شکلات تخته‌ ای

  • کالاهای موجود
شکلات تلخ 100 درصد هاچز جعبه فلزی 108 گرمی
شکلات تلخ 100 درصد هاچز جعبه فلزی 108 گرمی
139,000 تومان
شکلات تخته ای تلخ 55 درصد نستله کلاسیک 65 گرمی
شکلات تخته ای تلخ 55 درصد نستله کلاسیک 65 گرمی
41,000 تومان
شکلات تخته ای تلخ 60 درصد نستله 1927
شکلات تخته ای تلخ 60 درصد نستله 1927
41,000 تومان
شکلات تخته‌ ای میلکا اورئو 100 گرمی
شکلات تخته‌ ای میلکا اورئو 100 گرمی
42,000 تومان
شکلات تخته ای مغزدار 54 درصد اتی کارام
شکلات تخته ای مغزدار 54 درصد اتی کارام
38,000 تومان
شکلات تلخ 90 درصد هاچز جعبه فلزی 108 گرمی
شکلات تلخ 90 درصد هاچز جعبه فلزی 108 گرمی
139,000 تومان
شکلات تخته ای مغزدار اتی کارام
شکلات تخته ای مغزدار اتی کارام
38,000 تومان
شکلات تلخ 100 درصد هاچز جعبه فلزی 196 گرمی
شکلات تلخ 100 درصد هاچز جعبه فلزی 196 گرمی
215,000 تومان
شکلات تخته ای تلخ 99 درصد لینت اکسلنس سوئیس 50 گرمی
شکلات تخته ای تلخ 99 درصد لینت اکسلنس سوئیس 50 گرمی
115,000 تومان
شکلات تخته ای شیری اتی کارام
شکلات تخته ای شیری اتی کارام
38,000 تومان
شکلات تخته ای تلخ 73 درصد نستله 1927
شکلات تخته ای تلخ 73 درصد نستله 1927
41,000 تومان
شکلات تخته‌ ای میلکا فندقی 80 گرمی
شکلات تخته‌ ای میلکا فندقی 80 گرمی
43,000 تومان
شکلات تخته‎‌ ای میلکا با مغز فندق و انگور 80 گرمی
شکلات تخته‎‌ ای میلکا با مغز فندق و انگور 80 گرمی
43,000 تومان
شکلات تخته ای تلخ 54 درصد اتی کارام
شکلات تخته ای تلخ 54 درصد اتی کارام
38,000 تومان
شکلات تخته ای کیت کت چهار انگشتی
شکلات تخته ای کیت کت چهار انگشتی
20,000 تومان
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

خرید شکلات تخته‌ ای – شکلات خوشمزه و پراستفاده

شکلات یک شیرینی محبوب برای همه‌ی افراد چه کودکان و چه بزرگسالان است. محبوبیت شکلات آنقدر فراگیر و گسترده است که شرکت‌های شکلات‌سازی مختلفی به تولید شکلات می‌پردازند. شکلات در طعم‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد، شکلات‌هایی با طعم وانیل یا فندق معمولا از پرطرفدارترین مزه‌های شکلات هستند. شکلات یکی از پرمصرف‌ترین خوراکی‌ها است و از آن در تهیه‌ی انواع بستنی، شیرینی و کیک و غیره استفاده می‌شود. بستنی‌های شکلاتی یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین انواع بستنی در دنیا هستند و از طعم و مزه‌ی کیک‌های شکلاتی هم هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. یکی از پرکاربردترین انواع شکلات، شکلات تخته‌ ای است. شکلات تخته‌ ای که معمولا در قطعات بزرگ بسته‌بندی می‌شود، انتخاب خوبی برای درست کردن کیک و شیرینی در خانه هستند. ما هم تصمیم داریم در این مطلب به معرفی شکلات تخته‌ ای و کاربرد آن در مصارف خانگی نکاتی را بیان کنیم. ضمنا برای خرید انواع شکلات تخته‌ ای می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بزنید و شکلات تخته‌ ای مناسب نیاز خود را تهیه کنید.

خرید شکلات تخته ای خوشمزه و پراستفاده

تاریخچه‌ی شکلات و شکلات تخته ای

به جرات می‌توان گفت افراد زیادی عاشق شکلات هستند اما تعداد کمی از آنها از منشا و تاریخچه‌ی شکلات و شکلات تخته‌ ای اطلاع دارند. شکلات که امروزه به شکل شکلات تخته‌ ای بسیار مشهور است، پیش از این در بخش زیادی از تاریخ خود به عنوان یک نوشیدنی غیرشیرین مصرف می‌شد. با این حال خوشبختانه استفاده از شکلات هم تغییرات زیادی داشته است و سیر تغییر و رسیدن آن به شکلات تخته‌ای می‌تواند برای شما جالب باشد. تحقیقات نشان می‌دهد بیش از 2000 سال است که شکلات وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاکائو اشاره به گیاه و دانه‌های آن دارد، در حالی که شکلات نامی است که به محصول پس از پردازش دانه‌ها داده می‌شود.

اولین شواهد از شکلات به فرهنگ‌های پیش از کلمبیا در آمریکای میانه برمی‌گردد که امروزه به عنوان مکزیک شناخته می‌شود. آزتک‌ها، مردم بومی آمریکای میانه باور داشتند کاکائو غذای خدایان است. بعلاوه اهمیت دانه‌های کاکائو به حدی بود که فرد می‌توانست از آنها به عنوان ارز برای خرید غذا و کالا استفاده کند. شکلات در اواخر دهه‌ی 1500 وارد اسپانیا شد و سپس به سایر کشورهای اروپایی نیز منتقل شد. این دانه‌های کاکائو به سرعت در اروپا محبوبیت پیدا کردند اما مردم نوشیدنی شکلاتی آزتکی‌ها را نمی‌پسندیدند! بنابراین، اروپایی‌ها نوشیدنی شکلاتی خود را با استفاده از شکر نیشکر، دارچین و سایر طعم‌دهنده‌ها، مزه‌دار کردند.

پس از آنکه یک شیمی‌دان هلندی راهی برای تهیه‌ی پودر شکلات از دانه‌های کاکائو پیدا کرد، جوزف فرای اولین شکلات تخته‌ ای را ساخت. پس از آن برند کدبری (Cadbury) شکلات‌های تخته‌ ای را در انگلستان به فروش رساند. اما انقلاب بزرگ پس از اختراع شکلات شیری توسط دنیل پیتر بود که پس از آن شرکت نستله را با دوست خود هنری نستله بنا کرد. از آن پس، شکلات تخته‌ای از تکامل طعم تا تغییر در روش‌های کشاورزی و برداشت، راهی بسیار طولانی را طی کرده است.

بررسی تاریخچه شکلات و شکلات تخته ای

انواع شکلات تخته‌ ای

شکلات در سراسر جهان بسیار محبوب است اما وقتی صحبت از شکلات می‌شود گزینه‌های متعدد و متفاوتی به ذهن می‌رسد. یک نگاه به قفسه‌ی شکلات‌ها در فروشگاه‌ها بیاندازید متوجه این موضوع می‌شوید. در واقع آنقدر گزینه‌های زیادی وجود دارد که دقیقا نمی‌توان گفت اصطلاح شکلات دقیقا اشاره به کدام یکی دارد! در هر صورت کلمه‌ی شکلات می‌تواند به همه چیز اشاره کند، از شکلات‌های شیرین شیری گرفته تا شکلات‌های فوق‌العاده تلخ 98 درصد! و گزینه‌های دیگر. در ادامه تصمیم داریم انواع شکلات تخته‌ ای را معرفی کنیم.

نمایی از انواع شکلات تخته ای

شکلات تخته ای شیری

به جرات می‌توان گفت شکلات تخته‌ ای شیری یکی از محبوب‌ترین انواع شکلات تخته‌ ای است. این نوع شکلات در واقع حاوی تنها 10 تا 40 درصد کاکائو به همراه قند و شیر است. شکلات شیری بسیار شیرین‌تر از شکلات‌های تلخ است و دارای رنگی روشن‌تر و طعم شکلاتی کمتر است. با این حال، شکلات تخته‌ ای شیری گزینه‌ی خوبی برای پخت و پز نیست چرا که ممکن است بیش از حد گرم شده و کیفیت خود را از دست بدهد.

تصویری از شکلات تخته ای شیری

شکلات تخته‌ ای سفید

شکلات سفید به جز کره‌ی کاکائو حاوی هیچ محصول کاکائویی دیگری مانند مایع شکلات یا پودر کاکائو و غیره نیست. شکلات تخته ای سفید چندان طعم شکلاتی ندارد اما شبیه وانیل نرم است. شکلات تخته‌ ای سفید حاوی حداقل 20 درصد کره‌ی کاکائو، حداکثر 55 درصد قند و حدود 15 درصد پودر شیر است.

نمایی از شکلات تخته ای سفید

شکلات تخته‌ ای تلخ

شکلات تلخ حاوی مایع شکلات، قند و کره‌ی کاکائو است. این نوع از شکلات تخته‌ ای معمولا حاوی لیستین به عنوان امولسیفایر و وانیل برای طعم دادن نیز هست. شکلات تلخ فاقد پودر شیر و یا هر افزودنی شیر دیگر است. میزان کاکائو در شکلات تخته‌ ای تلخ بین 30 تا 80 درصد است. شکلات تلخ و شیرین (Bittersweet chocolate) و شکلات نیمه شیرین (semi-sweet chocolate) هم نوعی شکلات تلخ محسوب می‌شوند که برای اهداف پخت و پز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تصویری هنری از شکلات تخته ای تلخ

چطور شکلات تخته ای را آب کنیم؟

آب کردن شکلات تخته‌ ای یکی از پر استفاده‌ترین روش‌‌ها برای تزیین کیک و شیرینی و غیره است. طعم شکلات آب شده به سادگی ظاهر و طعم کیک شما را عالی می‌کند اما خب آب کردن شکلات تخته‌ ای چندان کار ساده‌ای هم نیست! البته اگر نکات و ترفندهایی ساده را رعایت کنید مطمئنا با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. پیش از اینکه با روش‌های آب کردن شکلات تخته‌ای آشنا شوید، لازم است این نکات را در نظر داشته باشید:

- برای آب کردن شکلات تخته‌ ای بهتر است آن را به قطعات مساوی خرد کنید تا شکلات شما به صورت یکنواخت مایع شود. شما می‌توانید از چیپس شکلات یا شکلات پخت و پز استفاده کنید.

- برای آب کردن شکلات تخته‌ ای هرگز به آن آب اضافه نکنید. اگر تصمیم دارید یک مایع (مثلا خامه‌ی غلیظ شیر) به شکلات اضافه کنید، این کار را پیش از آب شدن شکلات‌ها انجام دهید. ابتدا مایع را گرم کنید و سپس شکلات را اضافه کنید. شکلات به این ترتیب به طور یکنواخت ذوب و در مایع پخش می‌شود.

- هنگامی که شکلات تخته‌ ای ذوب شد آن را بلافاصله از روی حرارت بردارید. به محض سفت شدن شکلات‌ها می‌توانید دوباره آنها را حرارت داده و ذوب کنید.

نحوه ی آب کردن شکلات تخته ای

آب کردن شکلات تخته‌ ای به روش بن ماری (Bain-Marie)

روش بن ماری یک روش ساده برای آب کردن شکلات تخته‌ ای است. برای این کار می‌توانید در یک قابلمه آب بریزید تا به جوش بیاید. سپس ظرف دیگری را که حاوی شکلات تخته‌ ای است، روی آن قرار دهید تا شکلات‌ها با گرمای بخار آب، ذوب شوند. روش بن ماری برای ذوب کردن شکلات تخته‌ ای یک روش عالی است زیرا از سوختن شکلات‌ها جلوگیری می‌کند.

نمایی از آب کردن شکلات تخته‌ ای به روش بن ماری (Bain-Marie)

آب کردن شکلات در مایکروویو

به غیر از روش بن ماری، برای آب کردن شکلات تخته‌ ای می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید. شکلات را در یک کاسه‌ی مناسب بریزید و در مایکروویو با سطح حرارت 50% گرم کنید. این سطح حرارت کم خیلی مهم است. حرارت معمولی شکلات‌ها را به طور یکدست آب نمی‌کند و به احتمال زیاد شکلات‌ها می‌سوزد. به طور معمول برای حدود 28 گرم شکلات تخته‌ ای 1 دقیقه زمان و برای 226 گرم شکلات سه دقیقه زمان لازم است. لازم است هر 20 تا 30 ثانیه مایکروویو را متوقف کنید و شکلات‌ها را هم بزنید. این کار باعث ذوب شدن یکدست شکلات‌ها می‌شود.

روش دیگر آب کردن شکلات تخته ای

آب کردن شکلات تخته‌ ای سفید

آب کردن شکلات تخته‌ ای سفید سخت‌تر از شکلات تخته‌ ای تلخ یا نیمه شیرین است. این شکلات نقطه‌ی جوش پایین‌تری دارد؛ این بدان معناست که شکلات تخته‌ای سفید سریع‌تر گرم می‌شود و راحت‌تر می‌سوزد. برای آب کردن شکلات تخته‌ی سفید بهتر است آن را روی حرارت پایین و با حوصله‌ی زیاد انجام دهید.

نمایی از شکلات تخته ای سفید آب شده

استفاده از شکلات تخته ای روی کیک

یکی از روش‌ها ساده برای تزیین کیک‌ها استفاده از شکلات است؛ شکلات مایع. به سادگی می‌توان از شکلات تخته‌ ای روی کیک استفاده کرد و طعم بی‌نظیری به آن داد. برای تهیه‌ی یک روکش شکلاتی برای روی کیک تنها به دو ماده‌ی اولیه نیاز دارید: کره و شکلات. بنابراین یک شکلات تخته‌ ای باکیفیت و عالی تهیه کنید که حداقل حاوی 50% کاکائوی جامد باشد. شکلات تخته‌ ای تلخ یا شیری گزینه‌ی خوبی برای تزیین روی کیک است. به جای استفاده از مارگارین نیز از کره استفاده کنید. این لعاب شکلاتی ساده‌ی شیری روی کیک شما را می‌پوشاند و با برش دادن کیک، شکلات‌ها پودر و خرد نمی‌شوند. اما طرز تهیه‌ی شکلات تخته‌ای روی کیک چیست؟

شکلات و کره را در یک کاسه‌ی مقاوم به حرارت ریخته و روی یک ظرف آب در حال جوش قرار دهید. مرتبا مواد را هم بزنید تا ذوب و یک‌دست شود. ظرف را از روی حرارت بخار آب جوش بردارید تا کمی خنک شود. می‌توانید شکلات ذوب شده را روی کیکی که هنوز در قالب کیک قرار دارد، بریزید و یا به هر روش دیگری آن را روی کیک ریخته و تزیین کنید. به همین سادگی.

نحوه ی استفاده از شکلات تخته ای روی کیک

شکلات تخته‌ ای و تهیه‌ی یک هات چاکلت خوشمزه

ماده‌ی اولیه‌ی اصلی برای تهیه‌ی یک هات چاکلت خوشمزه، شکلات تخته‌ ای است. با این حال برای تهیه‌ی یک هات چاکلت خوب به شکلات تخته‌ ای با درصد کاکائوی بالا و بدون چربی گیاهی نیاز دارید. اما چرا؟ اول به این خاطر که مزه‌ی هات چاکلت شما بستگی به کیفیت شکلات مورد استفاده‌ی شما دارد. شکلات تخته‌ ای با درصد کاکائوی بالاتر دارای طعم شکلاتی قوی‌تری است. برای مثال هات چاکلت با شکلات 40% بهتر از شکلات 10% است. بعلاوه بهتر است شکلات تخته‌ ای شما دارای درصد کره‌ی کاکائوی بالایی باشد. اگرچه این مساله روی طعم هات چاکلت تاثیر نمی‌گذارد اما درصد کره کاکائوی بالا باعث ایجاد بافت نرم و مخملی می‌شود. پس از انتخاب شکلات تخته‌ ای مناسب نیز باید شیر مورد نظر خود را انتخاب کنید. بهتر است برای یک هات چاکلت غلیظ و باکیفیت از شیر کامل استفاده کنید.

برای درست کردن هات چاکلت با استفاده از شکلات تخته‌ ای، لازم است ابتدا شکلات تخته‌ ای را به قطعات کوچک و یک اندازه خرد کنید تا در زمان آب شدن به صورت یک‌دست ذوب شوند. در مرحله‌ی بعد به 200 میلی‌لیتر شیر نیاز دارید. 100 میلی‌لیتر شیر را به آرامی در یک شیرجوش داغ کنید. زمانی که متوجه شدید شیر از کناره‌های ظرف به جوش آمده و بخار می‌شود شکلات خود را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که شکلات‌ها آب شوند و یک بافت غلیظ و براق به دست آید. سپس باقی شیر و 20 میلی‌لیتر خامه به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط داغ شود، اما نباید بجوشد. هات چاکلت را در ماگ مورد علاقه‌ی خود بریزید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

روش تهیه یک هات چاکلت خوشمزه با شکلات تخته ای

طرز تهیه‌ی شکلات با شکلات تخته ای

شکلات‌های طرح‌دار و فانتزی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهمانی تولد یا دورهمی‌های دوستانه است. مخصوصا اگر این شکلات‌های فانتزی را خودتان درست کرده باشید. برای تهیه‌ی شکلات با شکلات تخته‌ ای نیاز به قالب‌های مناسب دارید، این قالب‌های سیلیکونی را می‌توانید از قنادی‌ها و سایر مراکز فروش وسایل شیرینی‌پزی تهیه کنید. شکلات تخته‌ ای را به یکی از روش‌هایی که آموزش دادیم، ذوب کنید و با استفاده از قیف آن را درون قالب‌ها بریزید. درون قالب‌ها می‌توانید مغز پسته، فندق و حتی میوه‌ی خشک هم قرار دهید و روی آن شکلات بریزید. بعلاوه می‌توانید با استفاده از ماسوره و قیف، شکلات ذوب شده را روی کاغذ روغنی به طرح دلخواه خود بریزید. پس از اینکه شکلات‌ها سفت شدند می‌توانید آنها را از قالب جدا کرده و درون ظرف مورد نظر خود قرار دهید.

روش تهیه شکلات با شکلات تخته ای

بهترین برندهای شکلات تخته‌ ای در جهان

اکثر افراد عاشق شکلات هستند و هر از گاهی هوس خریدن شکلات می‌کنند. اما آیا اخیرا سری به قفسه‌ی شکلات‌ها در فروشگاه زده‌اید؟ انواع مختلفی از شکلات‌ها در فروشگاه‌ها خودنمایی می‌کنند. از یک طرف خیلی از شرکت‌های شکلات‌سازی، برندهای جدید و باکیفیت تولید می‌کنند و از طرف دیگر نمی‌توان از برندهای قدیمی دل کند. در ادامه تصمیم داریم به معرفی برخی از محبوب‌ترین برندهای شکلات در جهان بپردازیم تا موقع خرید شکلات کمی از سردرگمی نجات پیدا کنید.

بررسی بهترین برند های شکلات تخته ای در جهان

شکلات تخته‌ ای لیندت (Lindt)

گاهی اوقات پیدا کردن شکلات مورد علاقه کار سختی است. حالات متفاوت نیاز به خوردنی‌ها یا طعم‌های متفاوت دارد و هرکسی هم ترجیحات و علائق خودش را دارد. لیندت مجموعه‌ای متنوع از شکلات‌های تخته‌ ای را ارائه می‌دهد که طرفداران زیادی دارند. برند لیندت شکلات‌های تخته‌ ای خود را در طیف وسیعی از درصد کاکائو از 70 تا 100 درصد و همینطور شکلات شیری و شکلات تخته‌ ای طعم‌دار با طعم‌هایی مانند چیلی یا بلک بری تولید می‌کند. آنچه شکلات تخته‌ ای لیندت را از سایر رقبا متمایز می‌کند، طعم‌های خوشمزه‌ی آن است. لیست مواد اولیه تا جای ممکن فاقد مواد غیرمعمول است و می‌توانید از خرید شکلات تخته‌ای لیندت و مصرف آن لذت ببرید.

نمایی از شکلات تخته‌ ای لیندت (Lindt)

شکلات تخته‌ ای هرشیز (Hershey's)

شکلات تخته‌ ای هرشیز دومین شکلات پرفروش در آمریکا است. شکلات تخته‌ ای شیری هرشیز شیرین است اما نه به اندازه‌ی شکلات‌های کدبری یا ام اند ام! شکلات تخته‌ ای تلخ هرشیز دارای بافتی نرم است. شکلات هرشیز دارای طعمی خوب است با کمی مزه‌ی میوه‌ای تلخ و یک طعم نسبتا تلخ و شیرین.

تصویری از شکلات تخته‌ ای هرشیز (Hershey's)

شکلات تخته‌ ای گیراردلی (Ghirardelli)

با شکلات و شکلات تخته‌ ای گیراردلی می‌توانید تفاوت درصدهای مختلف شکلات را حس کنید. شکلات تخته‌ ای گیراردلی در نوع شکلات شیری موجود است و سپس شکلات‌های 60% تا 92% گیراردلی. شرکت شکلات‌سازی گیراردلی بعلاوه شکلات‌های 100% کاکائویی نیز تولید می‌کند که کاملا غیرشیرین است اما صرفا برای پخت و پز در نظر گرفته شده است. مگر اینکه شما به دنبال یک شکلات کاملا بدون قند باشید. شکلات تخته‌ ای گیراردلی بعلاوه در طعم‌هایی مانند میوه‌های محبوب، آجیل و کارامل نیز موجود است. اگر تمایل دارید طعم انواع شکلات را به تنهایی یا در پخت و پز تجربه کنید، شکلات تخته ای گیراردلی گزینه‌ی خوبی برای شماست.

نمایی از شکلات تخته‌ ای گیراردلی (Ghirardelli)

شکلات تخته‌ ای گودیوا (Godiva)

شکلات تخته‌ ای و سایر شکلات‌های گودیوا با قیمتی نسبتا مناسب‌تر از سایر رقبای خود در دسترس هستند. اما بسته‌بندی‌های جدید این شکلات‌ها باعث شده کمی قیمت آنها بالاتر برود. هر جعبه شکلات یا ترافل گودیوا شامل آب‌نبات‌هایی است که در شیر، شکلات تلخ و یا شکلات سفید پوشانده شده‌اند. بافت شکلات صاف و خامه‌ای است بدون آنکه بیش از حد شیرین یا تلخ باشد. گودیوا بسته‌های کوچک شکلات و شکلات تخته‌ ای نیز تولید می‌کند که از کیفیت و طعم بی‌نظیری برخوردار هستند.

نمایی از شکلات تخته‌ ای گودیوا (Godiva)

شکلات تخته‌ ای میلکا (Milka)

اگر یکی از طرفداران شکلات‌های شیری هستید، شکلات میلکا می‌تواند خالص‌ترین شکلات موجود در بازار باشد. شرکت میلکا یکی از بزرگترین شرکت‌های شکلات‌سازی در اروپا است. شکلات تخته‌ ای میلکا یکی از خوشمزه‌ترین شکلات‌ها است؛ بافت شکلات خامه‌ای و دارای طعم متفاوتی از شیر است. شکلات تخته‌ ای تلخ میلکا هم دارای بافتی خامه‌ای است و دقیقا همان چیزی است که طرفداران شکلات تلخ به دنبال آن هستند.

تصویری از شکلات تخته‌ ای میلکا (Milka)

شکلات تخته‌ ای داو (Dove)

شکلات داو در سه نوع متفاوت شکلات‌های بونبون، شکلات تخته‌ ای و بستنی عرضه می‌شود. شکلات تخته‌ ای تلخ و شیری داو دارای طعمی لذت‌بخش هستند که شیرینی آزاردهنده‌ای ندارند. شکلات تخته‌ ای داو با یک ضربه‌ی محکم به راحتی می‌شکند و این ویژگی خوبی است که در شکلات‌های باکیفیت دیده می‌شود. شکلات تخته‌ای داو هیچ طعم یا بافت عجیبی ندارد و یکی از بهترین انواع شکلات تخته‌ای شناخته می‌شود.

نمایی از شکلات تخته‌ ای داو (Dove)

شکلات تخته‌ ای ام اند ام (M&M's)

مارس (Mars) یکی از بزرگترین شرکت‌های شکلات‌سازی در دنیا است و علاوه بر شکلات به تولید نعناع، آب‌نبات و آدامس نیز می‌پردازد. برخی از مشهورترین برندهای مارس شامل شکلات‌های ام اند ام و اسنیکرز می‌شود. شکلات تخته‌ ای شیری ام اند ام فوق‌العاده شیرین و دارای طعم شکلاتی خوبی است. بافت آن شیری و نرم است و به آرامی در دهان آب می‌شود. شکلات تخته‌ ای تلخ ام اند ام نیز نسبتا شیرین است و بیشتر طعم شکلاتی دارد.

تصویری از شکلات تخته‌ ای ام اند ام (M&M's)

شکلات تخته‌ ای نستله (Nestle)

نستله فقط شکلات نیست؛ در واقع نستله یکی از بزرگترین شرکت‌های مواد غذایی در دنیا است؛ با برندهایی که به تولید غذای کودک، آب معدنی بطری، غلات صبحانه، شکلات و آب‌نبات، قهوه، غذاهای یخ‌زده، لبنیات، بستنی و غذای حیوانات خانگی می‌پردازد. یکی از مشهورترین برندهای شکلات نستله، بی‌شک کیت کت است.

تصویری از شکلات تخته‌ ای نستله (Nestle)

شکلات تخته‌ ای کدبری (Cadbury)

یکی دیگر از برندهای مشهور تولیدکننده‌ی شکلات تخته‌ ای در دنیا برند کدبری است. بافت و طعم شکلات تخته‌ ای کدبری بی‌نظیر است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. بافت ترد، عطر عمیق کاکائو و آب شدن آهسته‌ی شکلات در دهان چیزی است که شکلات‌های کدبری را بسیار محبوب ساخته است.

نمایی از شکلات تخته‌ ای کدبری (Cadbury)

معرفی بهترین برندهای شکلات تخته‌ ای در ایران

پس از معرفی بهترین برندهای شکلات تخته‌ ای در جهان نوبت به برندهای ایرانی می‌رسد. برندهای خوب و نامداری که به مرور زمان توانسته‌اند محصولاتی متناسب با ذائقه‌ی ایرانی و باکیفیت بالا تولید کنند. در ادامه برخی از این برندهای مشهور را معرفی می‌کنیم.

نام بردن بهترین برند های شکلات تخته ای در ایران

شکلات تخته‌ ای پارمیدا

پارمیدا یکی از برندهای تولیدکننده‌ی شکلات تخته‌ ای در ایران است. این برند که محصولی از شرکت کیان شکلات کیمیا است به تولید شکلات و فرآورده‌های کاکائویی می‌پردازد. محصولات کاکائویی پارمیدا با بیش از 40 نوع بسته‌بندی و با استفاده از بهترین مواد اولیه و کره کاکائوی خالص، تولید می‌شوند. پارمیدا طعم واقعی شکلات را ارائه می‌کند و شکلات تخته‌ ای پارمیدا در انواع شکلات تلخ 90، 72، 84 و 96 درصد، شکلات مینی برد تلخ، شکلات مینی برد سفید مینی برد فندقی و مینی برد کاکائویی تولید می‌شود.

نمایی از شکلات تخته‌ ای پارمیدا

شکلات تخته‌ ای فرمند

شرکت شکلات‌سازی پرند با نام تجاری فرمند سال‌هاست که به تولید شکلات و محصولات شکلاتی می‌پردازد. شکلات تخته‌ ای فرمند با نام گالاردو در انواع طعم‌های شیری، پرتقالی، توت‌فرنگی، شکلات تلخ 60% و 83% تولید می‌شود. طعم بی‌نظیر این شکلات‌ها متناسب با ذائقه‌ی ایرانی و مناسب همه‌ی افراد است.

تصویری از شکلات تخته ای فرمند

شکلات تخته‌ ای سایرو

سایرو یکی از برندهای شرکت کیان شکلات کیمیا است که به تولید محصولات شکلاتی و خوشمزه می‌پردازد. یکی از محصولات این شرکت شکلات‌سازی، شکلات‌های تخته‌ ای است که در انواع مختلفی مانند شکلات تلخ 55، 65 و 75 درصد و همینطور شکلات سفید قهوه فوری و شکلات کاکائویی کریسپی تولید می‌شود.

نمایی از شکلات تخته ای سایرو

شکلات تخته‌ ای سوربن

سوربن یکی از برندهای مجموعه‌ی کاله است که با استفاده از بهترین مواد اولیه به تولید محصولاتی باکیفیت می‌پردازد. این شرکت با بهره‌مندی از استاندارهای جهانی در تولید شکلات و انتخاب مواد اولیه‌ی مرغوب، شکلات‌هایی بسیار خوش‌طعم و باکیفیت تولید می‌کند و شکلات تخته‌ ای‌های این برند نیز شامل شکلات تلخ و شکلات شیری سوربن می‌شود.

تصویری از شکلات تخته‌ ای سوربن

خرید شکلات تخته ای از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

شکلات همدم روزهای سرد پاییز و زمستان و خستگی‌های روزهای گرم تابستان است. بهار هم که می‌شود پای ثابت مهمانی‌ها و دورهمی‌ها همین شکلات‌ها هستند که لبخندی زیبا بر هر لبی می‌نشانند. شکلات تخته‌ ای یکی از انواع شکلات است که در طعم‌ها و اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند. برخی از این شکلات‌ها مخصوص پخت و پز و تزیین کیک و شیرینی هستند و برخی دیگر را می‌توانید به عنوان میان‌وعده در طول روز مصرف کنید. ما در این مطلب تلاش کردیم نکاتی مهم در مورد شکلات تخته‌ ای و روش‌های آب کردن آن بیان کنیم و در نهایت به معرفی بهترین برندهای ایرانی و خارجی شکلات تلخ پرداختیم. این نکته را هم باید اضافه کنیم که فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی به عنوان یکی از مراکز فروش انواع شکلات و خشکبار و آجیل به فروش شکلات تخته‌ ای می‌پردازد. شما می‌توانید برای خرید شکلات تخته‌ ای به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.