حلوا ارده

  • کالاهای موجود
حلوا شکری کنجد محمد ساعدی نیا 400 گرمی
حلوا شکری کنجد محمد ساعدی نیا 400 گرمی
243,000 تومان
حلوا شکری باتزیین کنجد محمد ساعدی نیا 400 گرمی
حلوا شکری باتزیین کنجد محمد ساعدی نیا 400 گرمی
210,000 تومان
حلوا ارده با مغز پسته رامونا 180 گرمی
حلوا ارده با مغز پسته رامونا 180 گرمی
ناموجود
حلوا ارده با شیره خرما رامونا 180 گرمی
حلوا ارده با شیره خرما رامونا 180 گرمی
ناموجود
حلوا ارده سنتی رامونا 180 گرمی
حلوا ارده سنتی رامونا 180 گرمی
ناموجود
حلوا ارده با شیره انگور رامونا 180 گرمی
حلوا ارده با شیره انگور رامونا 180 گرمی
ناموجود
حلوا ارده با مغز گردو رامونا 180 گرمی
حلوا ارده با مغز گردو رامونا 180 گرمی
ناموجود
حلوا ارده سنتی رامونا 850 گرمی
حلوا ارده سنتی رامونا 850 گرمی
ناموجود
حلوا سه شیره محمد ساعدی نیا 400 گرمی
حلوا سه شیره محمد ساعدی نیا 400 گرمی
ناموجود
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

حلوا ارده

دوست دارید با صبحانه یک ماده غذایی خوشمزه بخورید که تا ظهر شما را شارژ کند؟ برای این پرسش گزینه‌های زیادی مثل تخم مرغ، کله پاچه، غلات صبحانه، چای، قهوه و بیسکویت به ذهنتان می‌رسد. همه این‌ها گزینه‌های جذابی برای آغاز کردن روز هستند. اما برخی افراد دلشان می‌خواهد که صبحانه سالم بخورند که چربی یا شکر زیادی نداشته باشد و اگر هم شکر داشته باشد، دوست دارند شکرش زیاد نباشد یا جزء قندهای مضر نباشد.

خبر خوب این است که اگر شما جزو این دسته افراد هستید و به سلامتی خود اهمیت می‌دهید، غذاهایی وجود دارند که این دو نیاز شما را برآورده کنند. یکی از این مواد غذایی حلوا ارده است. جزء اصلی تشکیل‌دهنده حلوا ارده، دانه کنجد است و دانه کنجد مواد مغذی و خواص زیادی برای بدن  دارد. در این مطلب در مورد حلوا ارده، خواص آن و قیمت حلوا ارده کیلویی صحبت خواهیم کرد. ضمنا برای خرید حلوا ارده می‌توانید به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی سر بزنید.

حلوا ارده به انگلیسی

پیش از اینکه در مورد حلوا ارده و خواص آن صحبت کنیم، می‌خواهیم بدانیم که حلوا ارده به انگلیسی چه می‌شود. حلوا ارده نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر هم طرفداران زیادی دارد. بنابراین، طبیعی است که وقتی آن را در اینترنت جست و جو می‌کنید، عبارت حلوا ارده به انگلیسی هم وجود دارد، با اینکه خود این عبارت یک عبارت غیرانگلیسی است. ترجمه حلوا ارده به انگلیسی می‌شود Tahini halva.

(برای خرید شکلات و از جمله خرید شکلات پذیرایی حتما به حاجی بادومی سر بزنید.)

حلوا ارده چیست؟

می‌توان در مورد حلوا ارده گفت که یک نوع دسر است که منشأ آن مناطق خاورمیانه است. این دسر با ۵ ماده اصلی هم می‌تواند درست شود. نوع حلوا ارده در کشورهای مختلف خاورمیانه ممکن است با هم متفاوت باشد، اما جزء اصلی آن همان ارده است که از پودر کردن دانه‌های کنجد بو داده درست شده است. در ادامه در مورد طرز تهیه انواع  مختلف حلوا ارده صحبت خواهیم کرد.

برای خرید حلوا ارده و بررسی قیمت حلوا ارده حتما به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی سر بزنید و از میان محصولات متنوع، خرید کنید.

(از صفحه خرید تنقلات خارجی و ایرانی بازدید کنید.)

خواص حلوا ارده برای سلامتی

حلوا ارده از پودر کردن دانه‌های کنجد خام یا تفت داده بدست می‌آید. بنابراین، خواص حلوا ارده بیشتر به مواد غذایی که در این دانه‌های کنجد وجود دارند بازمی‌گردد. برای مثال، یکی از مواد غذایی که در دانه‌های کنجد حلوا ارده وجود دارد، فیبر آن است که برای سلامت دستگاه گوارش و کاهش مشکل یبوست بسیار مهم است.

علاوه‌براین، یکی دیگر از خواص حلوا ارده این است که چربی‌هایی که در دانه کنجد آن وجود دارد، جزو چربی‌های اشباع‌نشده هستند و خوردن آن می‌تواند میزان چربی‌های مضر در بدن انسان را کاهش دهد. به این ترتیب خرید حلوا ارده و گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه ایده‌ی خوبی است. ضمن اینکه قیمت حلوا ارده را می‌توانید در حاجی بادومی بررسی کرده و خرید کنید.

(امکان خرید شکلات خارجی با قیمت مناسب در فروشگاه حاجی بادومی وجود دارد.)

خواص حلوا ارده در بارداری

گفتیم که در ماده اصلی تشکیل‌دهنده حلوا ارده آن است که ارده از پودر کردن دانه‌های کنجد بو داده به وجود می‌آید. این دانه های کنجد مواد غذایی زیادی در خودشان دارند که با مصرف حلوا ارده در بارداری، زنان باردار می‌توانند از مزایای این مواد غذایی بهره‌مند شوند.

یکی از خواص خوردن حلوا ارده در بارداری این است که زنان باردار می‌توانند فولیک اسیدی که در حلوا ارده وجود دارد را به بدن خود برسانند. رساندن فوری فولیک اسید در بدن مادر برای جنین او بسیار مهم است. این فولیک اسید ماده‌ای است که زنان باردار باید مصرف کنند اگر می‌خواهند از بروز اختلالات مادرزادی در جنین جلوگیری کنند.

خرید حلوا ارده برای خانم‌های باردار می‌تواند یک اولویت تغذیه‌ای باشد. قیمت حلوا ارده کیلویی یا قیمت حلوا ارده بسته‌بندی را در حاجی بادومی بررسی کرده و برای خرید محصول مورد نظر خود اقدام کنید.

(اط صفحات خرید پسته، خرید بادام، خرید فندق و خرید تخمه بازدید کنید.)

خواص خوردن حلوا ارده در بارداری و رشد بهتر جنین

در حلوا ارده مواد غذایی مفید زیادی برای رشد جنین وجود دارند. با مصرف حلوا ارده، مادر می‌تواند موادی مثل کلسیم، انواع ویتامین B مثل ریبوفلاوین، نیاسین و تیامین را به بدن خود برساند که همه این‌ها موادی هستند که برای رشد جنین مهم هستند. علاوه‌براین، زنان باردار با خوردن حلوا ارده شکری در بارداری می‌توانند پروتئین و آمینو اسیدهایی که در حلوا ارده هستند را به بدن خود برسانند که این‌ها هم برای رشد جنین مهم هستند.

خواص حلوا ارده در بارداری و کاهش مشکلات گوارشی و یبوست

یکی از مشکلات رایج که زنان باردار در دوران بارداری ممکن است برایشان به وجود بیاید، بروز مشکلات گوارشی مثل نفخ و یبوست است. در حلوا ارده مقدار زیادی فیبر وجود دارد و فیبر برای سلامت دستگاه گوارش مفید است. زنان باردار با خوردن حلوا ارده در دوران بارداری می‌توانند فیبر زیادی به بدن خود برسانند و از بروز مشکلات گوارشی مثل یبوست که یک مشکل رایج در بین زنان باردار است، جلوگیری کنند.

برای بررسی قیمت حلوا ارده کیلویی یا بسته بندی و خرید حلوا ارده باکیفیت حتما به حاجی بادومی سر بزنید.

(برای خرید بادام زمینی و خرید کره بادام زمینی به حاجی بادومی سر بزنید.)

خواص حلوا ارده در بارداری و کاهش کلسترول مضر در بدن

در حلوا ارده مقداری اسید اولئیک وجود دارد. اسید اولئیک ماده‌ای است که می‌تواند به ما کمک کند که میزان کلسترول مضر در بدنمان را کاهش بدهیم که همان کلسترول ال دی ال است. از آن طرف، این ماده می‌تواند به افزایش کلسترول مفید یا کلسترول اچ‌دی ال در بدن کمک کند. بنابراین، یکی از خواص حلوا ارده در بارداری کنترل کلسترول مضر و افزایش کلسترول مفید در بدن زنان باردار است.

برای تغذیه‌ی سالم در دوران بارداری از خرید حلوا ارده غافل نشوید. برای خرید حلوا ارده و بررسی قیمت حلوا ارده می‌توانید از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی بازدید کنید.

مزایای حلوا ارده در بارداری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مادر

در دوران بارداری که بدن مادر علاوه بر تغذیه خود، جنین را هم تغذیه می‌کند و خیلی از ارگان‌های بدنش ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند. یکی از ارگان‌ها در بدن مادر که ممکن است کارکردش نسبت به مواقع عادی ضعیف‌تر شود، سیستم ایمنی آن است.

بنابراین، زنان با خوردن حلوا ارده در بارداری می‌توانند سیستم ایمنی خود را تقویت کنند. چرا؟ چون با خوردن حلوا ارده در بارداری زنان می‌توانند ویتامین‌ C که در دانه‌های کنجد ارده وجود دارد را به بدن خود برسانند و همان‌طور که می‌دانید، ویتامین C ماده مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن است. خرید حلوا ارده در دوران بارداری را فراموش نکنید.

(برای خرید میوه خشک به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

عوارض حلوا ارده در بارداری

با اینکه گفتیم کم خوردن حلوا ارده شکری در بارداری و حلوا ارده می‌تواند مزایای زیادی برای زنان باردار داشته باشد، اما نباید از عوارض حلوا ارده در بارداری هم غافل ماند. به‌طورکلی، خوردن حلوا ارده ضرری ندارد و نمی‌توان گفت که مضرات حلوا ارده در بارداری زیادی برای زنان باردار وجود دارد. بااین‌وجود، برخی از زنان باردار ممکن است نسبت به دانه‌های کنجد و عسلی که در ساخت حلوا ارده بکار می‌روند، حساسیت داشته باشند.

این حساسیت می‌تواند یکی از مضرات حلوا ارده در بارداری باشد. بنابراین، زنان باردار باید نسبت به حساسیت‌های غذایی خود آگاه باشند و بدانند که به چه چیزهایی حساسیت دارند تا بعد از خوردن حلوا ارده برایشان مشکلی پیش نیاید.

مضرات حلوا ارده در بارداری: آن را به میزان متعادل مصرف کنید تا خیلی اضافه‌وزن نداشته باشید

خوردن حلوا ارده در سه‌ماهه اول و سه‌ماهه دوم بارداری مجاز است، به صورتی که آن را به طور متعادل مصرف کنید. با اینکه گفتیم در حلوا ارده میزان چربی زیادی وجود دارد و آن چربی برای بدن مفید است، اما قند هم در حلوا ارده وجود دارد.

اگر زنان باردار آن را به‌طور متعادل مصرف نکنند، یکی از عوارض حلوا ارده در بارداری این است که قند زیادی در حلوا ارده وجود دارد که می‌تواند تبدیل به چربی شود و اضافه وزن زیادی را برای زنان باردار به وجود بیاورد. برای همین، بهتر است که در خوردن حلوا ارده تعادل را رعایت کنید تا به اضافه وزن زیاد دچار نشوید.

(از صفحه خرید انجیر خشک و خرید توت خشک بازدید کنید.)

مزایای خرید حلوا ارده

در حلوا ارده مقدار قابل‌توجهی پروتئین وجود دارد. در دانه های کنجد که ارده حلوا را تشکیل می‌دهند مقدار زیادی پروتئین وجود دارد و پروتئین در بدن  ماده مهمی است. وقتی‌که پروتئین می‌خوریم بیشتر احساس سیری می‌کنیم و از پرخوری می‌پرهیزیم.

همچنین، در بدنسازی ورزشکاران بعد از تمرینات ورزشی خود که پروتئین مصرف می‌کنند، این پروتئین به آن‌ها اجازه می‌دهد که ماهیچه‌سازی کنند و در صورت آسیب به بافت‌های ماهیچه‌‌ای ، پروتئین بافت‌های ماهیچه آن‌ها را ترمیم می‌کند. خرید حلوا ارده و مصرف به اندازه‌ی آن با مزایای سلامتی زیادی همراه خواهد بود. برای خرید حلوا ارده و بررسی قیمت حلوا ارده کیلویی یا بسته بندی حتما به حاجی بادومی سر بزنید.

معایب احتمالی مصرف حلوا ارده

در حلوا ارده مواد غذایی زیادی وجود دارد و خوردن آنها برای انسان ضرری ندارد. بااین‌وجود، در نظر داشته باشید که در حلوا ارده به غیر از دانه‌های کنجد بوداده که پودر شده و ارده آن را تشکیل می‌دهند، موارد دیگری مثل شکر و هل هم قاطی حلوا شده‌اند.

بنابراین، یکی از عوارضی که خوردن بیش‌ازحد حلوا ارده می‌تواند داشته باشد، این است که ممکن است به سلامت دهان و دندان ضرر بزند و برای افراد دیابتی خطرناک باشد. اما به غیر از آن، افراد عادی اگر روزانه حداقل ۳۰ گرم حلوا ارده را مصرف کنند به سلامت آن‌ها ضرری نمی‌رسد. اگر به فکر تغذیه‌ی سالم هستید، خرید حلوا ارده را هم در لیست خریدهای خود قرار دهید اما در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.

(برای خرید گردو حتما به حاجی بادومی سر بزنید.)

تفاوت ارده با حلوا ارده

ارده پودری است که از له کردن دانه‌های کنجد بوداده و تفت داده بدست می آید. اما حلوا ارده بعد از این‌که این پودر به دست آمد، مواد دیگری مثل شکر، شیره خرما، شیره انگور به آن اضافه می‌شود. برای همین، تفاوت ارده با حلوا ارده این است که ارده فقط دانه‌های کنجد بو داده‌ پودر شده است.

همچنین، یک تفاوت ارده و حلوا ارده در این است که خود ارده همان دانه‌های کنجد بو داده شده و هیچ مواد شیمیایی به آن اضافه نشده است. اما در حلوا ارده‌ای که در بازار مشاهده می‌کنید، ممکن است کمی مواد افزودنی به آن زده شده باشد که مدت نگهداری برای مصرف آن را بیشتر می‌کند.

خرید حلوا ارده یا ارده هر دو در یک رژیم غذایی سالم پیشنهاد می‌شود. برای خرید و بررسی قیمت حلوا ارده یا ارده می‌توانید به حاجی بادومی سر بزنید.

فرق حلوا ارده و حلوا شکری در چیست؟

حلوا ارده و حلوا شکری از نظر ساخت و مواد تشکیل‌دهنده تقریباً با همدیگر فرقی نمی‌کنند، اما فرق حلوا ارده و حلوا شکری در نوع شکری است که به آن زده می‌شود. حلوا ارده از عسل، شیره انگور یا شیره خرما هم تشکیل شده است. بنابراین، شکر هایی که در آن استفاده شده شکرهای طبیعی هستند.

اما حلوای شکری علاوه بر این‌که مثل حلوا ارده از ارده تشکیل شده، به جای شیره خرما یا انگور و عسل از شکر و افزودنی‌های خوراکی در تولید آن استفاده شده است. بنابراین، تفاوت حلوا ارده با حلوای شکر در این است که میزان شکر حلوا شکری بیشتر از حلوا ارده است.

یک تفاوت حلوا ارده با حلوای شکری که باعث می‌شود این دو از نظر ظاهری هم کمی با همدیگر فرق کنند، این است که حلوا ارده نسبت به حلوا شکری بافتی نرم‌تر دارد. این‌هم به‌خاطر این است که در حلوا شکری از شکر صنعتی استفاده می‌شود، ولی در حلوا ارده از شکر استفاده نمی‌شود.

(برای خرید آبنبات، خرید مارشمالو و خرید پاستیل به صفحه مورد نظر رجوع کنید.)

انواع محصولات حلوا ارده

حلوا ارده شابلی

حلوا ارده شابلی محصولی از شهر اردکان در استان یزد است. در حلوا ارده شابلی از مواد غذایی مثل کنجد، شکر، هل، سفیده تخم‌مرغ، عصاره چوبک و اسید سیتریک استفاده شده است. شرکت شابلی انواع محصولات حلوا ارده را به بازار ارائه می‌کند. به غیر از حلوا ارده‌ی ساده، حلوا ارده‌ شکلاتی هم که همان حلوا ارده با طعم شکلات است هم از انواع محصولات شابلی است.

حلوا ارده عقاب

شرکت عقاب در تولید محصولات کنجدی سابقه خیلی زیادی دارد. شرکت حلوای عقاب در سال 1319 تأسیس شد و بعد از آن کم‌کم شروع به توسعه خود کرد. امروز این شرکت یکی از با اعتبارترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید حلوا در ایران است و انواع محصولات حلوا ارده عقاب را به بازار ارائه می‌دهد.

محصولات حلوا ارده عقاب به خاطر کیفیت و طعم برترشان جزو پرطرفردارترین حلوا ارده در بازار ایران هستند. قیمت حلوا ارده عقاب نیز مناسب است و می‌توانید برای خرید حلوا ارده عقاب از فروشگاه‌ها اقدام کنید.

حلوا ارده رامونا

شرکت توسعه فرآیند تدبیر اسپادانا یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر حلوا ارده در ایران است که محصولات خود را با نام تجاری رامونا به بازار عرضه می‌کند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1396 در شهرک صنعتی اردکان آغاز کرده و در مدتی کوتاه توانست با تولید محصولاتی باکیفیت، توجه بازار را به خود جلب کند.

این شرکت برای تولید محصولات خود از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کند و علاوه بر حلوا ارده محصولات متنوع دیگری مانند ارده، کرم کنجد و روغن کنجد نیز عرضه می‌کند. برای خرید انواع حلوا ارده رامونا و بررسی قیمت حلوا ارده رامونا می‌توانید به فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی سر بزنید.

قیمت حلوا ارده و خرید حلوا ارده از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

حلوا ارده یکی از مغذی‌ترین میان وعده‌هایی است که شما می‌توانید در روز آن را مصرف کنید. همان‌طور که گفتیم در هر حلوا ارده مقدار زیادی کنجد وجود دارد و دانه‌های کنجد عضو تشکیل‌دهنده اصلی آن هستند. بنابراین، شما می‌توانید حلوا ارده را به‌عنوان میان وعده یا در کنار صبحانه یا در کنار غذاهای دیگر مصرف کنید.

اگر مایل به خرید حلوا ارده هستید، ما در فروشگاه آنلاین حاجی بادومی مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین انواع حلوا ارده را برای خرید مشتریان قرار داده‌ایم. شما در فروشگاه آنلاین حاجی بادومی می‌توانید قیمت حلوا ارده کیلویی یا بسته بندی را مشاهده و نسبت به خرید آن اقدام کنید. ضمن اینکه امکان خرید آجیل و خرید خشکبار در این فروشگاه نیز وجود دارد.