پسته کله قوچی

  • کالاهای موجود
از 76,750 تومان
از 76,750 تومان
loader filter hajibadoomi

پسته کله قوچی (jumbo pistachio) از آن دسته پسته‌های درشت است که در ظرف آجیل خودنمایی می‌کند. برای آدم‌های شکمو فرقی نمی‌کند پسته اکبری باشد یا احمد آقایی یا حالا کله قوچی. شکموها می‌خورند بدون آنکه برایشان مهم باشد باقی خلق الله پسته‌ی خوشمزه و جذاب را چطور صدا می‌کنند. البته اگر از من می‌شنوید حق هم دارند! اما در اینجا می‌خواهم در مورد پسته کله قوچی بنویسم برای آن دسته از عزیزانی که برایشان مهم است جداگانه در مورد هر پسته‌ای چیزی بدانند! تعداد انگشت شمار دوستانی که اینقدر کنترل نفس دارند!!! و اینکه به خاطر داشته باشید برای خرید پسته کَله قوچی می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بزنید که علاوه بر این رقم پسته سایر پسته‌ها و آجیل‌ها را نیز برای شما در معرض خرید قرار داده است.


خرید اینترنتی پسته کله قوچی


پسته درشت و گردالو – پسته کله قوچی

پسته کله قوچی نسبت به پسته اکبری کوتاه‌تر و کمی گردتر است. این پسته به خاطر مغز درشتی که دارد شناخته شده است و البته این درشت بودنش باعث شده مورد توجه مردمان خوش اشتهای یونان، آلمان و همچنین اعراب قرار گیرد.


کله قوچی درشت ترین مغز درا بین پسته‌ها دارد


کله قوچی – علت نام گذاری

ظاهرا داستان از این قرار است که فردی به نام حاج علی شریفی در رفسنجان این پسته را معرفی کرده و بنابراین، این پسته به پسته شریفی هم شهرت دارد. حالا اینکه چرا به پسته داستان ما می‌گویند پسته کله قوچی، به خاطر درشت بودن مغز این پسته و شباهت آن با کله‌ی قوچ است. همین الان می‌توانید برگه‌ی دیگری در مرورگر خود باز کنید و به دنبال عکس‌های قوچ هم بگردید!


کله‌ای به سان کله‌ی قوچ دارد این پستهخصوصیات درخت پسته کله قوچی

درخت پسته کَله قوچی زود به گلدهی می‌رسد اما از طرفی بسیار دیر بار می‌دهد ، گلدهی بین هفت فروردین تا دوازده فروردین اتفاق می‌افتد و هنگام برداشت آن اواسط شهریور ماه است.اگر گرده افشانی شرایط مناسبی داشته باشد بار محصول هم بیشتر و بهتر خواهد بود.


درخت پسته کله قوچی بسیار دیر بازده است


همیشه پر خاصیت و مفید – پسته کله قوچی

همانطور که همه‌ی برنج‌ها یک طعم و مزه ندارند، پسته‌ها هم هر کدام طعمی متفاوت دارند. پسته کله قوچی به خاطر حجم بالای چربی که دارد، دارای طعمی متفاوت است. این آجیل هیجان انگیز را می‌توانید به عنوان میان وعده‌ای سالم به تنهایی یا همراه با دیگر مغزهای مقوی، مصرف کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

پسته‌ها منبع غنی چربی‌های سالم، فیبر، پروتئین، آنتی اکسیدان‌ها و انواع مواد مغذی از جمله ویتامین ب6 و پتاسیم هستند. بهتر است به جای میان وعده‌های ناسالم و اسنک‌هایی که در قفسه‌های فروشگاه‌ها جلب توجه می‌کنند از آجیل‌ها و مغز پسته‌های اعلا استفاده کنید.


پسته کله قوچی سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان


استفاده از پسته کله قوچی

پسته کله قوچی از نظر فروش، مجبوبیت و صادرات بعد از پسته فندقی و در رتبه‌ی دوم قرار دارد. قیمت این پسته نسبتا مناسب است و به همین دلیل برای تهیه‌ی خلال پسته مناسب است بنابراین شما می‌توانید از خلال این پسته در آشپزی، شیرینی پزی و بستنی‌های خوشمزه استفاده کنید و از خواص و طعم فوق‌العاده‌ی آن لذت ببرید.


قیمت پسته کله قوچی برای خرید آنلاین


فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی و انواع پسته

اگر به فروشگاهی معتبر سر بزنید انتخاب و خرید آجیل خوب و باکیفیت خیلی کار دشواری نیست. فروشگاهی که خیالتان راحت باشد از محصولاتی تازه، باکیفیت و سالم استفاده می‌کند. این اعتماد را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بخواهید. فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی با فروش انواع آجیل و خشکبار عالی و ممتاز در خدمت مشتریانی است که به دنبال محصولاتی با کیفیت هستند. این پسته و انواع دیگر پسته را می‌توانید با اطمینان کامل از ما خریداری کنید. اگر می‌خواهید پسته‌ کَله قوچی با کیفیتی تهیه کنید دست به کار شوید و به ما سفارش بدهید.