خشکبار

  • کالاهای موجود
آناناس خشک میوه‌ای اعلا
آناناس خشک میوه‌ای اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 170,000 تومان
از 161,500 تومان
% 5 تخفیف
انجیر فوق پرک استهبان
انجیر فوق پرک استهبان
بسته بندی از 200 گرم
از 52,000 تومان
پرتقال تو سرخ خشک اعلا
پرتقال تو سرخ خشک اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 32,000 تومان
از 30,400 تومان
% 5 تخفیف
مغز گردوی ایرانی درجه یک
مغز گردوی ایرانی درجه یک
بسته بندی از 200 گرم
از 69,000 تومان
مویز سیاه خارجی بدون هسته کیفیت خوب
مویز سیاه خارجی بدون هسته کیفیت خوب
بسته بندی از 200 گرم
از 33,000 تومان
توت فرنگی خشک اعلا
توت فرنگی خشک اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 99,000 تومان
از 94,050 تومان
% 5 تخفیف
موز خشک اعلا
موز خشک اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 72,000 تومان
انبه خشک اعلا
انبه خشک اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 150,000 تومان
نارگیل خشک اعلا
نارگیل خشک اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 69,000 تومان
مغز گردوی خارجی درجه یک
مغز گردوی خارجی درجه یک
بسته بندی از 200 گرم
از 58,000 تومان
انجیر پرک
انجیر پرک
بسته بندی از 200 گرم
از 46,000 تومان
زرشک اعلاء
زرشک اعلاء
بسته بندی از 200 گرم
از 18,000 تومان
توت خشک درشت اعلا
توت خشک درشت اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 98,000 تومان
خاکشیر اعلا
خاکشیر اعلا
بسته بندی از 200 گرم
از 42,500 تومان
مغز گردوی ایرانی با کیفیت خوب
مغز گردوی ایرانی با کیفیت خوب
بسته بندی از 200 گرم
از 60,000 تومان
از 57,000 تومان
% 5 تخفیف
loader filter hajibadoomi

همه چیز در مورد خشکبار

اگر بخواهیم خیلی مختصر و مفید تعریف و فهرست خشکبار را مشخص کنیم، باید بگوییم: «هر آن چیزی که در مغازه آجیل‎‌فروشی پیدا می‎شود؛ اما آجیل نیست!» شاید کمی خنده‌دار به نظر برسد و شاید هم زیادی کلی. اما واقعیت این است که تقریبا هر چیزی به جز آجیل می‌تواند در این دسته قرار بگیرد (حتی در خیلی شهرها، آن چیزی که به عنوان آجیل می‌شناسیم هم در این دسته قرار می‌گیرد!) خلاصه که بیخود نیست روی تابلوی هر مغازه‌ای کنار کلمه آجیل، خشکبار را هم می‌بینید. با این حساب، خشکبار می‌تواند شامل انواع برگه‌های خشک‌شده از هلو و زردآلو گرفته تا کیوی و خرمالو؛ زرشک و سنجد، عناب، کشمش (این یکی قطعا می‌تواند در دسته آجیل هم قرار بگیرد و به کاربری آن بستگی دارد)، گردو و حتی گاهی شکلات و چای هم باشد. برای خرید خشکبار بعد از خواندن این متن می‌توانید به فروشگاه اینترنتی حاجی ‌بادومی و با استعلام قیمت خشکبار محصول باکیفیت خود را خریداری کنید.

خشکبار

معروف‌ترین انواع خشکبار

یک لحظه چشمانتان را ببندید و به کلمه خشکبار فکر کنید؛ اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید چیست؟ احتمالا برگه‎‌ها نیستند؟ آن برگه‎‌های خوشمزه‌ای که بچه بودیم مادرهایمان درست می‌کردند؟ حالا دیگر اکثر خانه‌های بزرگ حیاط‌دار قدیمی شده‌اند آپارتمان‌های نقلی در ساختمان‌های بلند و کمتر کسی جا و حتی حوصله‌ای برای خشک کردن میوه‌ها و برگه درست کردن مثل قدیم دارد. دیگر تقریبا در هر مغازه آجیل‎‌فروشی پا بگذارید، این برگه‌ها به شما چشمک می‌زنند! ولی چقدر از خواص برگه‌ها که خوراکی محبوب همیشگی ماست، خبر دارید؟ ادامه مقاله را بخوانید. علاوه بر برگه‌ها فهرست خشکبار را تهیه کرده‌ایم و درباره خواص خشکبار به صورت جداگانه اطلاعات مفصلی در اختیار شما خواهیم گذاشت.

معروف‌ترین انواع خشکبار

برگه زردآلو - خشکبار تابستانی

زردآلو یکی از محبوب‌ترین میوه‌های تابستانی است. این میوه زرد خوشمزه به طلای تابستان معروف است. بعضی میوه‌ها هستند که وقتی خشک می‌شوند، اصطلاحا بی‌خاصیت می‌شوند و هر چه که دارند، از دست می‌دهند. ولی زردآلو اتفاقا کاملا برعکس است و خشک آن کالری و قند بیشتری نسبت به نوع تازه آن دارد. اگر پیمانه خود را به اندازه یک فنجان معمولی در نظر بگیریم؛ باید بگوییم یک فنجان از برگه زردآلو می‌تواند تقریبا به طور کامل (94%) از میزان نیاز روزانه بدن به ویتامین آن و همچنین تقریبا 1/4 از مقدار مورد نیازِ آهن بدن را تأمین کند. برگه زردآلو که جزو محبوب‎‌ترین خشکبارها هم هست، نزدیک به 10 گرم فیبر، کلسیم و همچنین ویتامین C دارد. مهمتر از همه اینکه این ماده غذایی خوشمزه، نوعی آنتی‌اکسیدان طبیعی دارد که در پیشگیری از سرطان بسیار موثر است و فقط در میوه‌ها و سبزی‌های دارای رنگ روشن پیدا می‌شود. خلاصه که برگه زردآلو را می‌توان گل سر سبد خانواده خشکبار قرار داد.

برگه زردآلو - خشکبار تابستانی

برگه هلو - خشکبار شیرین

برگه هلو هم یکی دیگر از خوشمزه‌ترین خشکبار ایران است؛ یعنی راستش آنقدر خوشمزه است که فکر نکنم کسی بتواند از خیر آن بگذرد. هلو هم یکی دیگر از میوه‌های تابستانی است که بچه بودیم مادرها خشک می‌کردند یا لواشک از آن درست می‌کردند. گفته می‌شود این خشکبار شیرین، از منابع غنی از انواع ویتامین اعم از ویتامین A، C و مجموعه ویتامین‌های گروه B است. به علاوه آهن و کلسیم آن هم چشمگیر و قابل‌توجه است. ولی مصرف بیش از حد آن می‌تواند مشکلات گوارشی برایتان ایجاد کند و به علاوه کار دست دندان‌هایتان بدهد. خلاصه که زیاده‌روی نکنید.

برگه هلو - خشکبار شیرین

میوه خشک - خشکبار بین‌المللی

در ادامه معرفی خشکبارها، به میوه خشک می‌رسیم. شاید اتفاقا بعد از گذشتن از برگه‌ها، بهتر باشد به میوه‌ها بپردازیم. چیزی که به عنوان برگه می‌شناسیم، شاید یکی از کاربردی‌ترین خشکبارها باشد. اما میوه‌ خشک هم با آن هم تنوع از نظر رنگ و بو، شهرت خوبی به دست آورده. میوه خشک، به عنوان حشکبار ارزان (البته نسبتا ارزان) می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کسانی باشد که مثلا نوع خاصی از میوه را دوست ندارند (مثل بچه‌های در سن رشد) و از طرف دیگر باید حتما مواد مغذی آن را هم دریافت کنند. دامنه‌ی آن هم بسیار گسترده است: از نارگیل و خرمالو بگیرید تا سیب و موز را می‎‌توانید خشک، ترد و بسیار خوشمزه بخرید. فروشگاه اینترنتی حاجی‌ بادومی در زمینه فروش میوه خشک نیز فعال است.

میوه خشک - خشکبار بین‌المللی

زرشک - خشکبار خراسانی

زرشک گل سر سبد خشکبار ایران و مخصوصا استان خراسان است. وقتی به زرشک فکر کنید، احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید زرشک پلو با مرغ خوشمزه و خوش‎‌عطر خودمان است. بیراه هم نیست. ولی این همه‌ی مصرف زرشک نیست. در غذاهای دیگر هم کاربرد دارد. به غیر از این، مصرف زرشک تازه هم فوایدی دارد بی‌حد و اندازه. زرشک به دلیل رنگ قرمز خود، منبع سرشاری است از آهن. بنابراین به طور خاص مناسب کسانی است که کم‌خونی دارند. به علاوه، به شدت برای قلب و عروق و البته کسانی که مشکلات گوارشی دارند مفید است. ولی این را هم بدانید که کمترین ضرر مصرف زیاد زرشک، افتادن فشار خون است و البته به همین هم خلاصه نمی‌ماند.

زرشک - خشکبار خراسانی

انجیر - خشکبار مقدس

قدمت کشت انجیر به عنوان میوه مصرفی در مصر به 2800 سال پیش از میلاد می‌رسد! در ایران هم این میوه از قدیم‌الایام در خراسان کشت می‌شده است. انجیر را از این بابت خشکبار مقدس می‌دانیم که در قرآن کریم سوره‌ای به نام آن اختصاص یافته و به آن قسم یاد شده است. به این دلیل که انجیر تازه خیلی زود خراب می‌شود، بیشتر مصرف این میوه شیرین و لذیذ، به صورت خشک‌شده است. انجیر خشک از قدیم یکی از چاشنی‌ها و شیرینی‌های محبوب ما ایرانی‌ها، به ویژه کنار چای بوده است. از خواص انجیر خشک هم هر چه بگوییم کم است: از فیبر بالا تا منبعی از ویتامین‌های مختلف. به علاوه این خشکبار خوشمزه، در این روزهای کرونایی هم مفید است؛ چرا که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

انجیر - خشکبار مقدس

زعفران ایرانی - طلای سرخ جهانی

زعفران به عنوان خشکبار اعلاء ایرانی که دیگر نیازی به معرفی ندارد. گل زیبای زعفران در مناطقی رشد می‌کند که تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی متعادل داشته باشند. زعفران را درست به دلیل گران قیمت بودن و البته کیفیت بالا، طلای سرخ نامیده‌اند. ایران بزرگترین تولیدکننده این خشکبار است. از قدیم از زعفران به عنوان یک آرامبخش قوی استفاده می‌کرده‌اند. شربت زعفران به آرامبخش بودن، بهبود گردش خون و بهبود گوارش شناخته می‌شده است. از زعفران به عنوان یک خشکبار خوش‌رنگ و عطر در پخت و پز ایرانی هم بسیار استفاده می‌شود.

زعفران ایرانی - طلای سرخ جهانی

خرما - گروهکی پرجمعیت از خانواده خشکبار ایرانی

خرما، یکی از قدیمی‌ترین انواع خشکبار است که در ایران به طور خاص در مناطق جنوبی کشور به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی رشد می‌کند. همانطور که می‌دانید، خرما در هر مرحله از رسیدن خود نام و البته طعم شیرین خاص خود را دارد. میوه نرسیده خرما، خارک نامیده می‌شود. رطب هم مرحله قبل از رسیدن کامل خود خرماست. البته ارقام مختلف خرما در ایران در شهرهای مختلف بسیار متعدد هستند. خرما منبعی غنی از انرژی، کربوهیدرات و قند است.

خرما - گروهکی پرجمعیت از خانواده خشکبار ایرانی

خشکبار - آلو بخارا قطره طلا

آلو جزو طناز خشکبار است. آلوها که لواشک می شوند و به دست دلبر می رسند از سری آلوهای خیلی خوشانس هستند. آلو طبع سرد و تری دارد. همین مورد آلو را در بین سایر ارقام خشکبار شاخص کرده است. این خشکبار؛ گوارش را تسهیل می‌بخشد و حال دلتان خوب را می کند. آلو سرشار از پتاسیم، ویتامین A، ویتامین B6 است. همیشه در کنار مغزهای گرم و خشک آجیلی این خشکبار پر خاصیت را فراموش نکنید. خورشت آلو اسفناج و خورشت آلو با مرغ جزو غذاهای سنتی و پرخاصیت ایرانی است.

خشکبار - آلو بخارا قطره طلا

خشکبار- کشمش شیرینی بی ضرر

کشمش جزو پیشکسوتان خشکبار است. اینگونه می گویند که کشت انگور اولین بار در ارمنستان شکل گرفت. انگور‌ها را در زیر آفتاب کویر می گذاشتند تا کشمش شوند. طولی نکشید که آوازه کشمش در همه جای دنیا پیچید. کشمش از طریق یونان به ایتالیا سفر کرد و در آنجا بسیار مورد استقبال واقع شد به طوری که بخش اصلی رژیم غذایی رومیان شد. آنرا به همراه زیتون و سایر میوه های دیگر می خوردند. باورتان نمی شود همین کشمش چنان ارزشمند شده بود که برای رومیان چیزی فراتر از غذا معنی داشت مثلا و به جای سکه و طلا، به ورزشکاران برنده کشمش جایزه می‌دادند.

کشمش بخورید تا تیز هوش شوید؛ چون آنتی اکسیدان های قوی کشمش از تخریب سلولی شدیدا جلوگیری می‌کنند. کشمش خشکبار ضد پیری است. این خشکبار حاوی یک ماده معدنی کمیاب به نام سلنویم است و سر سختانه از سلامت پوست محافظت می‌کند. شیرینی کشمشی معروف و کشمش پلو خوردنی‌های خوشمزه و دوستداشتنی هستند.

خشکبار- کشمش شیرینی بی ضرر

خشکبار - گردو مغز خشکبار

گردو مغز ارزشمندی است. به طوری که می‌توانید گردو را به جای غذا‌‌های پر کالری و پر حجم میل کنید و خیالتان راحت باشد که در مسیر تناسب اندام دوست و همراه مورد اعتمادی است. این خشکبار منبع عالی پروتئین، فیبر، ویتامین و انواع آنتی اکسیدان‌ها است. گردو از میان خشکبار بیشترین مقدار امگا3 را دارد. با گردو زیاد فسنجان درست کنید و کیفش را ببرید.

خشکبار - گردو مغز خشکبار

نگهداری از خشکبار و آجیل در شرایط کرونایی

نگهداری آجیل و خشکبار همیشه یکی از نگرانی‌ها بوده است، اینکه چطور آجیل‌ها تازه و باکیفیت باقی بمانند و البته از گزند آفت و حشرات هم دور باشند. حالا با شیوع ویروس کرونا شاید مساله کمی پیچیده‌تر هم شده است! حالا که مردم بسته‌های خریدهای خود را پیش از مصرف با انواع مواد می‌شویند و ضدعفونی می‌کنند این سوال پیش می‌آید که آجیل را چطور باید ضدعفونی کرد؟! آیا در این ایام شیوع ویروس کرونا می‌توان با خیال راحت آجیل خرید و مصرف کرد؟

ما در این مطلب تصمیم داریم نکاتی را در مورد تهیه و نگهداری آجیل برای شما بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

تغذیه در ایام کرونا!

ماندن زیاد در خانه تقریبا برابر است با مصرف بیشتر اسنک‌ها و تنقلات! اما در شرایط این روزها که سیستم ایمنی بدن باید تقویت شود، مساله‌ی تغذیه از اهمیت زیادی برخوردار است. مصرف میوه و سبزیجات تازه همیشه انتخاب خوبی است. بنابراین بهتر است سعی کنید میوه و سبزیحات را در رژیم غذایی خود نگه دارید (البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی).

خشکبارها مثل انواع لوبیا، نخود، عدس و غیره منبعی غنی از پروتئین‌های گیاهی، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که نباید از آنها غافل شوید. بعلاوه آجیل‌ها می‌توانند تنقلات مفید و پرخاصیت این ایام باشند که با مواد معدنی و ویتامین‌هایی که دارند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت خواهند کرد و البته جایگزین خوبی هم برای تنقلات مضر هستند. اما مسأله‌ی اصلی اطمینان از سلامت و کیفیت این آجیل‌ها است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تغذیه در ایام کرونا!

چرا آجیل و خشکبار مصرف کنیم؟

آجیل‌ و انواع خشکبار طرفداران زیادی در کشور ما دارد. آجیل‌ها در واقع مغزهای سالم حاوی چربی‌های اشباع نشده، پروتئین، فیبر و مواد مغذی دیگر هستند. برای مثال بادام زمینی حاوی مقداری زیادی ویتامین B است، بادام سرشار از کلسیم و ویتامین E است و گردوها منبع غنی فولات، ویتامین E و امگا 3 هستند. البته همه‌ی آجیل‌ها حاوی منیزیم نیز هستند.

البته نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید میزان مصرف این مواد است. اگر روزانه بیشتر از یک یا دو مشت آجیل مصرف کنید کالری اضافه دریافت خواهید کرد که خطرات چاقی را به همراه دارد. بعلاوه بهتر است از مصرف آجیل‌هایی که با شکلات یا شکر شیرین شده‌اند نیز تا حد مقدور خودداری کنید. البته حواستان به میزان نمک آجیل‌ها هم باشد، آجیل‌های شور برای افرادی که فشار خون بالایی دارند می‌تواند خیلی مضر باشد.

بعلاوه برای مصرف آجیل و لذت بردن و بهره‌مند شدن از خواص بی‌شمار آن، باید بسته‌بندی و روند تهیه‌ی آن‌ها مطمئن باشد. بسته‌بندی سالم باعث حفظ روغن آجیل‌ها و جلوگیری از رشد باکتری در آن‌ها می‌شود. برای نگهداری صحیح آجیل برای زمان طولانی نکاتی هست که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

چرا آجیل و خشکبار مصرف کنیم؟

نگهداری و ذخیره‌ی آجیل و خشکبار

بیشتر افراد آجیل‌های خود را درون انبار نگهداری می‌کنند! در واقع این کاری است که مادران ما انجام می‌دادند و نسل به نسل منتقل شده است!! اما خب حقیقت این است که انباری یا داخل کابینت‌های آشپزخانه (و البته نقاط کشف نشده‌ی دیگری که فقط مامان‌ها خبر دارند و بس) جای مناسبی برای نگهداری آجیل و خشکبار نیست. بهترین مکان برای نگهداری آجیل و مغز فریزر است. سردترین جایی که می‌توانید آنها را برای مدت طولانی نگهداری کنید. مدت زمان نگهداری آجیل و خشکبار بستگی به دما و رطوبت محیط نگهداری آنها دارد. مدت ماندگاری این مواد در دمای اتاق خیلی کمتر از دمای یخچال یا فریزر است. در دمای اتاق شاید فقط بتوانید تا چند ماه آجیل‌های خود را نگه دارید، البته در این شرایط احتمال آفت گرفتن و ورود حشرات به بسته‌بندی شما هم وجود دارد.

اگر می‌خواهید مغز و آجیل‌های خود را به مدت یک سال یا بیشتر نگهداری کنید بهتر است آنها را داخل فریزر قرار دهید. در دمای 4 درجه‌ی سانتی‌گراد (40 درجه فارنهایت) یا کمتر این مواد یک سال یا بیشتر کیفیت خود را حفظ می‌کنند. اگر قصد دارید برای زمانی بیشتر از دو سال آجیل خود را نگهداری کنید دمای منفی 18 درجه سانتی‌گراد مناسب خواهد بود. بعلاوه از آنجایی که آجیل‌ها ممکن است رطوبت یا طعم و عطر مواد غذایی دیگر را به خود جذب کنند بهتر است آنها را درون بسته‌بندی‌های محکمی مثل کیسه فریزر یا شیشه قرار دهید.

نگهداری و ذخیره‌ی آجیل و خشکبار

نکات مربوط به بهداشت آجیل و خشکبار در ایام شیوع کرونا

یکی از نگرانی‌ها آلوده بودن موادغذایی یا بسته‌های آنها به ویروس کروناست که می‌تواند باعث بیمار شدن افراد دیگر شود. البته تماس نزدیک با افراد دیگر هنگام خرید موادغذایی هم می‌تواند بسیار خطرناک باشد. به طور کلی رعایت بهداشت و مراقبت هنگام خرید یا استفاده از موادغذایی برای جلوگیری از هر گونه بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین اولین قدم دور انداختن بسته‌بندی‌های غیرضروری است. پاکت یا ظرف خریداری شده را عوض کنید و دست‌هایتان را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید. حواستان باشد اسپری کردن الکل و مواد ضدعفونی کننده روی آجیل و خشکبار کار عاقلانه‌ای نیست. ما در ادامه چند نمونه فرایندهای ضدعفونی کردن آجیل را به شما معرفی خواهیم کرد.

نکات مربوط به بهداشت آجیل و خشکبار در ایام شیوع کرونا

تفت دادن آجیل‌ها

حتما شنیده‌اید که حرارت دادن مواد غذایی باعث از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود. اگر تا حالا ساده از کنار این موضوع رد می‌شدید پیشنهاد می‌کنم مسأله را جدی بگیرید. ویروس کرونا در دمای 90 درجه سانتی‌گراد از بین می‌رود، البته حداقل 30 ثانیه زمان لازم است! بنابراین اگر آجیل تهیه کرده‌اید و نمی‌دانید چطور آن را ضدعفونی کنید بهتر است آن را درون تابه بریزید و به مدت 30 ثانیه تفت بدهید. به این ترتیب می‌توانید بدون نگرانی آجیل خود را مصرف کنید.

حرارت دادن در فر یا مایکروفر

اگر وقت کافی برای تفت دادن آجیل ندارید و یا نگران تغییر زیاد رنگ یا طعم آجیل‌های خود هستید می‌توانید آن‌ها را درون سینی فر بریزید و با دمای متوسط کمی حرارت بدهید. این شیوه هم آجیل‌های شما را ضدعفونی می‌کند. البته در مورد حرارت دادن هم حواستان به دما و زمان باشد چرا که ممکن است آجیل‌های خوشمزه‌ی خود را قربانی وسواس و نگرانی زیاد از حد خود کنید و آنها را بسوزانید! استفاده از حرارت سشوار هم البته یک راه پیشنهادی برای حرارت دادن به آجیل‌ها است که پیشنهاد می‌کنیم اگر به فر یا مایکروفر دسترسی نداشتید (و البته نمی‌‌توانستید آنها را تفت هم بدهید) با استفاده از سشوار آجیل‌های خود را حرارت بدهید.

نکات مهم در مصرف بهداشتی آجیل و خشکبار

به طور کلی در مصرف آجیل و خشکبار (و البته هر نوع مواد غذایی) بهتر است این نکات را در نظر داشته باشید:

دست‌های خود را هر بار پیش و پس از مصرف آجیل با آب و صابون بشویید.

اگر آجیل‌هایی با پوسته (مثل پسته) خریدید آنها را پوست بگیرید و در ظرف شیشه‌ای مناسب نگهداری کنید.

از تفت دادن یا حرارت دادن برای از بین بردن ویروس‌های احتمالی استفاده کنید و هر بار پس از مصرف در ظرف مورد نظر را محکم ببندید.

به هیچ وجه آجیل‌های خریداری شده‌ی خود را با آب نشویید زیرا باعث ایجاد رطوبت و رشد باکتری در آنها می‌شود.

نکات مهم در مصرف بهداشتی آجیل و خشکبار

خرید آجیل و خشکبار از فروشگاه‌های معتبر - فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

یکی از نکات مهم برای خرید آجیل و خشکبار، خرید آن از فروشگاه‌های معتبر است. همانطور که اشاره کردیم تماس نزدیک با افراد دیگر هنگام خرید موادغذایی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین بهتر است تا جای ممکن از خرید‌های غیرضروری اجتناب کنید. آجیل خوب و با کیفیت و البته بهداشتی را می‌توانید از آجیل و خشکبار حاجی بادومی تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی با فروش انواع آجیل و خشکبار عالی و ممتاز در خدمت مشتریانی است که به سلامتی و تغذیه‌ی خود اهمیت می‌دهند.