غلات صبحانه

  • کالاهای موجود
کورن فلکس کلاگز کرانچی نات عسلی 330 گرمی
کورن فلکس کلاگز کرانچی نات عسلی 330 گرمی
499,000 تومان
کورن فلکس فیتنس نستله رژیمی 410 گرمی
کورن فلکس فیتنس نستله رژیمی 410 گرمی
ناموجود
کورن فلکس کلاگز حلقه ای فروت لوپس 330 گرمی
کورن فلکس کلاگز حلقه ای فروت لوپس 330 گرمی
ناموجود
کورن فلکس کلاگز اسپشیال کی کلاسیک 300 گرمی
کورن فلکس کلاگز اسپشیال کی کلاسیک 300 گرمی
ناموجود
کورن فلکس فیتنس نستله شیر و شکلات 375 گرمی
کورن فلکس فیتنس نستله شیر و شکلات 375 گرمی
ناموجود
کورن فلکس گلد نستله برف 300 گرمی
کورن فلکس گلد نستله برف 300 گرمی
ناموجود
کورن فلکس کلاگز زیمیز ستاره ای دارچینی 330 گرمی
کورن فلکس کلاگز زیمیز ستاره ای دارچینی 330 گرمی
ناموجود
کورن فلکس کلاگز خروسی 360 گرمی
کورن فلکس کلاگز خروسی 360 گرمی
ناموجود
کورن فلکس گلد نستله ساده 330 گرمی
کورن فلکس گلد نستله ساده 330 گرمی
ناموجود
loader filter hajibadoomi
ارسال تهران رایگانه! ارسال تهران رایگانه!
ارسال فوری در تهران ارسال فوری در تهران

غلات صبحانه

آیا شما هر روز یک نوع صبحانه می‌خورید و از یکنواخت و تکراری بودن صبحانه‌های خودتان خسته شده‌اید؟ آیا به‌دنبال یک غذای متنوع برای پر کردن این وعده غذایی مهم در روزتان هستید؟ برای خوردن صبحانه گزینه‌های مختلفی وجود دارد و شما تقریباً هرچیزی را می‌توانید در رژیم غذایی برای صبحانه قرار دهید.

اما در خوردن وعده‌های غذایی شما باید کمی احتیاط را هم رعایت کنید، زیرا ممکن است خیلی از آن‌ها دارای موادی باشند که خوردن آن‌ها به‌طور مکرر و به میزان زیاد برای سلامتی‌تان مضر باشد. یکی از مواد غذایی که خیلی از افراد برای خوردن صبحانه به سراغ آن می‌روند غلات صبحانه است.

خرید آبنبات

معادل انگلیسی واژه غلات صبحانه

شاید شما نام غلات صبحانه به انگلیسی را شنیده باشید. نام غلات صبحانه به انگلیسی cereal است. غلات صبحانه در کشورهای خارجی طرف‌داران زیادی دارد و خیلی از افراد غلات صبحانه با شیر را به‌عنوان وعده اصلی صبحانه صرف می‌کنند. ما در این مقاله در مورد انواع غلات صبحانه، خواص آن و چند نوع محصول غلات صبحانه ایرانی و خارجی صحبت خواهیم کرد. پیش‌از هر چیزی بیایید به سراغ این برویم که ببینیم اصلاً غلات صبحانه چیست و از چه مخلفاتی تشکیل شده‌است.

غلات صبحانه به انگلیسی چه میشود

غلات صبحانه چیست؟

اگر بخواهیم بگوییم که غلات صبحانه چیست و یک تعریف کلی از آن ارائه دهیم، غلات صبحانه رژیمی و به‌طورکلی غلات صبحانه از دانه‌های گندمی درست می‌شود که پروسه شده‌اند. علاوه‌براین، سازندگان غلات صبحانه رژیمی و دیگر انواع غلات صبحانه به آن‌ها ویتامین و مواد معدنی را هم اضافه می‌کنند تا ارزش غذایی آن را بالا ببرند. خیلی از افراد غلات صبحانه را با شیر، ماست، میوه یا میوه خشک و آجیل مصرف می‌کنند.

در ادامه ما در مورد روش درست کردن غلات صبحانه رژیمی و انواع دیگر آن صحبت خواهیم کرد و در این‌مورد توضیح خواهیم داد که غلات صبحانه شامل چیست.

غلات صبحانه شامل چیست؟

طریقه تولید غلات صبحانه

برای این‌که به این سؤال جواب بدهیم که روال درست کردن غلات صبحانه شامل چیست، باید مراحل درست کردن غلات صبحانه را به چند بخش تقسیم کنیم. مرحله اول مرحله پروسه کردن دانه‌های گندم است. در این مرحله سازندگان غلات صبحانه دانه‌های گندم را به‌صورت آرد پودر می‌کنند و آن‌ها را می‌پزند.

مرحله بعدی مخلوط کردن است. در این مرحله آرد گندم پودر شده با ترکیب‌های غذایی دیگر مثل شکلات، شکر و آب مخلوط می‌شود. مرحله بعدی روزن رانی است. روزن‌رانی مرحله‌ای است که در آن از یک ماشین برای شکل دادن دانه‌های غلات صبحانه استفاده می‌شود.

مرحله بعد از روزن‌رانی خشک کردن است که در این مرحله دانه‌های غلات صبحانه خشک می‌شوند. در نهایت، سازندگان انواع غلات صبحانه آن را تبدیل به شکل‌های مختلف مثل ستاره، مربع، و دایره می‌کنند و حتی آن را قبل‌از خشک کردن در شکلات آغشته می‌کنند.

غلات صبحانه چگونه تولید میشود

انواع غلات آماده صبحانه

حالا که ما کمی در مورد این توضیح دادیم که غله صبحانه چیست، می‌خواهیم به سراغ انواع غلات صبحانه برویم. به‌طورکلی، غلات صبحانه دانه‌های غله کاملی هستند که آن‌قدر پروسه می‌شوند که ارزش غذایی آن‌ها به کربوهیدرات محدود می‌شود.

غله‌ها انواع مختلفی دارند. گندم، جو، جو دوسر و گندم سیاه، ذرت، برنج، گندمیان، غلات سبوس‌دار، بلغور، کینوا و کوسکوس از جمله انواع دانه‌های غله کامل هستند که سازندگان غلات صبحانه می‌توانند از هر کدام از این‌ها غلات بسازند. در ادامه ما در مورد چند تا از محبوب‌ترین انواع غلات صبحانه بیشتر توضیح خواهیم داد.

انواع غلات آماده صبحانه

1. انواع غلات صبحانه: غلات صبحانه گندم

غلات صبحانه گندم بیشترین نوع تولید شده غلات صبحانه در دنیا است. این بدین خاطر است که این نوع غلات صبحانه را با مخلفات متنوع دیگری می‌توان خورد. غلات گندم انواع خیلی مختلفی دارد. به‌غیر از خود غله گندم عادی، غله گندم الجزایری و گندم خراسان در بازار هم وجود دارند.

غلات صبحانه گندم

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم

غله‌های گندم از لحاظ ارزش غذایی میزان چربی‌شان کم است و خیلی از چربی‌های آن‌ها اشباع نشده‌است. غلات صبحانه گندم سرشار و غنی از پتاسیم و میزان سدیم آن‌ها بسیار کم است.

علاوه‌براین، در این نوع غلات صبحانه انواع ویتامین‌های ب، مثل تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و ویتامین ب ۶، فولات و پانتوتنیک‌اسید وجود دارند. مواد غذایی دیگر مثل آهن و زینک، منیزیم، فسفر هم در غلات صبحانه گندم موجود هستند. میزان کربوهیدرات غلات صبحانه گندم و فیبر غذایی نامحلول آن هم زیاد است.

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم

2. انواع غلات صبحانه: جو دوسر

غله جو دوسر خود دارای سبوس و جرم است که در طول فرایند پروسه کردن آن به‌ندرت این مواد غذایی از روی آن برداشته می‌شوند. برای همین، خیلی از مواد غذایی که دارای جو دوسر هستند، آرد جو دوسر یا بلغور جو دوسر هستند. در غلات صبحانه جو دوسر ماده غذایی بتا گلوکان به مقدار زیاد وجود دارد. بتاگلوکان یک فیبر قابل هضم است که می‌توان آن را در سبوس لایه درون دانه‌ای جو دوسر پیدا کرد.

تا به حال جو دوسر را با کره بادام زمینی امتحان کرده‌اید؟ انواع کره بادام زمینی در فروشگاه حاجی بادومی برای شما موجود است.

غلات صبحانه جو دوسر

ارزش غذایی جو دوسر

در غلات صبحانه جو دوسر مواد غذایی وجود دارد که می‌تواند برای سلامت بدن ما مفید باشد. برای مثال، گلوکانی که در غلات صبحانه جو دو سر وجود دارد می‌تواند به شما کمک کند تا بعد از خوردن وعده‌های غذایی قند خون خودتان را کنترل کنید. همچنین، خوردن جو دوسر به افزایش پاسخ بدن شما نسبت‌به میزان انسولین در آن کمک می‌کند.

علاوه‌براین، خوردن جو دوسر می‌تواند به شما کمک کند تا میزان کلسترول خون خود را پایین بیاورید. در جو دوسر آنتی‌اکسیدانی بنام avenanthramides وجود دارد که خاصیت آن باعث می‌شود که از رگ‌های خونی در بدن ما در برابر با اثرات مخرب کلسترول آل دی آل محافظت می‌کنند. مصرف غلات صبحانه جو دوسر با مواد مغذی نظیر پسته، بادام، فندق، گردو، کشمش و مویز ارزش غذایی آن را چندین برابر می‌کند.

ارزش غذایی غلات صبحانه جو دوسر

3. انواع غلات آماده صبحانه: غلات صبحانه جو

جو یکی از اولین غلات پرورش داده‌شده در آسیا است اما به دلیل این‌که میزان گلوتن آن کم است خیلی از جو در درست کردن نان استفاده نمی‌شود. با وجود این‌که میزان گلوتن جو کم است، اما میزان گلوکان آن زیاد است و برای همین، خیلی‌ها دلشان می‌خواهد از آن برای درست کردن محصولات غذایی استفاده کنند که برای سلامت ماهیچه‌های قلبی مفید است. برای همین، غلات صبحانه جو قطعاً طرف‌داران خودش را دارد.

غلات صبحانه جو

ارزش غذایی غلات صبحانه جو

در غلات صبحانه جو انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیب‌های شیمیایی گیاهی مفید وجود دارند. غلات صبحانه جو شامل لیگنان می‌شود. لیگنان به نوعی آنتی‌اکسیدان می‌گویند که می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان را پایین بیاورد. با خوردن غلات صبحانه جو شما می‌توانید به‌سلامت دستگاه گوارشتان کمک کنید، زیرا جو دارای فیبر غذایی است و فیبر برای سلامت دستگاه گوارش شما مفید است.

علاوه‌براین، در غلات صبحانه جو گلوکان زیادی وجود دارد که می‌تواند به کم کردن میزان کلسترول بدن شما کمک کند. همچنین، با خوردن غلات صبحانه جو شما می‌توانید میزان قند خون خود را پایین بیاورید و دفع انسولین را زیاد کنید که این ۲ عامل در کاهش ریسک ابتلا به دیابت 2 بسیار مؤثر هستند.

ارزش غذایی غلات صبحانه جو

4. انواع غلات آماده صبحانه: غلات صبحانه گندم سیاه

گندم سیاه نسبت‌به گندم عادی از میزان گلوتن کمتری برخوردار است. برای همین، وقتی‌که نان گندم سیاه را با روش سنتی درست می‌کنند، هم از لحاظ تراکم جرمش بیشتر است و هم این‌که مزه تلخ‌تری دارد. شاخص قند خونی محصولاتی که از گندم سیاه تولید می‌شوند کمتر است و دلیل آن به‌خاطر میزان فیبر بسیار بالایی است که در جرم و درون دانه گندم سیاه وجود دارد.

غلات صبحانه گندم سیاه

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم سیاه

غله گندم سیاه دارای میزان زیادی فیبر غذایی است. خوردن فیبر غذایی برای سلامت دستگاه گوارش شما بسیار مفید است، چون از یک طرف می‌تواند حرکات روده شما را تحریک کند و برای مشکل یبوستتان خوب باشد و از طرف دیگر، از سلول‌های دستگاه گوارش شما به فیبر برای افزایش کارکرد و سلامت خود هم نیاز دارند.

یک خوبی دیگر غلات صبحانه گندم سیاه شاخص قند خون پایین آن است که خوردن آن را برای افرادی که دارای دیابت نوع ۲ هستند مناسب می‌کند. همچنین، شما با خوردن غلات گندم سیاه می‌توانید میزان زیاد کلسترول مضر در خون بدنتان را پایین بیاورید. این مسئله به کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند. علاوه‌براین، شما با خوردن غلات گندم سیاه مواد غذایی و ویتامین‌های زیادی، مخصوصاً ویتامین‌های ب را وارد بدن خود می‌کنید.

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم سیاه

5. انواع غلات کامل صبحانه: ذرت خوشه‌ای

نام دیگر ذرت خوشه‌ای سورگوم است و این غله گلوتن ندارد. خوردن ذرت خوشه‌ای برای افرادی مناسب است که خیلی نمی‌خواهند محصولات گندمی و کربوهیدراتی را در رژیم غذایی خودشان داشته باشند. برای همین، محصولات ذرت خوشه‌ای جایگزین خوبی برای محصولات غلات گندمی هستند و ارزش سلامت بالایی دارند.

 غلات صبحانه ذرت خوشه‌ای

ارزش غذایی غلات صبحانه ذرت خوشه‌ای

در ذرت خوشه‌ای نوعی ماده به نام دیوکس آنتوسیانین 3 وجود دارد که می‌تواند از رشد غده‌های سرطانی در بدن جلوگیری کند. علاوه‌براین، با خوردن ذرت خوشه‌ای شما می‌توانید ریسک دیابت و میزان مقاومت به انسولین در بدنتان را کاهش دهید. کسانی هم که به بیماری سلیاک مبتلا هستند می‌توانند به‌راحتی این محصول را مصرف کنند. مصرف غلات صبحانه ذرت خوشه‌ای هم برای کنترل کردن میزان کلسترول بدن مفید است. در ذرت خوشه‌ای مقدار زیادی منگنز وجود دارد که می‌تواند به افزایش جذب کلسیم در بدنتان کمک کند که این مسئله برای استخوان‌هایتان مفید است.

ارزش غذایی غلات صبحانه ذرت خوشه‌ای

6. انواع غلات برای صبحانه: ذرت

ذرت یکی از مواد غذایی خیلی پر طرف‌دار در غلات صبحانه ایرانی و خارجی است. از این محصول در بسیاری از مواد غذایی در سراسر دنیا استفاده می‌شود. ذرت را ما تقریباً به همان شکل دانه زرد می‌بینیم. در این زمان هنوز دانه ذرت به بلوغ نرسیده‌است و زمانی‌که دانه‌های ذرت بالغ می‌شوند می‌توان آن‌ها را خشک و تبدیل به محصولات غلات صبحانه کرد. یک نکته در مورد ذرت این است که این محصول را نمی‌توان بدون انجام روش‌های انسانی پرورش داد.

غلات صبحانه ذرت

ارزش غذایی غلات صبحانه ذرت

در غلات صبحانه ذرت فیبر زیادی وجود دارد که این میزان فیبر زیاد به فرایند هضم و گوارش شما کمک شایانی می‌کند. یک مزیت دیگر ذرت این است که در آن مواد غذایی خیلی مفیدی مثل ویتامین ب، زینک منیزیم، مس، آهن و منگنز وجود دارند که همه این‌ها مواد غذایی مهمی هستند.

همچنین، در ذرت آنتی‌اکسیدان‌های متنوعی مثل لوتئین و زیگزانتین وجود دارند که این مواد برای سلامتی چشمان ما بسیار مهم هستند. علاوه‌براین، شما با خوردن فیبر درون ذرت هم می‌توانید حس گرسنگی خود را کاهش دهید که این مساله در کاهش وزن شما مؤثر است.

ارزش غذایی غلات صبحانه ذرت

7. انواع غلات غنی‌شده صبحانه: غلات کینوا

غلات صبحانه کینوا دانه غله‌ای است که بسیار در سطح جهان محبوب است. میزان گلوتن کینوا پایین و میزان پروتئین آن زیاد است. یک خوبی کینوا این است که در آن هر نوع آمینو اسیدی که برای سلامت بدن لازم هستند وجود دارند. برای همین، کینوا می‌تواند ماده غذایی خیلی با ارزش و مهمی محسوب شود. علاوه‌براین، در کینوا فیبر، منیزیم، انواع ویتامین ب، آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر و آنتی‌اکسیدان‌های دیگر هم وجود دارند.

غلات صبحانه کینوا

ارزش غذایی غلات صبحانه کینوا

در غلاتِ صبحانه کینوا فلاونوئیدهای زیادی مثل کمپفرول و کوئرستین وجود دارند که می‌توانند مزایای سلامتی زیادی برای بدن ما داشته باشند. همچنین، با خوردن غلاتِ صبحانه کینوا شما می‌توانید فیبر قابل‌حل را وارد بدن خودتان کنید که این ماده غذایی می‌تواند به کاهش میزان قند خون، کلسترول و کاهش وزن شما کمک کند. در اوکیناوا مقدار پروتئین زیادی وجود دارد و همان‌طور که گفتیم، آمینواسیدهای مهمی که در آن وجود دارند برای بدن ما ضرور هستند.

کسانی که در معرض ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند هم می‌توانند این ماده غذایی را مصرف کنند، چون شاخص قند خون آن کم است و برای کنترل قند خون ماده غذایی مناسبی محسوب می‌شود.

ارزش غذایی غلات صبحانه کینوا

8. انواع غلات صبحانه: گندم سیاه

گندم سیاه یک ماده غذایی است که ارزش غذایی آن خیلی بالا است و خوردن آن می‌تواند مزایای سلامتی زیادی برای ما داشته باشد. برخی از کشورها خیلی گندم سیاه را تولید و آن را به‌عنوان محصول غذایی به مشتریان ارائه می‌کنند. یکی از ویژگی‌های غذایی گندم سیاه که خیلی مفید است این است که این ماده غذایی گلوتن ندارد. برای همین، برای افرادی که نسبت‌به مصرف گلوتن حساس هستند و یا مبتلا به بیماری سلیاک هستند، ماده غذایی خوبی محسوب می‌شود.

غلات صبحانه گندم سیاه

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم سیاه

در گندم سیاه میزان زیادی فیبر و نیاسین وجود دارد که همه این‌ها می‌توانند به تقویت سیستم گوارش شما کمک کنند. در گندم سیاه هم مقدار زیادی پروتئین وجود دارد. به این صورت، شما با خوردن گندم سیاه می‌توانید بیشتر احساس سیری کنید. علاوه‌براین، در گندم سیاه گلوتن وجود ندارد و خوردن آن برای افرادی که دچار بیماری سلیاک هستند یا از قند خون رنج می‌برند انتخاب خوبی است.

ارزش غذایی غلات صبحانه گندم سیاه

بهترین محصولات غلاتِ صبحانه

در بازار انواع غلاتِ صبحانه ایرانی و غلاتِ صبحانهٔ خارجی وجود دارند. ما در این بخش در مورد چند محصول غلاتِ صبحانه رژیمی ایران و غلاتِ صبحانه رژیمی خارجی صحبت خواهیم کرد.

بهترین محصولات غلات صبحانه

1. بهترین محصولات غلاتِ صبحانه: غلات رژیمی گرجی مدل light

غلاتِ صبحانه رژیمی گرجی مدل light محصولی از شرکت گرجی و یک غلاتِ صبحانه رژیمی ایرانی است. این غلات یک غلاتِ صبحانه رژیمی کورن فلکس است که بر مبنای دانه‌های ذرت تولید شده‌است. شما با خوردن یک فنجان غلاتِ صبحانه رژیمی گرجی می‌توانید از ۱۰۳ کیلو کالری را به بدن خود برسانید. میزان چربی این غلات کم است و قند آن‌هم خیلی زیاد نیست. غلاتِ صبحانه رژیمی کورن فلکس گرجی از بلغور ذرت، عصاره مالت، شکر، نمک طعام و کارامل تشکیل شده‌است. شما می‌توانید این غلات را از فروشگاه‌ها یا به‌صورت اینترنتی تهیه کنید.

غلات صبحانه گرجی مدل light

2. بهترین محصولات غلاتِ صبحانه: غلاتِ صبحانه کوپا

کوپا یکی از برندهای شرکت آماده لذیذ است که از بهار امسال 1394 شروع به کار کرده و محصول غلاتِ صبحانه کوپا یکی از انواع محصولات آن است. غلاتِ صبحانه رژیمی کوپا میزان چربی پایینی دارد و شما با خوردن آن می‌توانید ۱۱۲ کیلو کالری را به بدن خود برسانید. شرکت کوپا برای غلاتِ صبحانه رژیمی کوپا بهترین مواد اولیه را در ساخت آن بکار برده‌است و شما با خوردن غلاتِ صبحانهٔ کوپا می‌توانید پروتئین‌ها و مواد معدنی مختلفی را به بدنتان برسانید. غلاتِ صبحانه رژیمی کوپا براساس دانه‌های گندم، دانه‌های برنج و آرد گندم ساخته شده‌است.

غلات صبحانه کوپا

3. بهترین محصولات غلاتِ صبحانه: چی توز

مسلماً برند چی توز در ایران برای شما برند شناخته‌شده‌ای است. این برند سال‌ها است که در زمینه تنقلات و مواد غذایی فعالیت می‌کند. شاید شما هم مثل من با محصولات نمکی‌تر این برند مثل پفک و چیپس آن آشنا شده باشید. اما برند چی توز مدتی است که محصولات خود را فقط به تولید کردن پفک و چیپس محدود نمی‌کند و غلاتِ صبحانه چی توز هم یکی از محصولات آن است.

غلاتِ صبحانه چی توز در انواع مختلف تولید می‌شود. یکی از انواع پرطرف‌دار آن غلاتِ صبحانه چی توز شکلاتی است که به آن چی پف هم می‌گویند. شما می‌توانید هر روز مقداری از این چی پف‌های بالشتی شکلاتی را با شیر صرف کنید و یک وعده صبحانه بسیار خوشمزه و پرانرژی را داشته باشید.

غلات صبحانه چی توز

4. بهترین محصولات غلات برای صبحانه: چی فلکس

غلاتِ صبحانه چی فلکس محصولی از شرکت چی توز است. این غلاتِ صبحانه چی فلکس نوع بالشتی و کاکائویی آن است. بااین‌وجود، در خوردن چی فلکس غلاتِ صبحانه تعادل را رعایت کنید. با این که ارزش غذایی آن بالا است، اما میزان قند و چربی‌اش زیاد است و در هر گرم چی فلکس غلاتِ صبحانه شما حدود ۴ گرم چربی وجود دارد. کالری غلات صبحانه چی فلکس ۱۳۲ کیلو کالری است. با این کالری غلات صبحانه چی فلکس شما می‌توانید یک صبحانه خوشمزه و پرانرژی را داشته باشید.

غلات صبحانه چی فلکس

5. بهترین محصولات غلاتِ صبحانه: غلات رژیمی نستله

برند نستله یک برند قدیمی و خارجی است که سال‌ها است که در زمینه درست کردن غلاتِ صبحانه سابقه دارد. غلاتِ صبحانه رژیمی نستله در انواع مختلف تولید می‌شود. غلاتِ صبحانه رژیمی نستله طعم‌های متفاوتی دارد و شما می‌توانید این محصول را در طعم‌های آجیلی، شکلاتی و میوه‌ای تهیه کنید. این برند به خاطر این‌که یک برند وارداتی و خارجی است، نسبت‌به برندهای ایرانی قیمت زیادتری دارد، اما کیفیت آن بسیار عالی است و ارزش قیمتش را دارد.

غلات صبحانه رژیمی نستله

6. بهترین محصولات غلاتِ صبحانه: کورن فلکس

غلاتِ صبحانه کورن فلکس یک نوع محصول از دانه ذرت است که در آن دانه‌های ذرت سرخ شده‌اند. به انواع غلاتِ صبحانه کورن فلکس چاشنی‌هایی مثل نمک، شکر، عصاره مالت و طعم‌هایی مثل عسل زده می‌شود تا آن را خوشمزه‌تر کند. خیلی از برندها می‌توانند غلاتِ صبحانه کورن فکس را تولید کنند.

غلات صبحانه کورن فلکس

7. بهترین محصولات غلات غنی شده صبحانه: غلاتِ صبحانه‌ الفی

غلاتِ صبحانه الفی محصولی از شرکت شیرین مهرآرا است. این شرکت یک نماینده از شرکت الفی در ایران است. این شرکت می‌تواند با استفاده از دستورالعمل‌های ساخت غلاتِ صبحانه این شرکت غلاتِ صبحانه الفی را تولید و به بازار ارائه کند. غلاتِ صبحانه الفی در بین محصولات داخلی یکی از محصولات پر طرف‌دار برای غلاتِ صبحانه است.

غلات صبحانه‌ الفی

قیمت غلات صبحانه

اگر شما به‌دنبال غلاتِ صبحانهٔ ارزان قیمت هستید، بهتر است سراغ برندهای ایرانی بروید. برای مثال، قیمت غلاتِ صبحانه چی فلکس که محصولی از شرکت چی توز است برای یک بسته 375 گرمی قیمتش از ۵۰ هزار تومان شروع می‌شود. برای همین، می‌توان گفت که قیمت غلاتِ صبحانه چی فلکس و به‌طورکلی، برندهای ایرانی غلاتِ صبحانه قیمت‌های مناسبی دارند. اما اگر شما به‌دنبال غلاتِ صبحانه رژیمی خارجی می‌گردید، باید پول بیشتری به جای آن دهید.

برای مثال، انواع غلاتِ صبحانه رژیمی کورن فلکس نستله می‌توانند بالای 100 هزار تومان قیمت داشته باشند.

قیمت غلات صبحانه

غلاتِ صبحانه را با چه بخوریم؟

برای خوردن غلاتِ صبحانه گزینه‌های زیادی وجود دارد. خیلی از غلاتِ صبحانه به طوری ساخته شده‌اند که شما می‌توانید آن‌ها را خالی بخورید، اما خیلی از افراد این کار را نمی‌کنند و غلاتِ صبحانه با شیر، ماست یا غلاتِ صبحانه با شیر خشک را صرف می‌کنند. طبیعتاً شیر یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای خوردن غلاتِ صبحانه است و ما در این بخش هم طرز خوردن غلاتِ صبحانه با گزینه‌های مختلف را برایتان توضیح خواهیم داد. بگذارید اول از همه طرز تهیه غلاتِ صبحانه با شیر را برایتان توضیح دهیم.

مصرف غلات صبحانه در شروع روز

طرز تهیه غلاتِ صبحانه با شیر

طرز تهیه غلاتِ صبحانه و شیر کار خاصی ندارد شما در یک ظرف گرد یا کاسه می‌توانید به میزان دلخواه غلاتِ صبحانه خود را بریزید. اگر خیلی نمی‌خواهید در خوردن غلاتِ صبحانه زیاده‌روی کنید، می‌توانید به میزان انرژی و ارزش غذایی غلاتِ صبحانه در هر ۱۰۰ گرم توجه کنید تا میزان مشخصی را برای خوردن خود تعیین کنید. بعد از ریختن غلاتِ صبحانه در ظرف نوبت ریختن شیر می‌رسد.

طرز تهیه غلات صبحانه با شیر

غلاتِ صبحانه با شیر گرم بهتر است یا سرد؟

در زمان انتخاب صرف غلاتِ صبحانه با شیر گرم یا سرد که می‌رسد، این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد. خیلی از افراد به سراغ شیر سرد می‌روند، چون همیشه این کار را کرده‌اند و طبیعتاً  با شیر سرد دانه‌های غلاتِ صبحانه زیر دندان شما خیلی نرم نیستند. اما وقتی شیر گرم را روی غلاتِ صبحانه می‌ریزید آن‌ها نرم‌تر شده و راحت‌تر هضم می‌شوند. هر چه باشد، اگر شما می‌خواهید غلاتِ صبحانه با شیر گرم یا سرد را بخورید باید فکر کنید که سلیقه خودتان در این زمینه چطور است و می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید.

غلات صبحانه با شیر

تهیه غلاتِ صبحانه با شیر خشک

شما به‌غیر از شیر عادی که در ظرف غلاتِ صبحانه می‌ریزید می‌توانید غلاتِ صبحانه با شیر خشک را هم میل کنید. بعضی از برندهای تولید غلاتِ صبحانه هم هستند که در قسمتی از غلاتِ صبحانه‌شان پودر شیر خشک را می‌ریزند و شما برای صرف کردن آن فقط کافی است تا مقداری آب را بر روی آن بریزید و ترکیب غلاتِ صبحانه و شیر به این راحتی درست می‌شود. اگر هم خودتان دوست دارید می‌توانید شیرخشک را تهیه کنید و بر طبق دستورالعمل شیر خشک آن را با غلاتِ صبحانه خود قاطی کنید.

غلات صبحانه با شیر خشک

آیا غلاتِ صبحانه گزینه‌ی خوبی بعنوان وعده‌ی صبحانه است؟

با توجه به مطالبی که در این مقاله در مورد روند درست کردن غلاتِ صبحانه، انواع غلاتِ صبحانه و مزایایی که غلاتِ صبحانه می‌تواند برای بدن ما داشته باشد می‌توان گفت که خوردن غلاتِ صبحانه می‌تواند برای سلامت بدن ما مفید باشد.

غلات صبحانه برای وعده‌ی صبحانه

مضرات غلاتِ صبحانه

بااین‌وجود، شما مثل هر وعده غذایی دیگر باید در خوردن این ماده غذایی زیاده‌روی نکنید. دلیل آن این است که هر چه باشد این دانه‌های غلات در یک فرایند بسیار پروسه شده تولید و مخلفات دیگری مثل نمک، شکر و چربی هم به آن‌ها اضافه می‌شوند.

بنابراین، با وجود تمام مواد غذایی که در این غلات می‌توانند وجود داشته باشند، خوردن بیش‌ازحد آن‌هم می‌تواند برای بدن ما مضراتی داشته باشد. بنابراین، بهتر است که شما در خوردن این غلات مثل خوردن هر ماده غذایی دیگر احتیاط و صرفه‌جویی کنید.

مضرات مصرف غلات صبحانه

خرید غلاتِ صبحانه از فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی

یکی از نکات مهم برای خرید غلاتِ صبحانه، خرید آن از فروشگاه‌های معتبر است. شما می‌توانید برای خرید انواع غلات رژیمی صبحانه به تنقلات فروشی حاجی بادومی سفارش دهید. فروشگاه اینترنتی حاجی بادومی با فروش انواع تنقلات عالی و ممتاز در خدمت مشتریانی است که به سلامتی و تغذیه‌ی خود اهمیت می‌دهند.

خرید غلات صبحانه