پاستیل

  • کالاهای موجود
پاستیل طرح بستنی قیفی جلیتو آیدین
پاستیل طرح بستنی قیفی جلیتو آیدین
250,000 تومان
پاستیل طرح نوشابه جلیتو آیدین
پاستیل طرح نوشابه جلیتو آیدین
249,000 تومان
پاستیل طرح مار جلیتو آیدین
پاستیل طرح مار جلیتو آیدین
250,000 تومان
پاستیل طرح خرس جلیتو آیدین
پاستیل طرح خرس جلیتو آیدین
250,000 تومان
پاستیل طرح استخوان آیدین
پاستیل طرح استخوان آیدین
250,000 تومان
میکس پاستیل ایرانی
میکس پاستیل ایرانی
225,000 تومان
202,500 تومان
% 10 تخفیف
پاستیل قلبی آیدین
پاستیل قلبی آیدین
249,000 تومان
پاستیل طرح حروف انگلیسی جلیتو آیدین
پاستیل طرح حروف انگلیسی جلیتو آیدین
250,000 تومان
پاستیل حلقه ای جلیتو آیدین
پاستیل حلقه ای جلیتو آیدین
225,000 تومان
میکس پاستیل آیدین
میکس پاستیل آیدین
249,000 تومان
236,550 تومان
% 5 تخفیف
پاستیل طرح بستنی قیفی ببتو
پاستیل طرح بستنی قیفی ببتو
370,000 تومان
پاستیل هاریبو ماتادور دارک میکس 360 گرمی
پاستیل هاریبو ماتادور دارک میکس 360 گرمی
250,000 تومان
240,000 تومان
% 4 تخفیف
پاستیل هاریبو میوه ای مدل خرسی 360 گرمی
پاستیل هاریبو میوه ای مدل خرسی 360 گرمی
289,000 تومان
277,440 تومان
% 4 تخفیف
پاستیل هاریبو مخلوط میوه ای مدل کلرادو 360 گرمی
پاستیل هاریبو مخلوط میوه ای مدل کلرادو 360 گرمی
235,000 تومان
227,950 تومان
% 3 تخفیف
پاستیل هاریبو میکس بری 175 گرمی
پاستیل هاریبو میکس بری 175 گرمی
190,000 تومان
184,300 تومان
% 3 تخفیف
پاستیل طرح خرس ببتو
پاستیل طرح خرس ببتو
370,000 تومان
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

خرید پاستیل

سری به غرفه‌ی تنقلات فروشگاه‌ها که بزنید، با مجموعه‌ای از خوشمزه‌های متنوع روبرو می‌شوید که پاستیل هم یکی از آنهاست. پاستیل خرسی از آن پاستیل‌های نوستالژی است که حتما چشمتان به آن می‌خورد. پاستیل بستنی، پاستیل ترش و پاستیل شکری نیز جزو پاستیل‌های اغواکننده محسوب می‌شوند. خرید پاستیل کیلویی یا خرید پاستیل عمده شاید کمی زیاده از حد به نظر برسد اما سری به فروشگاه حاجی بادومی بزنید تا ببینید و بخرید! حاجی بادومی با انواع پاستیل خارجی و ایرانی، مرجع خوبی برای خرید پاستیل خارجی، خرید پاستیل ارزان، خرید پاستیل کیلویی و مهمتر از همه خرید پاستیل اینترنتی است. 

پاستیل چیست؟

تنوع شکلات‌ها و آب‌نبات‌ها تقریبا بی‌نهایت است. این خوردنی‌های دل‌انگیز و پرطرفدار در طعم‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و بسته‌بندی‌های مختلف موجود هستند و تقریبا می‌توان آنها را یکی از تنقلات محبوب جهانی نامید. یکی از این تنقلات خوشمزه و پرطرفدار، پاستیل (Gummy Candy) است. پاستیل‌ها با بافت نرم و جذاب خود در رنگ‌ها و طعم‌های مختلف وجود دارند و شکلات محبوب بچه‌ها هستند. پاستیل، در واقع یک آبنبات منحصربفرد است که از ژلاتین، شیرین‌کننده‌ها، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌ها تشکیل می‌شود.

به خاطر ماهیت نرم و حالت‌پذیری که دارد، می‌توان آن را به اشکال مختلف تولید کرد و به این ترتیب پاستیل یکی از متنوع‌ترین محصولات شیرین در دنیا است. جالب است بدانید این خوشمزه‌ی جذاب برای اولین بار در اوایل دهه‌ی 1900 در آلمان تولید شد و بعد در دهه‌ی 1980 در آمریکا و سپس سراسر جهان محبوب شد. پاستیل هنوز هم محبوبیت زیادی بین افراد دارد و یکی از پرفروش‌ترین شیرینی‌های دنیا است. اگر شما هم عاشق پاستیل هستید می‌توانید برای خرید پاستیل ارزان سری به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بزنید و البته در ادامه‌ی این مطلب هم با پاستیل بیشتر آشنا شوید.

خرید آبنبات

تاریخچه‌ی پاستیل – در مورد اولین پاستیل چه می‌دانید؟

بر خلاف سایر شکلات‌ها و آبنبات‌ها که تاریخچه‌ی کهن دارند، ابداع پاستیل یک فن‌آوری تازه در صنعت شکلات‌سازی است. این تکنولوژی که از فرمولاسیون اولیه‌ی پکتین و نشاسته گرفته شده است، اولین بار در اوایل دهه‌ی 1900 در آلمان، توسط فردی به نام هانس ریگل، توسعه یافت. هانس ریگل شرکت هاریبو (Haribo) را تاسیس کرد و اولین پاستیل خرسی را در سال 1920 ساخت.

درحالی که از آن زمان تاکنون انواع پاستیل تولید می‌شود اما تا اوایل دهه‌ی 1980 توزیع جهانی آن نسبتا محدود بود. در دهه‌ی 1980، هاربیو تولید پاستیل خرسی در آمریکا را آغاز کرد و سپس شرکت‌های شکلات‌سازی دیگر نیز محصولات مشابهی را تولید کردند. پاستیل خرسی آغازی برای سایر پاستیل‌ها از شرکت‌هایی مانند هرشیز، براکس (Brach's) و فارلیز (Farley's) بود.

در حال حاضر نیز انواع پاستیل در شکل‌های مختلف از پاستیل شکری، پاستیل بستنی، پاستیل ترش و پاستیل‌های دایناسوری گرفته تا رول‌های میوه‌ای وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید بیش از نیمی از ژلاتین‌های تولید شده در جهان صرف تهیه‌ی پاستیل می‌شود و این نشان می‌دهد چقدر پاستیل محبوب است! البته حاجی بادومی نیز مرجع خوبی برای خرید پاستیل آنلاین است و طیف وسیعی از انواع پاستیل خارجی و ایرانی را ارائه می‌دهد.

تاریخچه‌ی پاستیل – در مورد اولین پاستیل چه می‌دانید؟

پاستیل از چه موادی ساخته می‌شود؟

دستورالعمل ساخت پاستیل معمولا توسط تکنسین‌ها و شیمی‌دان‌های باتجربه‌ی غذا تهیه می‌شود. در واقع آنها با ترکیب مواد مختلف می‌توانند ویژگی‌های مختلف پاستیل مانند بافت، طعم و ظاهر آن را تغییر دهند. به طور کلی مواد اولیه‌ی ساخت پاستیل شامل آب، ژلاتین، شیرین‌کننده‌ها، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌ها می‌شود. ماده‌ی اصلی در تهیه‌ی پاستیل و مسئول ویژگی منحصربفرد و چسبناک آن ، ژلاتین است.

ژلاتین پروتئینی است که از بافت حیوانات استخراج می‌شود و وقتی در آب قرار می‌گیرد محلول یا ژل‌های غلیظی ایجاد می‌کند. وقتی از ژلاتین به اندازه‌ی کافی و مناسب استفاده شود، بافت پاستیل کاملا جویدنی و نرم به خود می‌گیرد. با این حال از آنجایی که این ژل‌ها دارای خاصیت برگشت‌پذیری هستند، با گرم شدن ضعیف می‌شوند و به این ترتیب در دهان به سادگی ذوب می‌شوند. بافت و مدت زمان حل شدن پاستیل در دهان را می‌توان با میزان ژلاتین مورد استفاده در دستور آن، کنترل کرد.

طعم دهنده‌ها برای ژلاتین و تولید پاستیل‌های متنوع

از آنجایی که ژلاتین یک ترکیب بی‌مزه و بی‌بو و فاقد چربی است، از شیرین‌کننده‌ها و طعم‌دهنده‌ها برای طعم‌دهی به پاستیل استفاده می‌شود. از قندهای مختلف به عنوان شیرین‌کننده استفاده می‌شود؛ ساکاروز، قند نیشکر یا چغندر و فروکتوز که به میزان قابل‌توجهی شیرین‌تر از ساکاروز معمولی است، از جمله قندهای مورد استفاده در پاستیل هستند. در ترکیب پاستیل از شربت ذرت نیز استفاده می‌شود که از متبلورشدن قندها و خراب شدن بافت پاستیل جلوگیری می‌کند. شربت ذرت همچنین باعث شکل‌دهی به این آبنبات، حفظ رطوبت و پایین آوردن هزینه‌ها نیز کمک می‌کند.

شیرین بودن یکی از ویژگی‌های پاستیل است و در تهیه‌ی پاستیل از طعم‌دهنده‌های طبیعی یا مصنوعی نیز استفاده می‌شود تا پاستیل یک طعم منحصربفرد داشته باشد. طعم‌های طبیعی از میوه‌ها، توت‌ها، عسل، شیره‌ی چغندر و شکر افرا به دست می‌آید. تاثیر این طعم‌ها را می‌توان با طعم‌دهنده‌های مصنوعی بهبود بخشید. پاستیل ترش و پاستیل شکری با طعم‌های بی‌نظیر خود بسیار محبوب هستند. برای مشاهده قیمت پاستیل ایرانی و قیمت پاستیل خارجی سری به حاجی بادومی بزنید و برای خرید پاستیل اینترنتی اقدام کنید.

پاستیل از چه موادی ساخته می‌شود؟

خرید پاستیل کیلویی و فواید خوردن پاستیل

با دیدن پاستیل اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد خوشمزگی آن است! پاستیل یکی از تنقلات خوشمزه و محبوب در سراسر جهان است و همه‌ی افراد، کوچک و بزرگ این آبنبات جویدنی را دوست دارند. اما خب این مساله مطرح است که آیا پاستیل فوایدی نیز برای سلامتی دارد؟ ما هم تصمیم داریم در مورد خواص پاستیل صحبت کنیم. پاستیل حاوی مواد مغذی متنوعی از جمله پروتئین، کالری، سدیم، کربوهیدرات و قند است. بنابراین پاستیل از نظر تغدیه‌ای مفید است و در ادامه با برخی از فواید آن آشنا می‌شوید.

برای خرید پاستیل کیلویی به حاجی بادومی سر بزنید اما حواستان باشد همه‌ی پاستیل‌ها را با هم نخورید!

خرید پاستیل کیلویی و فواید خوردن پاستیل

فواید پاستیل: 1. آبنباتی بدون چربی

پاستیل از آن دسته تنقلات فاقد چربی است. هیچ گونه چربی در این آبنبات جویدنی و شیرین وجود ندارد و برای افرادی که مشکل کلسترول دارند مناسب است. به این ترتیب مصرف پاستیل در رژیم غذایی روزانه مزایایی به همراه دارد. با خرید انواع پاستیل خارجی و ایرانی و البته زیاده‌روی نکردن در مصرف آنها، از فواید خوردن پاستیل لذت ببرید. 

فواید پاستیل: 1. آبنباتی بدون چربی

فواید پاستیل: 2. تنها آبنبات حاوی پروتئین

برخلاف پاستیل، هیچکدام از آبنبات‌ها حاوی پروتئین نیستند. پاستیل به خاطر داشتن ژلاتین حاوی مقداری پروتئین است. به طور تقریبی می‌توان گفت 15 تکه‌ی کوچک پاستیل حاوی 3 گرم پروتئین و یا 5 درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به پروتئین است. پروتئین برای افرادی که باید از افراط در خوردن جلوگیری کنند، بسیار مهم است چرا که غذا را در معده نگه می‌دارد و باعث ایجاد حس سیری می‌شود. البته میزان پروتئین موجود در پاستیل کمتر از غذاهای دیگر مانند ماست است.

فواید پاستیل: 2. تنها آبنبات حاوی پروتئین

فواید پاستیل: 3. خواص پاستیل برای پوست

از خواص پاستیل‌های نرم و خوشمزه می‌توان به سفت شدن پوست شل نیز اشاره کرد. کلاژن را می‌توان چسبی نامید که بدن ما را کنار هم نگه می‌دارد. بنابراین مصرف پاستیل‌های بدون قند می‌تواند به کاهش خطوط و چین و چروک‌های پوست کمک کند. بعلاوه اگر مقدار قابل‌توجهی از وزن خود را از دست داده‌اید، خوردن پاستیل می‌تواند به کاهش شلی و افتادگی پوست کمک کند. برای خرید پاستیل آنلاین سری به حاجی بادومی بزنید و از میان انواع پاستیل خارجی و ایرانی، محصولات مورد نظر خود را تهیه کنید. قیمت پاستیل ایرانی و قیمت پاستیل خارجی را می‌توانید در حاجی بادومی ببینید. 

فواید پاستیل: 3. خواص پاستیل برای پوست

فواید پاستیل: 4. پاستیل و پوکی استخوان

پاستیل بدون قند می‌تواند به کاهش درد مفاصل و جلوگیری از پوکی استخوان کمک کند. انتهای استخوان‌های ما به استخوان‌های دیگر می‌پیوندند و مفاصل را تشکیل می‌دهند. مفاصل با روکشی پوشانده شده تا از آسیب‌دیدگی و سایش استخوان‌ها به یکدیگر جلوگیری شود. این روکش نوعی کلاژن است. اگر در رژیم غذایی خود از غذاهایی حاوی کلاژن و ویتامین C استفاده نکنیم، ممکن است این مفاصل آسیب دیده و از بین بروند.

بنابراین مصرف پاستیل بدون قند می‌تواند برای کاهش درد مفاصل بسیار مفید باشد. پاستیل‌های غنی شده با ویتامین D نیز می‌توانند برای پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشند. حاجی بادومی برای خرید پاستیل عمده یک مرجع مناسب است.

فواید پاستیل: 4. پاستیل و پوکی استخوان

عوارض جانبی مصرف پاستیل

همانطور که گفتیم مصرف پاستیل با فواید و مزایایی برای سلامتی همراه است اما به خاطر مقدار اندک این فواید، شاید خیلی به چشم نیاید. البته مصرف آبنبات‌ها و شکلات‌ها معمولا عوارض و خطراتی نیز به همراه دارند. شاید بهتر باشد از این خطرات آگاه باشیم تا بتوانیم بیشتر مراقب سلامت خود باشیم.

عوارض جانبی مصرف پاستیل

مضرات پاستیل: 1. قند موجود در پاستیل خطری برای سلامتی

همانطور که گفتیم پاستیل فاقد چربی است اما در مقابل محتوای قند بالا دارد. قندهایی مانند قندهای تصفیه‌شده‌ی دکستروز، ساکاروز و شربت ذرت با فروکتوز بالا. مصرف بیش از حد قندهای تصفیه شده می‌تواند باعث افزایش سطح انسولین خون شده و مانع از ترشح هورمون‌های رشد شود. این مساله به نوبه‌ی خود باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن واکنش‌های مناسبی نداشته باشد. افزایش سطح انسولین خون بعلاوه با خطر ابتلا به دیابت نیز همراه است.

مضرات پاستیل: 1. قند موجود در پاستیل خطری برای سلامتی

مضرات پاستیل: 2. خوردن پاستیل و خرابی دندان

خرابی دندان یکی از مشکلاتی است که با خوردن بیش از حد آبنبات یا غذاهای پرقند مانند شکلات و آدامس و پاستیل و غیره ایجاد می‌شود. خوردن بیش از حد پاستیل باعث خراب شدن دندان‌ها می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان‌ها، بهتر است دندان‌های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید؛ به خصوص پس از خوردن میان‌وعده‌های شیرینی مانند پاستیل که حاوی قند بالایی است.

مضرات پاستیل: 2. خوردن پاستیل و خرابی دندان

مضرات پاستیل: 3. افزایش وزن

اگرچه شاید به نظر برسد خوردن چند تا شکلات و آبنبات خطرات چندانی به همراه ندارد اما شاید بهتر باشد بدانید خوردن پاستیل می‌تواند با خطر افزایش وزن همراه باشد. به طور تقریبی می‌توان گفت تعداد 10 تا پاستیل معمولی حاوی 69 کالری انرژی، 1.2 گرم پروتئین، 18 گرم کربوهیدرات و فاقد چربی است و این امر باعث می‌شود اغلب مردم فکر کنند خوردن پاستیل با عوارضی مانند چاقی همراه نیست!

اما در واقع هر وقت قند وارد بدن می‌شود و کالری آن سوزانده نمی‌شود، باعث افزایش کالری و متعاقبا چاقی می‌شود. بنابراین بهترین کاری که می‌توان انجام داد این است که در خوردن پاستیل زیاده‌روی نکنید تا کالری اضافه دریافت نکنید.

مضرات پاستیل: 3. افزایش وزن

بهترین برندهای پاستیل ایرانی و خارجی

پاستیل به عنوان یک آبنبات نرم و جویدنی یکی از محبوب‌ترین آبنبات‌ها در دنیاست. البته شاید بتوان گفت این آبنبات، بیشتر محبوبیت خود را به خاطر شکل‌ها و رنگ‌های متنوع خود دارد. تنوع اشکال پاستیل آنقدر زیاد است که انتخاب را از میانشان سخت می‌کند اما همین تنوع جذابیت زیادی هم برای مخاطبانش دارد. پاستیل شکری، پاستیل بستنی، پاستیل خرسی، پاستیل نوشابه‌ای، پاستیل ترش و انواع مختلف پاستیل‌هایی که حتما دیده‌اید.

شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا به تولید پاستیل می‌پردازند و هر کدام سعی می‌کنند با حفظ تنوع و کیفیت محصولات خود، جای خود را در دل طرفداران پاستیل باز کنند. ما هم در ادامه به معرفی برخی از برندهای ایرانی و خارجی پاستیل می‌پردازیم. البته که امکان خرید پاستیل خارجی از جمله خرید پاستیل ببتو، پاستیل هاریبو و سایر برندها در حاجی بادومی وجود دارد. برای خرید پاستیل اینترنتی با بهترین قیمت پاستیل خارجی و ایرانی به این فروشگاه سر بزنید.

بهترین برندهای پاستیل ایرانی و خارجی

خرید پاستیل خارجی – پاستیل هاریبو (Haribo)

هاریبو اولین برندی است که به طور رسمی تولید پاستیل‌های خوشمزه و جذاب را آغاز کرد. هانس ریگل، کسی که برای اولین بار در سال 1920 پاستیل را ساخت، شرکت پاستیل هاریبو را تاسیس کرد و حالا این شرکت با بیش از 100 سال سابقه در تولید پاستیل‌های باکیفیت همچنان یکی از بهترین تولیدکنندگان این محصول است. پاستیل هاریبو در سراسر جهان محبوب هستند و با تنوع زیادی تولید می‌شوند. برای خرید پاستیل خارجی برند هاریبو و بررسی قیمت پاستیل خارجی سری به حاجی بادومی بزنید.

خرید پاستیل خارجی – پاستیل هاریبو (Haribo)

خرید پاستیل خارجی – خرید پاستیل ببتو (Bebeto)

ببتو یک شرکت تولیدکننده‌ی پاستیل در ترکیه است که از سال 1995 تاسیس شده و بهترین پاستیل‌ها را با کیفیتی عالی تولید می‌کند. محصولات برند ببتو در بیش از 95 کشور جهان به فروش می‌رسد. تنوع و طعم‌های متنوع پاستیل ببتو باعث شده همه‌ی افراد چه کودک و چه بزرگسال از خوردن آن لذت ببرند. برای خرید پاستیل ببتو سری به حاجی بادومی بزنید و بهترین قیمت پاستیل خارجی را مشاهده کرده و خرید کنید.

خرید پاستیل خارجی – خرید پاستیل ببتو (Bebeto)

خرید پاستیل خارجی – روشِن (Roshen)

شرکت شکلات‌سازی روشن یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی شیرینی و شکلات در جهان است. برند روشن به تولید بیش از 350 نوع محصولات شیرین باکیفیت می‌پردازد. از محصولات این شرکت می‌توان به شیرینی‌های شکلاتی، پاستیل و ژله، کارامل، تافی، شکلات کاکائویی و غیره اشاره کرد. پاستیل‌های برند روشن از محبوب‌ترین انواع پاستیل خارجی در ایران هستند.

خرید پاستیل خارجی – روشِن (Roshen)

خرید پاستیل خارجی– برند ویدال (Vidal)

خانواده‌ی ویدال شرکت شکلات‌سازی ویدال را در سال 1963 در اسپانیا افتتاح کردند. شرکت ویدال یکی از شرکت‌های شکلات‌سازی پیشرو در تولید مارشمالو، پاستیل، دراژه و غیره است. پاستیل‌های ویدال طرفداران زیادی در ایران دارند و به خاطر کیفیت و تنوع محصولات مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند. ویدال از انواع پاستیل خارجی محبوب در ایران است.

خرید پاستیل خارجی– برند ویدال (Vidal)

خرید پاستیل ایرانی – قیمت پاستیل مارابو

شرکت مارابو با بیش از سی سال سابقه در تولید انواع شکلات و آبنبات یکی از شرکت‌های ایرانی تولیدکننده‌ی پاستیل است. این شرکت با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها و بهترین مواد اولیه محصولات خود را تولید می‌کند. پاستیل مارابو دارای تنوع زیادی است و از جمله محصولات آن می‌توان به پاستیل مدادی، پاستیل فرشی و غیره اشاره کرد. قیمت پاستیل مارابو نسبت به برندهای خارجی کمتر است و به همین دلیل خرید پاستیل اینترنتی مارابو بیشتر است. برای اطلاع از قیمت پاستیل مارابو سری به حاجی بادومی بزنید.

خرید پاستیل ایرانی – قیمت پاستیل مارابو

خرید پاستیل ایرانی – برند شیبا

یکی از برندهای پاستیل ایرانی که بیشتر از همه در قفسه‌های فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد، پاستیل شیبا است. شرکت شیوا، تولیدکننده‌ی پاستیل‌های شیبا فعالیت خود را از سال 1372 و با تولید شکلات و پاستیل و آبنبات آغاز کرد و محصولات خود را با برندها شیبا و شیبابا عرضه می‌کند. پاستیل شیبا از تنوع زیادی برخوردار است و کیفیت محصولات نیز باعث شده شیبا یکی از برندهای محبوب پاستیل باشد. برای اطلاع از قیمت پاستیل ایرانی شیبا به حاجی بادومی سر بزنید.

خرید پاستیل ایرانی – برند شیبا

خرید پاستیل ایرانی – برند ژل ژله

شرکت شهد طلایی مهر با نام تجاری ژل ژله و بمبی فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرده است و در همین مدت کوتاه توانسته با محصولات متنوع و باکیفیت خود، توجه مشتریان را به خود جلب کند. پاستیل‌های ژل ژله با طعم‌های میوه‌ای مختلف مانند تمشک، پرتقال، انار، کولا و غیره تولید می‌شود و تنوع طرح‌ها و اشکال آن نیز هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگترها جذاب و دوست‌داشتنی است.

خرید پاستیل ایرانی – برند ژل ژله

پاستیل خانگی

اگرچه انواع و اقسام شیرینی‌ها و شکلات‌ها در فروشگاه‌ها موجود است و با خرید پاستیل آنلاین خیلی راحت می‌توانید این محصول را تهیه کنید؛ اما گاهی اوقات هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از درست کردن آنها در خانه نیست. با یاد گرفتن روش‌های ساده‌ی درست کردن پاستیل هم می‌توانید خودتان این آبنبات‌های پرطرفدار را برای بچه‌ها درست کنید. پاستیل را به روش‌های مختلفی می‌توانید درست کنید که ما در ادامه روش درست کردن با استفاده از ژلاتین طعم‌دار را آموزش می‌دهیم. اگر دوست داشتید می‌توانید پاستیل خانگی خود را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

پاستیل خانگی

تهیه‌ی پاستیل خانگی با استفاده از ژله

برای تهیه‌ی پاستیل خانگی با ژله فقط نیاز به یک بسته پودر ژله و مقداری ژلاتین دارد. درست کردن این نوع پاستیل کاملا ساده است و نیازی به شیرین‌کننده نیز نیست چرا که ژله‌ها شیرین هستند. به این ترتیب برای تهیه‌ی پاستیل به مواد زیر نیاز دارید:

یک بسته پودر ژله

یک قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین

یک دوم فنجان آب

قالب برای پاستیل‌ها

روش تهیه‌ی این پاستیل خانگی نیز به این صورت است: یک دوم فنجان آب را درون ظرف بریزید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود. یک بسته پودر ژله و 1 قاشق ژلاتین را به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مواد در آب حل شوند. سپس مواد را از روی حرارت بردارید و درون قالب مورد نظر خود بریزید. قالب را به مدن 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا مواد سفت شود. وقتی مواد سفت شدند می‌توانید به راحتی آنها را از قابل جدا کرده و در ظرف مورد نظر خود بریزید. ژله‌ها را می‌توانید به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کنید. البته خب پیش از یک هفته پاستیل‌ها خورده می‌شوند! بنابراین نگران نگهداری از آنها نباشید.

تهیه‌ی پاستیل خانگی با استفاده از ژله

خرید پاستیل ارزان از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

در این مطلب در مورد پاستیل و برندهای مشهور ایرانی و خارجی تولیدکننده‌ی پاستیل پرداختیم. اگرچه درست کردن پاستیل در خانه می‌تواند خیلی هیجان‌انگیز باشد اما اگر وقت کافی برای این کار ندارید همیشه راه ساده‌تری هم هست و آن هم خرید پاستیل آنلاین از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی است؛ فروشگاهی با محصولات متنوع که در صدد تامین نیازهای مشتریان خود است. برای خرید پاستیل اینترنتی و سایر آبنبات‌ها و شکلات‌ها می‌توانید به این فروشگاه اینترنتی سر بزنید. خرید پاستیل خارجی، خرید پاستیل کیلویی، خرید پاستیل عمده و خرید پاستیل ارزان همه‌ی آن چیزی است که از یک فروشگاه باید بخواهید و در حاجی بادومی در دسترس شماست. 

خرید پاستیل ارزان از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی