند. آجیل شور تخمه دار اعلا شامل: پسته، بادام هندی، مغز فندق، بادام درختی و تخمه جابانی است. قیمت آجیل مخلوط شور بسته به نوع خشکبار به کار رفته در بسته بندی‌ها و وزن‌های مختلف متفاوت است. این آجیل تخمه دار به خاطر طعم نمکی و تردی که دارد یکی از محبوب‌ترین انواع اجیل است. برای تهیه‌ی آجیل شور می‌توان از آجیل با پوست استفاده کرد و یا در صورت تمایل می‌توانید از مغز آجیل بدون پوست هم استفاده کنید.

قیمت آجیل چهار مغز

آجیل چلغوز یا آجیل کاج

چلغوزه یا چلغوز که از مخروط‌های کاج به دست می‌آیند، مغزهای کوچک اما خوشمزه و پرخاصیتی هستند که با قیمت بالایی در بین سایر اجیل و خشکبار خودنمایی می‌کنند. اجیل چلغوز بخاطر مقادیر بالای ویتامین B، ویتامین C و انواع مواد معدنی مثل پتاسیم، منیزیم، آهن و کلسیم و همینطور آنتی اکسیدان‌های قدرتمند بسیار ماده‌ی غذایی ارزشمندی است. 

آجیل  چهار مغز خام

آجیل سویا یا آجیل لوبیا سویا 

به دانه‌های بو داده و طعم دار شده‌ی سویا آجیل سویا یا آجیل لوبیا سویا می‌گویند که بسیار خوش خوراک و لذیذ است. دانه سویا بخاطر پروتئین بالا، فیبر، کربوهیدرات، انواع ویتامین، آهن و وجود امگا 3 و مهم‌تر از همه طعم خوبش بسیار پر طرفدار است. اگر می‌خواهید شب‌های پاییزی را با تنقلات خوشمزه بگذرانید، آجیل سویا و سلامتی حاصل از آن، لحظات خوبی برایتان می‌سازد. 

آجیل چهار مغز شیرین

آجیل هندی به عنوان آجیل پذیرایی

اگر عاشق تنوع هستید و دوست دارید از مهمانهایتان با خوردنی‌های مختلف پذیرایی کنید، خرید آجیل هندی انتخاب جالبی است. البته که هیچ آجیلی به پای آجیل چهار مغز نمی‌رسد! یکی از اقلام مهم در آجیل هندی رشته‌های ریز و طردی هستند که از ترکیب آرد نخودچی و انواع و اقسام ادویه‌جات تند و عطردار مثل فلفل قرمز، زیره، زرد چوبه و اینجور موارد درست شده است.  اقلام آجیل هندی شامل: نخود سبز، باقالی، بادام زمینی، ذرت بو داده به همراه انواع و اقسام ادویه جات معروف هندی است.

آجیل چهار مغز شور

آجیل برزیلی

بادام برزیلی که بنام آجیل برزیلی یا آجیل برزیل معروف است، همانند پسته یا گردو یک مغز روغنی مغذی است. بادام برزیلی منبع عالی سلنیوم است، سلنیوم همان ماده‌ی اصلی در تقویت قوای جنسی و باروری است (سلنیوم باعث تحرک اسپرم و حفاظت از آن می‌شود). مصرف روزی فقط سه الی چهار عدد از بادم برزیلی در رفع افسردگی و استرس بسیار تأثیر گذار است. بادام برزیلی همچنین بخاطر مقادیر بالای کلسیم در کنار سلنویم، یکی از مغزهای شگفت انگیز برای ورزشکاران است.  اما مصرف بیش از حد آن بخاطر سم سلنویم ممکن است موجب مسمومیت شود.

آجیل چهار مغز خام

آجیل ژاپنی

آجیل ژاپنی چیست؟ آجیل ژاپنی همانند اجیل هندی شامل مقداری نخود فرنگی، باقالی ، بادام زمینی و پر از اسنک‌های ترد و مزه‌دار شده‌‌ای است که شبیه به میگو است. این اسنک‌ها با آرد ذرت و سیب زمینی و انواع و اقسام ادویه‌های خوش رنگ و عطر مزه دار شده‌اند.

آجیل چهار مغز درجه یک

خواص آجیل ژاپنی

از آنجاییکه در اجیل ژاپنی از انواع و اقسام سبزیجات برشته شده استفاده شده است، باید گفت که تمامی آن‌ها بخاطر تفت داده شدن در حرارت تا حد زیادی خواص خود را از دست داده‌اند و به تناسب کالری آجیل ژاپنی نیز نسبت به سایر مغزهای چرب که حاوی چربی‌های سالم و غیر اشباع هستند، بالاتر است. اگرچه خیلی خوشمزه و ترد هستند، اما در خرید آجیل ژاپنی باید به بسته بندی خشکبار مورد نظر که حاوی پرونده بهداشتی و علامت سازمان غذا و دارو هستند، بسیار دقت کنید.

آجیل چهار مغز کیلویی چند

آجیل عربی 

آجیل عربی که بنام آجیل پودری، آجیل نمک دریا یا آجیل مصری نیز معروف است در واقع ترکیب یا میکس آجیل های مختلف مانند پسته، بادام درختی، بادام هندی و مقداری مغز تخمه است که با نمک، برشته و طعم دار شده‌اند. اجیل عربی همان اقلام آجیل مخلوط طعم دار ایرانی است که بسیار خوشمزه و پر طرفدار است.

آجیل لوکس تهران

آجیل استوایی

آجیل استوایی از حبه میوه‌های استوایی تشکیل شده است. این مدل آجیل معمولا برای اجیل شب یلدا و یا آجیل چهارشنبه سوری پیشنهاد می‌شود. حبه میوه‌هایی استوایی در این محصول به دلیل حفظ رطوبت خود شکری هستند. آن‌ها شامل: انبه خشک، گیلاس خشک، انجیر خشک، توت فرنگی خشک و مواردی از این قبیل می‌شوند.

قیمت آجیل لوکس

آجیل شیرین

آجیل شیرین از آن آجیل‌های خوش خوراک و پر طرفدار است، طبع گرم آجیل همراه با برگه‌ زردآلو و انجیر پرک و همینطور میوه خشک یک میکس آجیل فوق العاده جذاب می‌سازند که باب میل است. اگر می‌پرسید آجیل شیرین کیلویی چند؟ باید بگوییم که ترکیب و اقلام آجیل شیرین مثل سایر آجیل‌های مخلوط انتخابی است و بنابراین قیمت آجیل شیرین مطابق با نوع اقلام انتخاب شده، متفاوت است.

قیمت آجیل اقتصادی

آجیل سلامت

آجیل سلامتی چیست؟ آجیل سلامت از ترکیب اقلام آجیل کنجد، شاهدانه، سویا، مغز تخم کدو و عدس تشکیل شده است. درمورد اینکه تمامی مغزهای روغنی در تأمین سلامتی ما نقش مهمی دارند شکی نیست. اما کارشناسان با در نظر گرفتن کالری و انرژی دریافتی، ترکیب آجیل سلامت را چیده‌اند. کالری کمتر و پروتئین بیشتر، از مزایای آجیل سلامتی است.

فروش آجیل بسته بندی

آجیل های خون ساز

اگر دائما دچار ضعف و خستگی می‌شوید، یا سر درد و پا درد دارید، احتمالا دچار کمی خونی شده‌اید، که البته با تغذیه نامناسب و انواع و اقسام مشکلات زندگی که ما را دچار استرس و اضطراب می‌کند چیز عجیبی هم نیست. خلاصه اگر می‌خواهید با یک روش ساده اما کاربردی همیشه پر انرژی و سرحال باشید از مصرف اجیل های خون ساز غافل نشوید. اجیل های خون ساز همانند اجیل شب چله شامل مجموعه‌ای از مغزهای روغنی و خشکبار (میوه های خشک) هستند: بادام زمینی، گردو، پسته، بادام هندی، کشمش انجیر و خرما.

ترکیبات آجیل 7 مغز

آجیل بدنسازی یا آجیل کم کالری

اجیل ها کپسول‌های ارگانیک ویتامین و مواد مغذی هستند و ورزشکاران و بدنسازان می‌توانند بجای مصرف مکمل‌های شیمیایی از اجیل دست چین شده استفاده کنند. البته برای اثبات این فکر اشتباه  که "اجیل ضرر دارد"  مسیری بس طولانی پیموده شده و بعد از مدت‌ها خشکبار توانستند جایگاه خودشان را در رژیم غذایی پیدا کنند. اما منظور از اجیل و ورزش در واقع آجیل کم کالری است. یعنی همان ترکیباتی که باب دل بدنسازان است: کم کالری و سرشار از پروتئین ! مجموعه اجیل‌های مناسب بدن سازی: بادام زمینی، بادام درختی، پسته، بادام هندی، گردو، فندق است. 

قیمت آجیل شیرین

آجیل صبحانه

صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی است اما بخاطر اینکه بیشتر اوقات آن چیزیکه باب دلمان نیست، از خوردن آن زیاد لذت نبرده یا آن را سَرسَری می‌گیریم. اما با معرفی اجیل صبحانه می‌توانید فقط با یک لقمه‌ی کوچک انرژی کافی را به دست آورده و روز خوبی را شروع کنید.

با مصرف هر روزه‌ی آجیل برای صبحانه سلامتی مو، پوست، اعصاب و استخوان خود را تضمین کنید. اجیل صبحانه معمولا شامل: گردو، سیاه دانه و کنجد است. البته فراموش نکنید که اجیل طبع گرمی دارد و باید همانند خوردنی‌های دیگر تعادل را در مصرف آن رعایت کرد. 

آجیل چهار مغز شیرین

آجیل ضد سرطان

آجیل ها معدن آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب سالم مثل امگا 3 هستند. اگر بتوانید با خرید اجیل ارزان، هر روز هفت عدد بادام، دو عدد گردو و پنج عدد مویز مصرف کنید از بیماری‌های خطرناکی مثل سرطان و امثالهم دور خواهید ماند.

ترکیب آجیل

آجیل ضد اشتها یا آجیل لاغری 

آجیل ضد اشتها یا بهتر است بگوییم اجیل برای لاغری، بهترین خوراکی برای دغدغه‌ی این روزهای ما! اجیل ضد اشتها شامل: بادام درختی، پسته، بادام هندی و گردو است. آجیل‌ها سرشار از فیبر و چربی‌های غیر اشباع هستند و به همین دلیل می‌توانند در شما احساس سیری ایجاد کنند. آجیل ها با حفظ انرژی کافی و احساس سیری، بهترین خوراکی برای افرادی است که می‌خواهند تناسب اندام را در کنار زیبایی و طراوت جوانی داشته باشند.

میکس آجیل

آجیل ضد استرس

وظیفه‌ی اصلی آجیل‌ها شاد کردن دل‌ها است. مگر نه اینکه در تمامی دورهمی‌ها و مراسمات شاد باش اجیل پای ثابت خوردنی‌ها است؟ آجیل تخمه دار از مواد غذایی ضد استرس هستند. اجیل ها سرشار از ویتامین B، سلنیوم و انواع آنتی اکسیدان‌های قدرتمند است که علاوه بر حفاظت از سلول‌های عصبی قدرت عجیبی در مقابله با استرس دارند.

آجیل شیرین کیلویی چند

اجیل عسلی

آجیل عسلی یکی دیگر از انواع آجیل است که به عنوان میان وعده سالم مخصوصا برای تغذیه کودکان شگفت انگیز است. میکس آجیل از انواع آجیل طعم دار یا آجیل خام، با کمی ادویه و عسل طبیعی آن را به معجونی مقوی تبدیل می‌کند. اگر به عنوان یک مادر باسلیقه به دنبال تغذیه‌ای سالم برای کودکانتان می‌گردید، اجیل عسلی بهترین گزینه است. البته می‌توانید با خرید اجیل طعم دار و خرید عسل خودتان یک اجیل عسلی خانگی تهیه کنید. 

قیمت آجیل شب چهارشنبه سوری

آجیل غذا یا آجیل پلو

وارد کردن اجیل در پخت غذاها جدا از اینکه خیلی غذا را شیک و مجلسی می‌کند، باعث می‌شود که زود سیر شوید و همینطور انرژی از دست رفته‌ی در بدن را بعد از یک رژیم سنگین یا بیماری طولانی مدت، تأمین کند. پختن مرصع پلو، ته چین و آجیل پلو با چاشنی زعفران که به نام آجیل پلو شیرازی نیز معروف است از آن غذاهای فوق لاکچری و البته پر کالری است که می‌تواند بعد از یک رژیم طولانی شما را حسابی شگفت زده کندو ضعف و سستی را از بدن‌تان بزداید.

خرید آجیل شب چهارشنبه سوری

آجیل طلایی 

آجیل کادویی که در بسته بندی‌های طلایی ارائه می‌شود یکی از اقلام قابل توجه برای تهیه آجیل عروس یا آجیل ممتاز به منظور سوغات برای دوستان ویژه و خاص به حساب می‌آید. معمولا اجیل کادویی از ترکیب اجیل شور و یا اجیل دست چین درجه یک تهیه می‌شود‌. پسته احمد آقایی، بادام درختی درشت، تخمه جابانی، تخمه کدو گوشتی و گاهی هم مغز فندق یا بادام زمینی طعم دار از جمله اقلام تشکیل دهنده‌ی این آجیل تخمه دار و البته در عین حال آجیل ممتاز هستند. 

خرید آجیل آنلاین

خواص آجیل

به طور کلی آجیل‌ها منبعی غنی از چربی، فیبر و پروتئین هستند. بیشتر چربی موجود در آجیل‌ها از نوع چربی‌های اشباع‌نشده و امگا 3 و امگا 6 است، با این حال مقدار کمی چربی اشباع نیز در آنها وجود دارد. آجیل‌ها همچنین حاوی تعدادی ویتامین و مواد معدنی از جمله منیزیم و ویتامین E هستند. مطالعات زیادی در مورد تاثیر مصرف آجیل بر سلامتی انجام شده است. یکی از این مطالعات نشان داده است که رژیم‌های غذایی حاوی آجیل بر افزایش و کاهش وزن تاثیر قابل‌توجهی ندارند.

با این حال افرادی که به طور منظم از آجیل‌ها در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند عمر طولانی‌تری دارند که این مساله به خاطر فواید و تاثیر آجیل ممتاز بر پیشگیری از برخی بیماری‌ها است. برای مثال مصرف مغزها عوامل خطر سندروم متابولیک مانند فشار خون و سطح کلسترول بالا را کاهش می‌دهند. در ادامه به برخی از فواید آجیل برای سلامتی اشاره می‌کنیم.

خرید آجیل ارزان

مصرف آجیل و بهبود سلامت قلب

آجیل‌ها حاوی چربی‌های اشباع‌نشده و آنتی‌اکسیدان‌های سالم برای قلب هستند و خوردن مرتب آجیل می‌تواند سلامت قلب را تقویت کند. تحقیقات نشان داده است که مصرف منظم آجیل ممتاز می‌تواند خطر بروز بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد. در واقع رابطه‌ی معکوسی بین مصرف آجیل و بیماری‌های قلبی وجود دارد. این بدان معناست که هرچه افراد آجیل را به طور منظم‌تری در رژیم غذایی خود مصرف کنند خطر بیماری‌های قلبی و عروقی در آنها کاهش پیدا می‌کند.

خرید آجیل تازه

خواص چهار مغز برای مردان

آجیل چهار مغز با وجود آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند، اسید چرب امگا 3، ویتامین E و سلنویم، یک پک کامل از تمامی مواد مورد نیاز برای تقویت اسپرم و رشد آن است. مصرف یک مشت آجیل چهار مغز درجه یک در روز می‌تواند همانند داروهای شیمیایی نه تنها مشکل باروری را در مردان رفع کند، بلکه می‌تواند مشکلاتی نظیر کم خوابی و خستگی مفرط را در مردان از بین ببرد.

خرید آجیل عمده

چهار مغز برای کودکان

پیش از آنکه از خواص آجیل چهار مغز برای کودکان بگوییم و قصد داشته باشید که آن‌ها را بطور جدی در رژیم غذایی کودکانتان قرار دهید، اول از همه مطمئن شوید که به چهار مغز حساسیت نداشته باشند. بعد از آن با خیال راحت، بصورت روزانه در میان وعده‌ها بجای اسنک‌ها و تنقلات ناسالم، گردو، پسته، بادام درختی و یا کمی میوه خشک را پیشنهاد دهید و آجیل چهار مغز شیرین خاص کودکان خود را تهیه کنید.

مطمئنا با انواع و اقسام مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در آجیل چهار مغز شیرین، کودکانتان از کم خونی، نرمی استخوان و بیماری‌های قلبی و عروقی دور خواهد ماند. حتی‌المقدور سعی کنید از آجیل چهار مغز شور برای بچه‌ها استفاده نکنید چرا که مصرف نمک از خردسالی می‌تواند با مضرات زیادی همراه باشد. 

خرید آجیل اینترنتی

آجیل و دیابت

آجیل ممتاز مزایای بالقوه‌ای برای مدیریت و پیشگیری از دیابت دارد. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهد که خوردن چهار وعده آجیل در هفته به شدت با کاهش خطر دیابت مرتبط است. برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند خوردن آجیل می‌تواند باعث به حداقل رسیدن عوارض جانبی این بیماری به ویژه در خانم‌ها شود.

خوردن آجیل در این افراد باعث کاهش ابتلا به بیماری‌های مزمن به ویژه بیماری‌های قلبی می‌شود. بعلاوه همه‌ی آجیل‌ها به طور طبیعی حاوی کربوهیدرات و سرشار از چربی و پروتئین هستند که باعث می‌شود میان‌وعده‌ای سالم، بی‌خطر و خوشمزه برای افرادی باشد که مراقب میزان دریافت کربوهیدرات خود هستند. آجیل های مفید برای دیابت شامل: گردو، بادام درختی، پسته، بادام زمینی و بادام هندی.

آجیل و دیابت

آجیل غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها

آجیل‌ها غنی از آنتی‌اکسیدان هستند؛ ترکیباتی که به ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده و تحت فشار کمک می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها از بسیاری از بیماری‌ها نیز جلوگیری می‌کنند. آجیل‌ها برای حفظ طراوت و زیبایی پوست و مو بسیار تأثیر حیرت آوری دارند. خیلی جالب است بدانید که پزشکان تغذیه، آجیل‌ها را چاق کننده‌ی صورت می‌دانند. 

جدا از فواید زیبایی که برای بدن دارند، خیلی از بیماری‌های وابسته به سن را مثل التهابات مزمن و استرس را نیز آنتی اکسیدان‌های موجود در آجیل درمان می‌کنند. دریافت آنتی‌اکسیدان‌ها در افراد مسن از طریق مصرف آجیل می‌تواند با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان، اختلالات شناختی و غیره همراه باشد. 

آجیل غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها

مصرف آجیل و کاهش التهابات در بدن

گردو سرشار از اسید چرب امگا 3 است که دارای خواص ضدالتهابی است. تحقیقات نشان داده است که یک رژیم غذایی غنی از گردو باعث کاهش چندین نشانگر التهاب در بدن می‌شود. کاهش التهاب می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش دهد. به این ترتیب با مصرف گردو و سایر آجیل‌ها (آجیل خام یا بو داده فرقی نمیکند) می‌توان از بروز التهابات در بدن جلوگیری کرد.

مصرف آجیل و کاهش التهابات در بدن

مضرات مصرف بیش از حد آجیل

واقعیت این است که مصرف بیش از حد آجیل هم مثل هر ماده‌ی غذایی دیگر، مضراتی را به همراه دارد. مهمترین ضرری که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، مشکلات گوارشی ناشی از خوردن بیش از حد آجیل است. خیلی‌ها در این مواقع نفخ را تجربه می‌کنند که البته عادی است. علاوه بر این، زیاده‌روی در خوردن آجیل می‌تواند به افزایش وزن هم منجر شود. البته از این جهت شاید برای کسانی که می‌خواهند زیر نظر پزشک وزن اضافه کنند بد نباشد.

یکی دیگر از مضرات آجیل بو داده مخصوصا که باید به آن اشاره شود، فشار خون بالا است. بنابراین افرادی که مشکل فشار خون دارند، باید تحت نظر پزشک و به میزان مشخص از انواع آجیل استفاده کنند. در موارد بسیار خاص نیز ممکن است افراد نسبت به آجیل حساسیت نشان دهند. 

مضرات مصرف بیش از حد آجیل

خرید آجیل آنلاین

لیست آجیل ها، لیستی بلند از آجیل‌های خوشمزه و جذاب است. اگر به فکر خرید آجیل عمده یا آجیل لوکس هستید، حاجی بادومی به عنوان مرکز فروش آجیل لوکس تهران فعالیت می‌کند که فروش آجیل بسته بندی نیز از خدمات آن است. قیمت آجیل لوکس یا اقتصادی را در این فروشگاه مشاهده کرده و برای خرید اقدام کنید.